Samen met Janneke het ik de eerste rit gereden.
janneke op een leen paard Polle (die heeft ze ook ingereden voor de eigenaar)en ik op Lottie.
De eerste rit was bijna 25 km.
Nouja nadat we verdwaald waren op Ameland en bijna 50 km hadden gerden moest dit een eitje zijn.
Om 7 uur zijn we gestart een beetje laat maar goed paps stond in de file.
om half 8 sloot de start dus we waren echt 1 van de laatste.
Het eerste gedeelte was erg druk op dat stuk kwamen de mensen die de rit al hadden gereden ons tegemoet dus moesten we veel stappen.
Wel erg veel bekenden gezien dus gezellie was het wel.
daarna hebben we een eind gedraafd de route liep helemaal naar heerde toe langs de schaapskooi en was echt prachtig na 15 km ongeveer zat de controle post. even naar de WC, stempeltje halen en weer verder. tot onze grote schrik was het al 21.00 en we moesten voor 22.00 uur binnen zijn! 2de gedeelte (ongeveer 10 km) hebben we dus flink gedraafd en hele stukken gegalopeerd ook veel mensen ingehaald.Uiteindelijk bij een heel lang en breed pad nog even een fikse rengalop gedaan totdat wij niet meer konden Lodewijk wilde nog wel een tijdje zo doorgaan geloof ik.
Normaal stap ik altijd als ik 'm heb laten gaan maar de paarden waren best druk dus zijn we blijven draven .
tot ongeveer ene km voor de eindstreep zijn we gaan stappen en de paarden kwamen kurkdroog en helemaal op adem terug snel een stempel halen hadden we de laaste 10 km in 3 kwartier gereden.

helaas waren er toch wel een aantal mensen te laat binnen..
schaduw over deze rit is dat er een ongeluk gebeurde met 2 koetsen.
1 koets haald de ander in en reed daarbij obver een paal de wagen kwam vast te zitten, paard sloeg ophol wagen brak in 2-en en de mensen werden eruit geslingerd. 3 mensen zijn met de ambulance naar het ziekenhuis overgebracht. Toen wij terug kwamen was net de wagen op een aanhanger gezet zag er echt niet uit in 2 stukken enzo. paarden hadden geloof ik niets.
Hopelijk valt het voor de koetsiers mee.
De rit heeft enige tijd stilgelegen maar daar hebben wij niets van gemerkt omdat we in het begin zo'n eind achterlagen.
vanavond dag 2!