
Eerst werden de hengsten aan de hand getoont en na de pauze zagen we ze onder het zadel.
Allereerst werd de Lippizanerhengst Neapolitano Capriola F. aan de hand geshowd. Ik moet toch bekennen dat ik die zo mee had willen nemen aan het einde van de avond

Daarna zagen we de Haflingerhengst Alfred van Braakzicht. De enige haflinger van deze avond, maar met een heel mooi hoofdje.
Toen kregen we de prestatiehengst Bachelor te zien. Erg mooi en een zeer goede springer, al hebben we hier helaas niets van gezien

Toen kwam de Arabische Volbloedhengst Sjapoer aan bod. Ook echt een hengst om bij te kwijlen


Na Neron zagen we Ed King Hill NH. Een erg mooie bonte hengst. In het boekje wat we kregen stond dat hij 1.65 m. groot is, maar hij toont ontzettend veel groter vond ik.
En ja... toen kwam ie... de halfbroer van mijn bijrijdpaard Propala en tevens de papa van de toekomstige baby Jurga



Toen was het de beurt aan de zes Friese hengsten dit waren op volgorde: Sytse 385, Tsjitse 387, Teeuwis 389, Lolke 371, Liekele 364 en Folkert 353.
Even buiten de hengstenkeuring om kregen we nog een priveles te zien van iemand. Een soort clinic achtig iets.
En toen.... was het PAUZE... lekker wat bijgepraat met iedereen, op verzoek van Steef foto's van hem gemaakt en even wat gegeten.
Na de pauze kregen we als eerste een merrie met veulen te zien (afstamming van Lolke of Sytse.. dat weet ik niet meer) Daarna zagen we een pas de deux met de Friese hengsten Lolke en Sytse. Één van die hengsten werd gereden door Ilona (Jurga) haar instructrice.. het zag er erg leuk uit moet ik zeggen.
Hierna werd er een bed in de ring gezet met daarover een slaapzak.. er kwam een zogeheten oud vrouwtje de bak in waggelen die plaats nam op het bed. Toen kwam de haflinger hengst Alfred binnen met daarop een ruiter die verkleed was als een wolf en de hengst Neron kwam ook binnen met een amazone die verkleed was als roodkapje.. Wel duidelijk dus wat voor muziek er op de achtergrond draaide..

Hierna zagen we de bonte hengst Ed King Hill onder het zadel. Ook hier werd een proef op muziek gereden. Ik had van de kur onder het zadel toch wel wat meer verwacht, aangezien deze hengst zich aan de hand ontzettend liet zien. Toch wel jammer.
Hierna waren de nakomelingen van Liekele en Folkert aan de beurt. We kregen eerst een merrie en een hengst (die hengst

Tot slot werd er weer een pas de deux gereden, maar ditmaal met Liekele en Folkert.
Ik vond het overigens erg jammer (ik ben gelukkig niet de enige) dat de paarden werden getoont door onervaren knullige voorbrengers. Niet echt reclame technisch.
Tot slot zijn Dees en ik nog even de stallen afgeweest waar heel veel tweeling broers en/of zussen van Propala bleken te staan. Allen Ferro afstammingen en sprekend lijkend op Propala.
Rond half elf zijn Dees en ik afgezet naar de grote Gele M en heeft mij om tien minuten voor één afgezet bij mijn huis. Nu ben ik dus na al dat gedoe met al die foto's (het waren er 129 en ik heb een selectie gemaakt) alweer heel wat tijd verder. Het is inmiddels half vier en ik heb het helemaal gehad. Ik moet zo gauw naar bed, aangezien ik straks weer vroeg op moet omdat ik Herna en Nico bij een dressuurwedstrijd voor moet lezen vandaag.

De foto's kun je overigens vinden bij de volgende topics:
Deel 1: http://www.bokt.nl/forums/viewtopic.php?t=44233
Deel 2: http://www.bokt.nl/forums/viewtopic.php?t=44234
Deel 3: http://www.bokt.nl/forums/viewtopic.php?t=44235
Deel 4: http://www.bokt.nl/forums/viewtopic.php?t=44236