EEY!
Ik denk dat er wel iets aan te doen is....en of het leuk is.....hhmm ben ik het niet zo mee eens. Je weet immers nooit wat er kan gebeuren! En dat hij de er maar 1x uitkomt...hhmmm, tja het is niks voor niks een mangepony en hij zal er dus wel vaker dan 1x in de week uitkomen!
Als je nou weer gaat springen en jij bent niet aan de beurt ga dan lekker actief met hem rijden....(ik weet niet of dat mogelijk is) Maar gewoon teugels op maat en naar buiten stellen/naar binnen stellen...oftewel..gewoon lekker bezighouden dan heeft hij niet eens tijd om te schrikken!
Ga zelf ook niet op je paardje zitten van: oei straks schrikt hij. Lekker je benen aan je paardje houden en zelfverzekerd zitten, dus rechtop!! Teugels op maat en dus aan het werk houden!
Schrikt hij..dan vooral zelf niet schrikken
en gewoon doorrijden waarmee je bezig was. Dus op de volte zetten en weer terug naar de stap. Stapt hij, heeel goed belonen en weer verder gaan!
Ik denk dat je je paardje op het gemak moet stellen dat dat echt niet eng is. En ik denk daarbij ook dat de ruiter wel degelijk hierin het verschil kan maken!