Individuele band opbouwen met paard met meerdere verzorgers

Moderators: C_arola, Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
D_M_L

Berichten: 187
Geregistreerd: 27-05-15

Individuele band opbouwen met paard met meerdere verzorgers

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 24-04-20 16:40

Hey bokkers!

Een interessante vraag kwam er in mij op: kun je -wanneer een paard door meerdere mensen verzorgd of bereden wordt- gemakkelijk een 'persoonlijke' band opbouwen? Herkent het paard jou snel en kan het onderscheid maken tussen jou en andere verzorgers, of ziet een paard de mens vaak als een geheel? Ik denk hierbij niet aan manegepaarden, maar aan paarden die door meer dan 1 verzorger verzorgd worden.

In mijn ogen hangt dit volledig af van de benadering van die verzorgers. Als het paard altijd maar benaderd wordt met de intentie om vervolgens iets te doen, zal het zich al snel afsluiten voor de verschillende mensen om hem heen en mensen alleen maar associëren met: 'we gaan iets doen'. Zodra iemand zich meer als gelijke opstelt naar het paard en niet altijd iets van hem vraagt, zal het denk ik veel meer letten op die persoon en veel meer naar diens lichaamshouding kijken.

Hebben jullie praktijkvoorbeelden van een paard dat jullie duidelijk herkende uit meerdere personen?

Benieuwd!!

maya12333

Berichten: 390
Geregistreerd: 11-06-11
Woonplaats: Gouda

Re: Individuele band opbouwen met paard met meerdere verzorgers

Link naar dit bericht Geplaatst: 24-04-20 17:08

Paarden kunnen heel goed onderscheid maken tussen mensen. Als ik rond voertijd op de gang loop, geen reactie. Stal baas rond voertijd op de gang, beginnen ze allemaal opgewonden te worden. Mijn paard kan wel eens heel vrolijk zijn, loopt mijn zusje met hem gaat hij lopen klieren. Ik neem het touwtje over en hij gedraagt zich weer keurig. Geef ik het touwtje weer terug, gaat hij weer klieren. Het heeft wel iets tijd nodig voordat het paard iemand leert (her)kennen, daarnaast zal een paard meestal ook spiegelen. Ben jij blij en opgewekt, grote kans dat het paard ook blij en opgewekt is. Ben je altijd consequent, weet het paard dit ook. Nu heb ik er wel een wat gevoeliger paard hierin, iedereen moet zelf de regels en grenzen met hem bepalen. Terwijl er ook paarden zijn die opgevoed zijn door een iemand en dan dezelfde regels meteen bij anderen ook toepast.