Ik zocht vanaf de herfst serieus naar een Shire veulen, jaarling of max. twee jarige. Na een paar keer met Shires te hebben gewerkt, werd het toch wel een droom om in de toekomst weer een eigen paard te hebben en dan het liefst een Shire. Ik kwam via via in december bij een onwijs leuke merrie met zeer veel potentie van 19 maand uit. Ze was helaas op dat moment een paar duizend euro boven mijn budget, dus dat werd sparen. Ondertussen ben ik een paar keer wezen kijken en heb ik de eigenaresse alles over Shires gevraagd wat ik maar kon bedenken. Ondertussen nog een paar andere Shire stallen bezocht, maar mijn gevoel bleef bij dit paardje. In maart had ik het bedrag rond, maar omdat ik twee nesten verwachtte in mijn cattery en ik liever nog even door spaarde voor reserve, besloten om nog even te wachten met de aanschaf.
De bevalling van één van de poezen, in de nacht van eerste op tweede paasdag ging mis, ze droeg maar één kitten en was 3 dagen over tijd, het kitten was te groot voor haar om er op de natuurlijke manier uit te krijgen. Na 4 uur persweeën besloten een keizersnede te laten doen. De operatie verliep voorspoedig, maar ik had thuis nog een dame die op knappen stond, dus iets te veel haast om met moeder en zoon naar huis te gaan, Pippa was toen nog niet goed wakker van de narcose. Onderweg gaf Pippa over en ik heb het niet gehoord, we zagen het thuis pas. Meteen schoongemaakt, maar omdat ze toen al redelijk wakker was, niet heel veel bij nagedacht. Gaya ontfermde zich thuis meteen over Pippa’s nog wat suffe zoon en werd zelf steeds onrustiger, 4 uur later beviel ze vlot van 4 gezonde kittens. Pippa’s zoon moest de eerste 28 uur om het uur geflest worden, omdat hij iets te zwak was van de zware bevalling en operatie om zelf een tepel te pakken, maar gelukkig ging de knop om en vond hij na een dag zelf de tepel bij Gaya. Pippa ging de volgende middag wat moeilijker adem halen en de DA constateerde een blokkade in één van de longen, bij het overgeven onderweg is er waarschijnlijk rotzooi in de longen gekomen. Meteen zware AB gegeven, maar de volgende dag heeft ze op de praktijk al een dag aan het infuus in een zuurstofkast door moeten brengen. Thuis had ik haar ook aan het infuus, maar het werd steeds erger. Ze werd opgenomen in een gespecialiseerde kliniek en heeft daar 5 dagen in een IC kast gelegen. Haar leven aan een zijden draadje, maar ze heeft het gered. €3000 verder aan dierenarts kosten en temidden van het hele verhaal kreeg ik een appje van de eigenaresse van de Shire waarvoor ik spaarde, dat ze andere gegaardigden had voor de merrie. Ik moest haar laten gaan, want tja... spaargeld kreeg deels een andere bestemming.
De dag nadat ik mijn droom Shire liet gaan, zag ik de advertentie voor haar halfzusje Pleun uit dezelfde moeder. Ik belde op goed geluk de fokker en we hadden een leuk gesprek. Nog twee dagen later wezen kijken en ik kon het niet geloven, Pleun had dezelfde goede gangen als haar half zus en ze viel binnen mijn resterende budget, mede vanwege het feit dat ze wat teveel wit heeft en een maanoogje, maar dat kan mij niets schelen. Vrijdag is ze gekeurd en nadat ze helemaal gezond en zeer vrolijk bevonden was, hebben we de hand erop geschud en is ze voortaan mijn meisje.
Komende zaterdag gaan we haar ophalen, ze komt op stal bij de eigenaresse van mijn bijrijpaard te staan.
Ik vind het echt super spannend, het is alweer 13 jaar geleden dat ik mijn eigen paard verkocht, 11 jaar niet echt gereden en nu pas 2 jaar weer in het zadel.
Winnie, mijn bijrijpaard, is best wel een heks en heel beschermend over haar 28 jaar oude stalmaatje Liskha. We gaan de introductie dus rustig aan pakken. Zodra de eerste snede er af is, gaan ze met z’n drietjes het land op om lekker 24-7 buiten te staan.
Nou, mochten jullie na dit hele verhaal nog niet zijn afgehaakt...
Mag ik jullie voorstellen aan Bartelshoeve Pleun. Ze is nu 10 maand oud.
Vader: Five Hills Jesse (Vaders vader: Trelow Commodore Super Premium hengst)
Moeder: Landcliffe Benefactress (halfzus van Landcliffe Charlie: hengstkampioen afgelopen Spring Show Stafford 2018,
Moeders vader: Sladbrook Benefactor: Super premium hengst)




