Ja hoor, vandaag was het weer zover! Echt een heuuuullll geweldige dag met paard, alles verliep soepel!
*ahum*
Vandaag was echt weer zo'n dag. Gisteren zat ik voor het eerst sinds lange tijd in de bak weer op mijn paard, we hielden het expres bij gewoon wat rondjes stappen, een stukje halt, een stukje achteruit. Gewoon even 20 minuutjes rondhobbelen, zolang hij rustig volgde vond ik het prima. Hartstikke leuk, lekker afgezadeld en hij mocht zijn stalletje in. Zo sloten we het goed af.
Vandaag had ik dezelfde ambitie, alleen had ik 2 balkjes neergelegd. Als we er aan toe waren konden we daar even overheen stappen.
Draaaaama! Ik stapte op, en toen ik nog amper zat rende hij al stap-dravend weg. Zodra het tot me doordrong(ik kreeg zoals gewoonlijk wat zwarte vlekken) stopte ik hem en deed ik hem een pasje naar achteren. Blijkbaar deed ik het wat te heftig, hij bleef sterrenkijken en snuiven, probeerde onder me uit te lopen terwijl ik mijn beugels indeed. Nou ja, prima. Mag je nog wat stapjes naar achteren. Ik bleef toen heel rustig. Zo bleven we zoveel mogelijk in stap een beetje losrijden, al probeerde hij vaak om toch te gaan draven. Op een gegeven moment kalmeerde hij wat, durfde wat meer te zakken. Ik zat zo recht mogelijk en ademde diep in en uit. Toen vroeg ik wat stelling, hier gaf hij niet aan toe en draafde de andere kant op. Ik bleef druk geven tot hij een beetje toegaf(pressure and release), terwijl ik hem weer liet stappen. Toen hij toegaf en ik de teugel losser liet, bleef hij weer een beetje banketstaaf. Ineens schakelde mijn innerlijke woede-aanval-paardongeschiktheidsknopje om en werd ik ontzettend gespannen. Hij dus ook, nadat ik doorhad het vanaf het zadel niet goed te kunnen eindigen stapte ik gauw af en ging hem even longeren. Ik kon mijn spanning echter niet laten afvloeien en was best ruw tegen hem, terwijl hij zijn best deed en door zijn gevoeligheid toch erg bang werd. Na weer wat rustiger te worden, werd hij ook rustiger en toen we weer 'kalm' waren(aka ik niet meer in staat om mezelf of wezens binnen 10m iets aan te doen, hij daardoor ook niet zo bang meer voor mij) stapte ik op om uit te stappen, wat eigenlijk heel goed ging. We sluiten hoe dan ook altijd goed af, maar ik voelde me natuurlijk wel flink naar. En hij bleef ook een beetje wantrouwig, volkomen logisch.
Is dit iets normaals? Mag ik wel een paard hebben, met die ongecontroleerde woede? Wordt dat misschien gewoon veroorzaakt doordat ik zo slecht in mijn vel zit? Het voelt alsof we niet vooruit komen, en elke keer denk ik: we moeten hem verkopen, of we moeten heel intensief gaan lessen. Op de grond kunnen we ontzettend goed overweg, maar onder het zadel zijn we ongeveer water en vuur. Ik voel me zo schuldig naar hem toe altijd.
Ik moest het even van me afschrijven, als het niet op verslag van de dag hoort, excuses
Zolang je herkent dat je een woedeaanval hebt en hier eerlijk naar je paard op reageert is er echt geen probleem.