ik kan er alles mee.. tuigloos, vrijheidsdressuur niks is hem te gek.. maar dan toch.
ik heb een dik half jaar geleden mijn KWPN ruin laten inslapen na een gevecht van 5 jaar medische problemen, het dier was helemaal op en heb toen besloten dat het goed geweest was.
sinds dien is mijn plezier in de paarden weg aan het vallen... na de dood van mijn ruin, is mijn pony vaker ziek geworden, tweemaal zware koliek in een tijd van twee maanden.
Na die twee maanden was hij begonnen met hoesten en dat heeft ook zeker 3,5 maand geduurd voordat het over was. verschillende keren dierenarts geweest, antibiotica, hoestsiroop. Niks hielp.
Uiteindelijk een bronscopie laten maken en dat liet uitwijzen dat hij nog een lichte irritatie op de bovenste luchtwegen had. Ik moest van de dierenarts nog zeker 6 weken heel rustig aan met hem doen en hem de tijd geven om te herstellen.
halverwege de 6 weken, begon hij weer flink opnieuw te hoesten en waren we naar een andere stal verhuisd.
we dachten dat we daar goed stonden maar na een maand waren we weer verhuisd naar een andere plek. we hoopten heel erg hard met zijn allen dat we de perfecte plek hadden gevonden maar tevergeefs.
we kwamen op een plek terecht waar ze niet buiten kwamen en gewoon niet gevoerd werden. pony viel af en van een gespierde pony is het nu een iele pony met weinig spieren.
Enkele dagen geleden zijn we voor de derde keer opnieuw in 3 maanden tijd verhuisd naar een weide met inloopstal met een anderen shetlander merrie en een groot paard.
mijn pony is weer helemaal opgeleefd nu die weer de hele dag buitenloop en onbeperkt hooi krijgt.
maar toch ben ik het plezier in mijn eigen dier kwijt.. hoe spijtig ik dat ook vindt.
zal dat komen door de vele stress van afgelopen maanden.. zullen we dan nu uiteindelijk rust krijgen met mijn pony en zijn shetlander vriendje?
Mijn pony doet alles zo graag, werkt zo hard en laat nooit een steekje vallen... wat moet ik doen.
verkopen dat doe ik niet en daar denk ik ook niet aan.
ik denk dat ik de komende tijd gewoon veel ga buitenrijden en weer wil proberen opnieuw te genieten van mijn maatje.

zoals jullie op de foto kunnen zien is het echt mijn vriendje en ik zal hem ook voor geen goud kwijt willen.