Natuurlijk heeft ieder paard zijn rare trekjes, zoals mijn paard denkt dat hij moet voorkomen dat de waterbak overstroomt als ik hem aan het vullen ben, door aan een stuk door aan het ding te gaan slokken tot ik de kraan uitzet. Of het feit dat hij het nodig vind om andere paarden toe te knorren als ze bokken of steigeren, door te gaan knorren als een varkentje.
Maar werkelijk, na 5 jaar eindelijk door hebben dat er appels aan die boom in zijn weiland groeien, en dat de volgende dag alweer vergeten zijn, of dat je hem iedere dag opnieuw moet toespreken dat hij even 5 meter moet omlopen om bij zijn stal te komen, omdat er een u-bocht in zijn wei zit, en dat hij toch iedere dag opnieuw verbaast kijkt dat hij niet de kortste route kan nemen, nee dan begint er toch langzamerhand een belletje te rinkelen.
Tjah, en als hij dan toch op misteryeuze wijze weet te ontsnappen -als baasje de grendel van de staldeur er niet goed op doet
-is het voor hem natuurlijk een heel avontuur om even de straat op te gaan -waar je toch wel even van schrikt als je het hoort-, om vervolgens tryomfantelijk voor een stoet auto's aan te sjokken, en na 10 meter de volgende afslag naar huis in te lopen. Of als je tijdens een buitenrit een ziekenauto met sirene je tegemoet komt rijden, moet meneer paard die natuurlijk wel langdurig na te kijken om te checken of het niet toch een ijscowagen was. En tjah, als je dan aan komt fietsen vanaf de andere kant dan gebruikelijk, en hem even toeroept, moet hij natuurlijk eerst zeker weten dat je niet tóch aan de gebruikelijke kant aankomt, en als hij dan eindelijk doorheeft waar je bent, kijkt hij je met een dringende blik aan hoe je daar toch zo magisch verschenen bent, waarna hij toch maar verder gaat met je te zoeken, want dat je daar stond kon echt niet. En zo kan ik nog wel wat dagen doorgaan over zijn iq...Maar wat is er nou misgegaan, waren zijn rekenlessen niet goed genoeg? Is hij als veulen niet genoeg voorgelezen? Is er een manier om zijn iq te boosten? Moet ik zijn hooi vervangen door boeken?
Maar serieus, bokt, vertel mij alsjeblieft dat mijn paard niet de enige is met het iq van een baksteen.

Of is het soms een man?
Wat ook zou kunnen is dat hij uit het verkeerde boek is voorgelezen? Misschien hebben ze nijntje over geslagen en mist hij daardoor een stuk?