M_hartje_M schreef:tja de lente komt er weer aan haha, daar zal het ook vooral aan liggen
misschien geef je haar teveel voer ? wat krijgt ze nu ?
Ze krijgt nu helemaal geen krachtvoer meer... Toen ze dat nog wel kreeg was ze niet meer te houden 
julio111 schreef:Misschien vantevoren longeren of losgooien?
Succes in ieder geval

Dankjee voor de tip!
Focussed schreef:Ik zou eerst even niet galopperen in de wei, alleen stap en draf zodat ze de wei niet meer ziet als raceplek maar een plek waar je rustig kunt rijden.
Als dat helemaal bevestigd is zou ik rustig een galopje inzetten op een volte. Dus netjes en ontspannen draven, een volte inzetten en daarna aanspringen in een rustig en ontspannen handgalopje. Dit gewoon een paar passen volhouden en terugnemen en goed belonen als ze rustig is gebleven! Dit bouw je rustig uit tot je rustig kan blijven galopperen! Ik zou niet meer op de weide gaan racen (ik weet niet of je dit doet, maar al zou je nu af en toe ff een lekkere rengalop meepakken, niet meer doen) want dan bestaat de kans dat je pony de weide weer gaat zien als een racebaan!
Mocht je pony nou ook in het begin (dus op de volte) blijven uitbreken en bokken is het misschien een keer verstandig om iemand mee te nemen met een longe en diegene je pony aan de longe te laten houden als jij rijdt.
Dankjee! Dit zijn supertips! & Nee... Ik race niet in de wei want dat gaat ze dus bokken. In stap en draf loopt ze heel braaf & nageeflijk. Maar in galop gooit ze der hoofd omhoog, en omdat en echt een gigantisch wei is wil ze zo snel mogelijk naar achteren... Met een paar bokjes erbij.
Sodeletuut schreef:Doet ze het alleen in galop? Zo ja, dan niet galoperen. Eerst zorgen dat ze in draf helemaal braaf is en bij je blijft. Als ze dat doet, een KLEIN galopje doen (lees: 2 galopsprongen), terug naar draf en belonen als ze braaf was. En zo steeds verder opbouwen.

Jaaa, ze doet het alleen in galop... Okeee is goed! Zal er dan maar eens mee gaan oefenen! Ik denk gewoon dat ik een beetje te ongeduldig ben en meteen alles wil kunnen enzo..
Maar zal dan idd gewoon een paar galopsprongetjes doen. Dat is idd een super tip!