Wat doen jullie wanneer je zoiets ziet, want ik zit altijd te twijfelen
om er wat van te zeggen, maar ik zou niet weten wat
. Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, NadjaNadja, Neonlight, Sica, C_arola
.
...?
. SemdeLorijn schreef:Ik kan daar niet goed tegen, terwijl het mijn paard nog niet eens is, maar ik ben nu nog 13 en ik kan zo een discussie aan met de ruiter maar wat heeft die aan advies van een 13 jarige...?
) en heb ook later de organisatie aangesproken (die kwamen met het verhaal dat de ringmeester de ruiters niet kon aanspreken want zij bemoeiden zich niet met de klanten
) Urielle schreef:Daar kan ik geen vast antwoord op geven.
In principe ben ik voor leven en laten leven, als ik langs een losrijterrein kom en ik zie iemand zijn paard een flinke saflet geven zal ik niet degene zijn die er iets van zegt, ik ken die mensen niet, ik ken het paard niet en ik zit er niet op dus ik voel niet aan wat het paard wellicht gaat doen. Kan best zijn dat het een draak van een paard is wat heel onverwacht lelijk uit de hoek kan komen, daar bemoei ik me niet mee.
Heb wel een keer met een onderlinge wedstrijd waar ik als bezoeker kwam gehad dat een amazone met losrijden op een paard zat wat een beetje dribbelig was, maar niet stout en zij reed ook alleen maar doelloos over de hoefslag dus het paard werd niet bezig gehouden, anders was hij wellicht ook rustiger geworden. Toen stapte ze af en nam het paard mee naar stal, oke, kan zijn dat ze het niet meer zag zitten. Maar bij elke pas die zij zette, rukte ze heel doelbewust aan de stangteugel om haar eigen frustratie af te reageren. En toen heb ik WEL mijn mond open getrokken want dat vond ik erg oneerlijk (haar instructeur stond naast me en zei niks, dan doe ik dat wel) en heb ook later de organisatie aangesproken (die kwamen met het verhaal dat de ringmeester de ruiters niet kon aanspreken want zij bemoeiden zich niet met de klanten
)
Ben zelf in mijn puberjaren ook wel eens aangesproken door een verenigingsgenoot toen ik mijn frustratie na een proef op mijn paard botvierde door nog eens op een brute manier verder te rijden na de proef (had nog geen zelfbeheersing geleerd) en daar ben ik haar nu nog dankbaar voor, jammer dat ik het niet meer kan zeggen. Ik heb het nog steeds in mijn achterhoofd: rijden doe je IN de proef, niet erna!
.
.
. 
SemdeLorijn schreef:@Urielle; wat jij uitlegt is een terechte straf voor je paard, ik vraag me af wat mensen doen bij een onterechte straf.
.