YES!!!!!

Dat scheelt me een eind rijden naar haar en op die manier kunnen we meer met elkaar gaan doen!
Vanmiddag heb ik een topmiddag met haar gehad. Ze stonden achterin het weiland, ik ben daarheen gelopen, halster omgedaan en we zijn naar voren gelopen. Halverwege het weiland hield de rest van de kudde het voor gezien, maar wij gingen bijna helemaal naar voren. Ik heb haar daar overal aangeraakt, neus, oren, mond, nek, manenkam, voorbenen, rug, buik, kont, achterbenen en jawel... zelfs de binnenkant van de achterbenen. Alles was goed... en dat voor een merrie. Ze was echt geweldig lief. We hebben ook nog geoefend met stapjes achterwaarts. Ook dat snapt ze en doet ze op een vrij lichte aanwijzing.
Toen ben ik lekker in het weiland in het zonnetje gaan liggen. Ze bleef gras om me heen eten, af en toe speels met mijn staart spelend, in mijn schoenen bijtend etc. etc.
Toen ik weer opstond ben ik verder gegaan met aanraken. Nog steeds nergens problemen mee. Dus ik ben een stapje verder gegaan. Ik ging proberen haar achterbenen op te pakken. Eerst de voorbenen zodat ze wist wat ik bedoelde. Dat ging zonder problemen. Toen de achterbenen! Jawel, in 1 keer gaf ze mee. Moest hem niet te lang vasthouden. Dus 2 x achter elkaar. Daarna de andere kant. Ook dat ging goed. Nog een keer de linkerkant. 1 keer en dan wat langer. En dat nog een keer met rechts herhalen. Ze was echt geweldig. Ik was zo ontzettend blij!
Daarna ben ik naar voren gelopen. Halster in mijn hand, ik ging weer weg, liep de lieverd netjes achter me aan. Als ik stop, dan stopt zij ook! Loop ik, dan loopt ze netjes mee. Vooraan in het weiland gaf ik haar nog een kus en een knuffel en daarna keerde ze zich om en ging in volle vaart naar de kudde.
Ik heb het gevoel dat ze aandacht heerlijk vindt en dat ze graag meewerkt. Ik hoop maar dat dit het begin is van een hele goede band!