catalyst1 schreef:Dus als ik het goed begrijp,draait het merendeel van de pensionstallen verlies????
Als hooi in de randstad zo duur is,bestel het dan ergens anders,zo groot is nederland niet.Ik betaal 2.00 voor een baal prachtig 1e kwaliteit hooi,kuilvoer kost mij € 15.00 voor een baal van 450 kg.Vlas koop ik voor 6 euro en brokken kosten gemiddeld ( ik voer brok en muesli) €12.00-15.00/zak.Dan kom ik in de winter op zo'n 85/paard,in de zomer de helft.Hoe kom je dan dus aan €200,0 voor brok/hooi en vlas?
Als pensionstal koop je bork in bulk en hooi in mega pakken,maar ook dan heb je opslag nodig en alle andere dingen die hier genoemd worden ,en dan ook nog eens de uren.
Maar ik ken ook stallen die gewoon bermgras voeren,slechte brok, roodzaagsel gebruiken etc...Geloof me,ook een pensionstal maakt winst en dat zal toch ergens vandaan moeten komen..
Dat hoor je mij niet zeggen
Ik betaal 6,50 euro voor een baal vlas.
Om te beginnen gebruik ik 4 balen, vervolgens strooi ik wekelijks bij.
Ik gebruik daar ongeveer per week 2 balen voor.
Een schone stal vind ik erg fijn.
Om de 8 week haal ik de hele stal leeg, waarna er weer 4 nieuwe balen in gaan.
Per paard ben ik dus al snel 65 euro per maand kwijt aan vlas.
Hierbij heb ik de kosten voor het transport nog niet berekend..
Ik voer voordrooghooi uit ronde balen van 40,- per stuk, daar kan ik 3 dagen mee doen.
Onze paarden krijgen namelijk onbeperkt ruwvoer.
Omgerekend eet 1 paard 2 ronde balen per maand, = 80,-
Ook hier heb ik nog geen transportkosten berekend..
Dan krijgen ze nog brok en muesli.
Als ik uit ga van 2,5 kilo brok per dag komt dat neer op 2,5 zak per maand = ongeveer 30 euro per maand
Plus nog muesli (zakken van 15 kilo) stel dat mijn paard daar ook nog een kilo van eet dan zit je op 2 zakken per maand = ook ongeveer 30,-
65+80+30+30= 205,-
Ik zou nooit iemand een stal kunnen verhuren voor niet 150,- per maand.
Ik denk dat de stallen die dat wel kunnen minder of goedkoper stalstrooisel gebruiken?
Paarden in de meeste gevallen beperkt ruwvoer krijgen, bijv een aantal malen per dag.
Dat er brok ipv muesli gevoerd wordt en dat er over het algemeen in het groot of goedkoop wordt ingekocht.