Skessa_ schreef:Lijkt mij sowieso toch een kwestie van tijd tot er een mens wordt aangevallen, maar goed, is toch niet waar volgens de "experts"
In andere landen in de EU is dit al (ook recent) gebeurd.
Moderators: Coby, balance, Dyonne, Sica, C_arola, Neonlight, Firelight
Citaat:1 De prooidieren (veelal hertachtigen) worden minder en de overblijvers laten zich nauwelijks nog zien in de natuur. Daarentegen zijn ze vaker te zien in de nabijheid van de mens (stad, boerderijen), waar ze veiligheid zoeken.
Maaaarije schreef:Citaat:1 De prooidieren (veelal hertachtigen) worden minder en de overblijvers laten zich nauwelijks nog zien in de natuur. Daarentegen zijn ze vaker te zien in de nabijheid van de mens (stad, boerderijen), waar ze veiligheid zoeken.
Dit is mij hier de afgelopen week heel erg opgevallen.
Voorheen zag ik sporadisch een ree in het land staan vlak aan de 80 km weg, nu zie ik er veel dicht bij boerderijen/huizen vlak buiten het dorp in het land of aan de bosrand. Niet meer op de plekken waar ik ze eerder zag, aan een binnendoor weg met hooguit 2 boerderijen er aan.
Ik zit een paar km vanaf Boijl en Nijeberkoop.
soesita schreef:Ik had vandaag weer een online-gesprek met mijn canadese taalpartner - die nederlands oefent en het nederlandse en belgische nieuws volgt - en we kwamen op de wolven te spreken. Hij kijkt ook met grote ogen naar hoe er hier mee wordt omgegaan en is van mening dat dit een onhoudbare situatie is die vroeg of laat fout gaat aflopen. Hij heeft jarenlang in Nederland gewoont en ziet hier geen toekomst voor de wolf.
meganvr schreef:Wij rijden dagelijks langs de wei waar dat schaap met die neus was. Snap die boer alleen niet zo goed want meneer of mevrouw heeft er ieder jaar lammeren van een paar dagen oud rond lopen dus ik ga er vanuit dat die 1 van deze dagen vast ook nog wel gepakt worden. De schapen zijn niet allemaal in een hele beste conditie dus makkelijker om te pakken. Wolven komen vaak toch wel terug
SusanH schreef:Skessa_ schreef:Lijkt mij sowieso toch een kwestie van tijd tot er een mens wordt aangevallen, maar goed, is toch niet waar volgens de "experts"
In andere landen in de EU is dit al (ook recent) gebeurd.
SusanH schreef:Lees net dat ze in een gebied waar ik graag loop 50!! Km aan paden af gaan sluiten. Dat is nog maar een klein deel van de Veluwe. Dit gaat echt veel te ver imo. Je mag straks alleen nog maar aan de rand van de Veluwe lopen. Rest wordt allemaal rustgebied voor het wild lijkt het wel.
tienus63 schreef:Hebben jullie dat ook; ik lees nu wel beter het h-a-h blad door waarin de gemeentelijke en provinciale aankondigen staan.
Voorheen lag ie rap bij het oud papier tbv de plaatselijke basisschool.
SusanH schreef:Het buitengebied in mijn regio is een andere gemeente als waar ik woon. In mijn huis aan huisblaadje staat niks over dit soort dingen. Ik had het wel graag eerder geweten. Ik heb niet het het idee dat inspraak nu nog mogelijk is.
Rizette schreef:meganvr schreef:Wij rijden dagelijks langs de wei waar dat schaap met die neus was. Snap die boer alleen niet zo goed want meneer of mevrouw heeft er ieder jaar lammeren van een paar dagen oud rond lopen dus ik ga er vanuit dat die 1 van deze dagen vast ook nog wel gepakt worden. De schapen zijn niet allemaal in een hele beste conditie dus makkelijker om te pakken. Wolven komen vaak toch wel terug
Victim Blaming is erg gemakkelijk. Dat is precies waar de Rewilding, Partij voor de dieren en Dier en Recht ook mee bezig is en wat ze al heel goed lukt. Nu ben jij het straks die kritiek krijgt omdat je met bit sporen of zweep rijdt of omdat je zelfs maar op een paard gaat zitten.