
Voorwoord van de Redactie
Na een maand van drukte in het team wegens de voorbereidingen voor Horse Event en veel vakanties is er evengoed genoeg te melden in het BNB van september. Allereerst willen we xingridx welkom heten als nieuw redactielid. Helaas moeten we bij het BNB afscheid nemen van delerium. Dank je wel voor al je inzet! Ook Jans zullen we moeten missen, niet alleen als redactielid maar zelfs als teamlid. Ook jij bedankt!
Een stukje over Bokt op Horse Event kunnen we natuurlijk niet aan ons voorbij laten gaan.
Bokt stond dit jaar voor de vierde keer op Horse Event met een lounge. Op zowel vrijdag, zaterdag als zondag stonden er in de lounge gesprekken gepland met bekende en minder bekende paardenmensen. Zo heeft Machteld van Dierendonck een licht geschenen op paardengedrag, vertelden Lammert Haanstra, Tim Lips en Vanessa Bee iets over respectievelijk longeren, eventing en horse agility, hebben we uiteraard weer een fijne samenwerking met Annemarie van der Toorn gehad, en hebben we op zondag zelfs Imke Schellekens-Bartels en niemand minder dan Anky van Grunsven in de lounge mogen verwelkomen. Naast deze mensen die van hun hobby hun werk hebben gemaakt hebben ook een aantal bokkers een presentatie gehouden over hun specifieke kennisgebied. Hoogtepunt was de presentatie van bokker Jolliegirl (onrespectloos) in samenwerking met Menke van Centaur Paardenadvies welke dieper inging op de vraag; slachten of inslapen? Rechts kan je al een foto zien van het boktlounge bord met een deel van het team. Verder zijn er op het Horse Event forum ook vele foto's te bekijken.
Ook op virtueel bokt was er flink wat te beleven.
Bokker Natascha showde op ITP een heel origineel dekje! We vragen ons nu alleen of of de paarden ook eigendom van ptt-post worden als ze ermee rondlopen?

Ook is er op [LN] een prachtig topic ontstaan die de creativiteit van de bokkers aanspreekt. Wat doe jij om kalm te blijven?
En tenslotte nog even aandacht voor bokker Hippogriff die de voorpagina heeft gehaald. Zij deed mee aan het EK Endurance! Meer hierover kan je hier lezen.
Toelichting
Voor alle onderwerpen geldt dat we graag van jullie ideeën krijgen voor de volgende afleveringen; ook als je andere suggesties of opmerkingen hebt, kun je die kwijt op het speciale e-mailadres nieuwsbriefBokt@gmail.com. Elke nieuwsbrief verschijnt halverwege de maand, probeer daarom voor of rond de eerste van de nieuwe maand te reageren. Alle reacties worden gewaardeerd. Zo kun je ons ook suggesties voor '...' van de maand toesturen, maar ook je vermoedens voor welk teamlid er op de foto van de maand staat.
De nieuwsbrief van augustus is hier terug te lezen. De BNB is een afgeleide van het BBB. Hieronder kun je van de langere onderwerpen steeds een eerste alinea lezen, de volledige tekst staat dan in de berichten eronder.
De redactie wenst jullie veel leesplezier met dit nieuwe BNB.
Bellatrix, delerium, Dribbel, Jans, Lielle, Marieke_K, Nadia, Rock, Sammie, xingridx en Yasmine
Highlights van de afgelopen maand
Topic van de maand
Deze maand een aantal topics met problemen en oplossingen die we graag met jullie willen delen.
Andere opvallende gebeurtenissen op Bokt
Whatpulse Bokt Team
Deze maand extra aandacht voor een fanatieke groep Bokkers die samen een Bokt-team hebben opgericht, waarmee ze via internet de competitie internationaal aangaan met andere teams op de website http://www.whatpulse.org
Nieuwsgierig of meedoen? Kijk hier verder
De tien van september
[VN] De 10 van september: de meest hilarische topics op Bokt
Nieuwstopic van de maand
Nieuwsbericht van de maand is het topic over het gebruik van een dummy bij het inrijden van jonge paarden.
Een Engelsman kwam op het idee om patent te vragen op een speciale dummy die moet voorkomen dat je zelf gebroken botten oploopt tijdens het inrijden of herbeleren van een (jong) paard. Dit idee is al langer bekend en in gebruik bij een aantal bokkers. Vooral het filmpje leverde een aantal hilarische reacties op, en onderling werden er in het topic ervaringen en ideeen uitgewisseld om zelf ook aan de slag te gaan met het idee om een pop op je paard te kunnen monteren.
Het nieuwsbericht van de maand kun je hier lezen.
Testrecept
Ook kookgek of gewoon vaak in de keuken te vinden? Doe mee met het bedenken van recepten, het kiezen en het uitproberen…
Gwen heeft de ingrediënten voor augustus bepaalt en dit waren avocado en sinaasappel. Het leverde maar liefst 7 bijzonder interessante recepten op: [VT] Testrecept augustus, deel2: de poll . Nipte winnaar werd de avocado-kipsalade met sinaasappelmayonaise.
Het recept werd gemiddeld met een 8 gewaardeerd met een dikke 7 voor de uitvoering: Ibbel @ [VT] Testrecept augustus: deel 3, het uittesten
Door drukte op het werk in combinatie met HE is het niet gelukt om september op tijd op de rails te zetten. De ingrediënten voor het nieuwe testrecept zijn echter al bekend, houd VT dus in de gaten, de nieuwe testronde komt er aan!
Communitynieuws
Bokkers in de media
In de BNB van augustus werd het optreden van Bokker Amable bij Holland's got talent al genoemd, maar haar opmerkelijke optreden wordt ook in de Bit van augustus (nummer 188) vermeld.
Afgelopen maand kregen wij ook de tip binnen over een buitenlandse publicatie van Bokker EstherHegt. Op Bokt geen onbekende, zeker niet in het [MD] Centaal topic: Jacobskruiskruid is dodelijk voor paarden. Ook over de grens wordt haar kennis over deze plant gewaardeerd, zo verscheen er een publicatie van haar op de Engelse website 'The Poison Garden.
Quotes van de maand
Vorige maand waren er helaas geen quotes, deze maand hebben we er weer een aantal opgetrommeld. Kom jij een opmerking, reactie, quote tegen waarvan je vindt dat deze gewoon in de BNB MOET laat het ons dan weten via nieuwsbriefBokt@gmail.com. Je kan ook evt. een pb sturen naar één van de redactieleden of een TeM plaatsen op de opmerking. Om het voor ons makkelijk te maken verzoeken we vriendelijk om er duidelijk bij te zetten om welk gedeelte van de opmerking het gaat en waarom je vind dat deze in de BNB moet.
Deze maand wilde een zeker Bokker haar paard op rust zetten, maar de uitknop op een paard is zeer moeilijk te vinden.
Hartekreten
Om de hartekreet van deze maand te bekijken, klik je hier.
Kunstwerk van de maand
Deze maand hebben we als kunstwerk van de maand gekozen voor een heel bijzonder object. Hier kan je kijken wat het is.
Uiteraard mag op alle kunst die jullie opvalt een TeM worden geplaatst met een uitleg waarom jij vindt dat dit specifieke kunstwerk kunstwerk van de maand moet worden, zodat we volgende maand weer een mooi resultaat hebben!
Het virtuele bloemetje
Na veel onderzoeken zijn bij de moeder van Charica kankercellen gevonden, helaas gaat bestraling niet meer helpen. We willen Charica een hart onder de riem steken en haar deze maand het Bloemetje van de Maand geven. Hier lees je haar hele verhaal [LZP] Mijn grootste angst word realiteit
Het virtuele zonnetje
Deze maand waren er geen inzendingen voor het zonnetje. Is er een bokker die in jouw ogen een zonnetje verdient omdat die iets bijzonders heeft gedaan voor een medemens (of medebokker?) laat het ons dan via PB, mail of TeM weten!
Wikinieuws
Deze maand in het Wikinieuws aandacht voor uiteenlopende onderwerpen. Nieuwsgierig? Klik hier
Wist je dat...
Benieuwd welke teamie op zoek is naar een nieuw koekblik? En wie Rule Britannia niet uit haar hoofd kan krijgen? Kijk hier voor onze Wist Je Datjes!
Het verhaal van ..... Rijerijerije
Mijn paardenverhaal begon als vele andere verhalen: toen ik 9 was mocht ik op paardrijles bij Manege Smit in Pesse. Mijn allereerste les heb ik gereden op Thea, maar al gauw kwamen de wat grotere pony's en uiteindelijk ook de paarden. Ik heb later eens geteld dat ik op slechts 2 kleine pony's niet had gereden, de rest heb ik allemaal eens of vaker uitgeprobeerd. En zij mij, soms... Maar van zoveel verschillende paarden leer je pas echt rijden!
Wil je meer lezen over Rijerijerije? Klik dan hier!