[Dienstmededeling] Bokt NieuwsBrief van augustus

Moderators: Polly, Muiz, NadjaNadja, Telpeva, Essie73, ynskek, Ladybird

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Anoniem

[Dienstmededeling] Bokt NieuwsBrief van augustus

Link naar dit bericht Geplaatst: 16-08-11 21:55

Afbeelding

Voorwoord van de Redactie
Voor jullie alweer het BNB van augustus. Allereerst onze excuses dat hij deze maand wat laat is. Door de vakantieperiode missen we een aantal redactieleden. Daarnaast is Lielle door haar rug gegaan waardoor we een hele belangrijke kracht missen. Ook op bokt was het deze maand relatief rustig. Als het goed is was iedereen dan ook lekker aan het genieten van euh... nou ja, als ze naar het buitenland gingen misschien wel van de zon.

Een aantal topics hebben het team deze maand op een of andere manier geraakt. Zo is er allereerst het prachtige topic van bokker Woogy die afgelopen week haar merrie naar Nijkerk heeft gebracht om haar uit haar lijden te verlossen. Woogy is er tot het allerlaatste moment bijgebleven en heeft zelfs nog aan de benen van haar merrie kunnen bekijken dat ze een hele juiste keuze heeft gemaakt. We kunnen als team niet anders dan heel veel respect opbrengen voor de manier waarop zij haar merrie begeleidt heeft.

Verder kwam ons ter oren dat we tegenwoordig een heus topmodel op bokt hebben! Bokker Wishper kan misschien wel eens in boktblauw over de catwalk?

Verder hebben wij erg gelachen om de briljante nieuwe western zadelkar en het vreemde zwaartekrachtpunt in de bak van bokker CM_

Wij wensen alle bokkers nog een fijne laatste paar weken van de vakantie toe en voor hen die alweer hard aan de slag zijn... werkze!

Voor alle onderwerpen geldt dat we graag van jullie ideeën krijgen voor de volgende afleveringen; ook als je andere suggesties of opmerkingen hebt, kun je die kwijt op het speciale e-mailadres nieuwsbriefBokt@gmail.com. Elke nieuwsbrief verschijnt halverwege de maand, probeer daarom voor of rond de eerste van de nieuwe maand te reageren. Alle reacties worden gewaardeerd. Zo kun je ons ook suggesties voor '...' van de maand toesturen, maar ook je vermoedens voor welk teamlid er op de foto van de maand staat.

De nieuwsbrief van juni is hier terug te lezen. De BNB is een afgeleide van het BBB. Hieronder kun je van de langere onderwerpen steeds een eerste alinea lezen, de volledige tekst staat dan in de berichten eronder.

De redactie wenst jullie veel leesplezier met dit nieuwe BNB.

Bellatrix, delerium, Dribbel, Jans, Lielle, Marieke_K, Nadia, Rock, Sammie, Yasmine en xingridx


Highlights van de afgelopen maand

Topic van de maand
Zoals we allemaal weten kunnen dieren je enorm opbeuren als je even in een moeilijke periode zit. Bokker Amanda__ doet haar 97 jaar oude grootmoeder regelmatig een groot plezier door met haar beide paarden langs oma te gaan om lekker te knuffelen. Helaas heeft oma haar been op 2 plaatsen gebroken, bovendien is ze dementerende. Maar ze geniet zichtbaar van deze bezoekjes van Amanda, Bella en Neball. Kijk maar eens naar de prachtige foto's in dit topic: [ITP] Mijn knappe paardjes en mijn oma <3

Andere opvallende gebeurtenissen op Bokt
Op 25 juli plaatste Cayenne een oproepje om Martine, die op 2 augustus het feit zou vieren dat zij 20 jaar geleden een hart- en longtransplantie heeft ondergaan, een kaartje te sturen omdat deze 'verjaardag' ieder jaar weer speciaal, maar ook moeilijk is. [LZP] Oproep: Help een meisje een mooie dag te beleven!

Er kwam veel reactie op. Deze, en andere opvallende gebeurtenissen vind je hier

Nieuws
De aankomende maand staan er een aantal belangrijke evenementen op stapel voor de nieuwsredactie.
Zo zullen onder andere het EK dressuur, het EK endurance en het EK eventing worden verreden.
Voor het laatste nieuws over startlijsten, uitslagen, inside nieuws en uitzendingen op tv en internet kun je de voorpagina van bokt in de gaten houden.


Discussie van de maand
Als discussie van de maand hebben we deze keer gekozen voor een topic op Beestenboel, namelijk: [BB] Kunnen jullie het? Dier uit zijn lijden verlossen

Beestenboel is een forum waar vaak veel emoties bij komen kijken. Dierenliefhebbers springen in de bres voor dieren waarvan zij denken dat ze het niet goed hebben. Soms leidt dit tot heftige discussies. Wij vinden het fijn om te zien dat een potentieel heftig topic als bovenstaande erg respectvol verloopt +:)+

Nieuwstopic van de maand
Voor het nieuwstopic van de maand is de keus gevallen op het topic over de pony die bekneld raakte in een tractorband.Afgelopen jaar stond er al een artikel op de voorpagina over een pony die klem zat tussen twee bomen, en in 2008 wist een merrie zich zelfs zo in de penarie te werken dat ze met haar hoofd vast kwam te zitten in een boom.

Andere opvallende topics van deze maand, waren onder andere het vertrek van Bretton Woods naar Paul Schockemohle en het ontwormen met pasta dat meer stress blijkt te veroorzaken dan tabletten.
Een flinke discussie ontstond rond de vraag of het rijden met veiligheidscap verplicht zou moeten worden in de hogere dressuurklassen, dit na aanleiding van de dood van Willemien van Heur-Coenen..

Testrecept juli

Het testrecept begint lekker te lopen in de nieuwe vorm, kookgekke bokkers weten hun weg goed de vinden naar de maandelijkse uitdaging.

Benieuwd wat je kan maken met tomaten en tuinbonen? Kijk dan hier voor het testrecept!


Communitynieuws


Bokkers in de media
Deze maand aandacht voor het tv-optreden van bokker Amable bij Holland's Got Talent! Voor een verslagje van dit optreden klik je hier


Quotes van de maand
Deze maand geen quotes.
Kom jij een opmerking tegen waarvan je ervan overtuigd bent dat deze in de BNB hoort. Aarzel dan niet en stuur hem in!


Hartekreten
Gezien de rust op bokt vanwege de vakantie hebben we deze maand geen hartekreten.
Wil jij ook een persoonlijk bericht sturen naar iemand, stuur dan je hartekreet via een pb naar Bellatrix.


Kunstwerk van de maand
Deze maand is het kunstwerk van de maand een schitterend schilderij geworden, gemaakt door bokker Assepoetster. Zij heeft na twee jaar haar project afgerond: een Caravaggio van wel 146 x 107 cm! Omdat het eindresultaat er zeker mag zijn en het team diep respect heeft voor het doorzettingsvermogen om zo’n werk af te ronden, is haar [UK] [SCH]2-jaarproject éindelijk af; Caravaggio 146 x 107 cm!! kunstwerk van de maand!

Daarnaast zijn ook [UK] [ART] Peerd met kar en [UK] [DIGI][WIP] Dromenland part II opgevallen, respectievelijk gemaakt door valyzja en TessaVB.

Uiteraard mag alle kunst die jullie opvalt via een PBtje naar Jans of Neej, zodat we volgende maand weer een mooi resultaat hebben!

Het virtuele bloemetje
Deze maand willen wij het bloemetje overhandigen aan bokker VeraPopeye Y;(

In dit topic op LZP vertelde zij in eerste instantie hoe haar moeder elk moment kon overlijden aan de kanker die haar al jarenlang parten speelde.

Op 31 juli is de moeder van VeraPopeye in haar armen overleden. We wensen alle nabestaanden veel sterkte met het verwerken van haar overlijden.

Het virtuele zonnetje
Een bokker die volgens ons wel een zonnetje verdient is Madeira_.
Zij had deze maand haar wedstrijddebuut! Natuurlijk zijn er maandelijks nieuwe combinaties, maar wat er zo bijzonder is aan deze combinatie kan je in haar topic lezen.
Wij wensen Madeira_ en haar haflinger Madeira een mooie carrière toe!


Wikinieuws
Afbeelding
Een Fjord met Kvit verdunning.


Vorderingen van deze maand
Afgelopen maand is er weer hard aan de Wiki gewerkt. Er is door de Wikischrijvers een nieuw artikel toegevoegd aan de Wiki over Sven Rothenberger.

Het artikel Brandmerk is verbeterd en het Paardenwoordenboek heeft een aantal nieuwe toevoegingen. Altijd handig als je op zoek bent naar een term uit de paardensport in een vreemde taal. Ook zijn er pagina's van beroemde paarden uitgebreid: Akteur en Future. Een aantal artikelen over 'beroemde personen' zijn aangepast en weer up to date. Een overzichtje van de aangepaste artikelen: Maria van den Dungen, Isabell Werth, Chantal Nijpjes, Jessica Nijpjes, Lars Nieberg, Dana van Lierop.

Deze maand zijn er weer een aantal foto's aan de Wiki toegevoegd: Lars Nieberg met Zwickau, Lars Nieberg met Lord Luis, Fjord met Kvit verdunning, Taxus plant en een schematische tekening van de maag-darmtractus.

Wist je dat...
Benieuwd welke teamie kampioen is geworden (twee keer!!) en welke teamie er een plaat voor haar kop heeft? Kijk gauw bij onze Wist Je Datjes!


Het verhaal van ..... Ibbel

Vorige maand stond niemand minder dan Ibbel op de foto! Bokker Echwel had haar onmiddelijk herkend, vermoedelijk omdat die twee van hetzelfde bouwjaar zijn. Benieuwd naar het verhaal van Ibbel? Kijk dan gauw verder!



Wie is dit teamlid?
Afbeelding
Ook deze maand hebben we weer een nieuwe foto om te raden. Heb jij enig idee wie er op deze foto staat? Stuur dan een mailtje naar nieuwsbriefBokt@gmail.com





Binnengekomen post
Tenslotte zijn er nog twee mensen die genoemd moeten worden. Joolien kreeg de dag voor haar vakantie het tragische nieuws dat haar neefje op 19-jarige leeftijd plotseling is overleden. Het team wil haar via deze weg van harte condoleren met dit verlies.
En voor Sandorra kwam een weekje ponykamp begeleiden wel heel rap tot een einde. Tijdens de eerste rit kwam ze ongelukkig ten val, met een ziekenhuisbezoek als gevolg, waaruit bleek dat er een pees is afgescheurd. Wij willen haar veel sterkte wensen met haar herstel!

Anoniem

Re: [Dienstmededeling] Bokt NieuwsBrief van augustus

Link naar dit bericht Geplaatst: 16-08-11 21:57

Andere opvallende gebeurtenissen op Bokt
Op 25 juli plaatste Cayenne een oproepje om Martine, die op 2 augustus het feit zou vieren dat zij 20 jaar geleden een hart- en longtransplantie heeft ondergaan, een kaartje te sturen omdat deze 'verjaardag' ieder jaar weer speciaal, maar ook moeilijk is. [LZP] Oproep: Help een meisje een mooie dag te beleven!

En ook nu bleek weer hoe massaal Bokkers voor een ander klaar staan als zij dit nodig hebben, want Martine heeft bijna 600 kaarten mogen ontvangen, een overweldigend resultaat waarvoor hartelijk dank aan alle Bokkers!

Afbeelding

Afbeelding

Daarnaast viel het volgende topic op, geopend door Mas: [HTT] He3* t6etsenb6rd d6et raar!
Mas had een klein probleem met haar laptop, maar gelukkig snappen Bokkers zelfs de meest onbegrijpelijke teksten en kunnen hier dan ook nog een oplossing voor bieden! Les voor alle Bokkers: let op of de FN-toets op je laptop staat ingeschakeld!

En dan nog een leuk gezicht op de Duitse Autobahn:

[LZP] De Bokt auto is uit!!
Eindelijk is er een Bokt-auto!

Anoniem

Re: [Dienstmededeling] Bokt NieuwsBrief van augustus

Link naar dit bericht Geplaatst: 16-08-11 21:57

Testrecept juli

Het testrecept begint lekker te lopen in de nieuwe vorm, kookgekke bokkers weten hun weg goed de vinden naar de maandelijkse uitdaging.
Ook kookgek of gewoon vaak in de keuken te vinden? Doe mee met het bedenken van recepten, het kiezen en het uitproberen…

Antheman viel de eer te beurt de ingrediënten voor juli te bepalen en dit waren tuinbonen en tomaten. Het leverde een kleine maar fraaie selectie recepten op [VT] Testrecept juli deel 2: de keuze. Winnaar werden de wraps met tuinbonen, tomaat en feta.
Het recept werd gemiddeld met een 8 gewaardeerd en als makkelijk te maken beschreven: [VT] Testrecept juli: deel 3 - het uittesten. Ook goed te doen voor niet zo bedreven koks, en zelfs met 1 hand op te rollen, aldus Gwen.

De ronde voor augustus is ondertussen in volle gang: [VT] Testrecept augustus, deel2: de poll
Je kunt nog stemmen tot 18 augustus en daarna allemaal een maand lang het winnende recept gaan uitproberen in de keuken!

Anoniem

Re: [Dienstmededeling] Bokt NieuwsBrief van augustus

Link naar dit bericht Geplaatst: 16-08-11 21:57

Bokkers in de media
Deze maand aandacht voor het tv-optreden van bokker Amable bij Holland's Got Talent! Achter de boktnaam Amable gaat Daniëlle Meyboom schuil die al een aantal jaar actief is met haar Fries Jauke in de vrijheidsdressuur. Afgelopen mei trok zij de stoute schoenen aan en heeft zich ingeschreven voor de auditieronde van de Holland's Got Talent. En die auditie verliep zo goed dat zij door is naar de tweede ronde! Op het forum ITP heeft Amable een topic geopend waarin zij uitgebreid haar ervaringen van de auditie en het optreden beschrijft.

Heb je de uitzending gemist? Geen nood, hieronder kan je het optreden van Amable en Jauke terug kijken:

Anoniem

Re: [Dienstmededeling] Bokt NieuwsBrief van augustus

Link naar dit bericht Geplaatst: 16-08-11 21:57

Wist je dat...
Neonlight een topmaand achter de rug heeft, eerst in Norg het Nederlands Kampioenschap klavertje drie werd binnengehaald, en een week later in Buitenpost het Nederlands Kampioenschap tweespan. *\o/*
xingridx heel mooie nieuwe kozijnen heeft gekregen, maar ze nog niet helemaal klaar zijn. Zij nu dus nog een week met een houten plaat in haar woonkamer zit, ipv een ruit :=
Berdien haar vakantie uitstelt tot september en nu bezig is met het kalmpjes aan beleren van haar vierjarige Tinkergup Flynn :D
Prrrr <3 is geworden op de puppies van Ibbel en baalt dat ze een (meer dan) full time werkt... Later, als ik groot ben...
Jans zichzelf gitaar leert spelen met de hulp van haar vriend, en ze straks 2 weken met de katten van Prrrr gaat kroelen :D
Iris82 volop aan het genieten is van haar laatste week vakantie!
Rock geniet van een weekje tijd voor zichzelf :+:

Anoniem

Link naar dit bericht Geplaatst: 16-08-11 21:58

Afbeelding

Het verhaal van ..... Ibbel

Op de lagere school had ik een vriendin die al sinds haar 4e jaar paardreed. Nadat ik al eens mee geweest was naar de manege waar zij reed begon ik tegen m’n ouders te zeuren dat ik ook wilde leren paardrijden. Uiteindelijk kreeg ik m’n zin, en mocht ik ook ‘op paardrijden’. Met een tweedehands gekochte rijbroek en cap, want mijn ouders dachten dat het wel over zou waaien.
Manege Tinte (bestaat nog steeds) werd de manege waar ik heb leren rijden, toen (eind jaren ’60) nog in eigendom van ‘Boer’ Spruit. Of de man echt zo heette weet ik eigenlijk niet eens. Er was natuurlijk ook nog geen binnenmanege, en de pony’s stonden in verbouwde koeienstallen, in stands. Eén van de schimmelponies heette Blue Spot, door de boer steevast met Bloempot aangeduid.

Na jaren lessen en zo langzamerhand ook ingezet te worden bij het uittesten van nieuwe manegepaarden (want ik stapte overal op en viel zelden ergens van af) begon ik te zeuren om een eigen pony. Eigenlijk wilde ik een IJslander, maar die waren toen ook al aardig duur. Een paard wilde ik nooit, ik kon op de manege immers net zo veel paarden rijden als ik wilde, maar een eigen pony die lekker dag en nacht buiten kon, dat leek me wel leuk. En zo effende ik mijn pad op weg naar mijn eerste eigen pony, de Fjord Unya.
Stamboek gebeld, en er was iemand die Brabant die een paar Fjorden te koop had. Niet gehinderd door enige kennis van zaken verder (de manege was ondertussen overgenomen door een ex-binnenvaartschipper zonder enige paardenkennis, en de lesgevers waren nou ook niet echt je-van-het, dus advies kon ik daar ook niet krijgen) kwamen we thuis met een kleine onbeleerde 2-jarige merrie. Die nog wel zou groeien… Niet dus.

Verder was het inrijden een kwestie van zadel op en wegrijden, eveneens niet gehinderd door enige kennis van zaken. Ach, als je jong bent zie je geen gevaar, en mijn ouders wisten ook niet beter. Het is maar goed dat bokt toen niet bestond, want ik heb echt alle klassieke fouten wel gemaakt, plus nog een heleboel andere…
Na een jaar de Fjord op de manege gestald te hebben ontmoette ik daar iemand mét een IJslander, die haar paard bij een boer had staan – voor minder stalgeld uiteraard, en ook nog eens dichterbij huis. Dus Unya verhuisde daarheen. De foto is daar in de wei gemaakt. Er stond een oude schapenstal waar ze vrij in en uit kon lopen en ze hadden dag en nacht, zomer en winter weidegang. In de Randstad, op kleigrond. Achteraf bekeken was ik aardig ‘natural’ avant-la-lettre: ik reed bitloos, er was nergens een goede hoefsmid te vinden dus dan maar zonder ijzers, en de paarden stonden dag- en nacht buiten met schuilstal. En dat eind jaren ’70!

Toen ik ging studeren is Unya eerst een aantal jaren thuis gebleven, later is ze wel meeverhuisd. In die eerste jaren van mijn studie hebben we haar nog voor de kar geknoopt (ook weer zonder enige kennis van zaken) en heel wat leuke ritjes gemaakt met een door mijn vriend in elkaar gelaste kar. Mijn vriend (nu man) heeft ook nog op haar leren paardrijden.
Het was echt een wereldpony, ze vond alles best, was in de kudde ook heel onderdanig. Dat is denk ik wel mijn redding geweest, als het een eigenwijze dominante draak was geweest was de kans groot geweest dat er dan echt wel een keer ongelukken zouden zijn gebeurd.

Ze is uiteindelijk helaas niet oud geworden: ze werd hoefbevangen, in een tijd dat daar nog veel minder over bekend was, is niet optimaal behandeld en na een week ingeslapen.

Winged

Berichten: 33897
Geregistreerd: 28-12-05

Re: [Dienstmededeling] Bokt NieuwsBrief van augustus

Link naar dit bericht Geplaatst: 16-08-11 22:37

Ha fijn!! :D

Jans: Veel plezier in het huisje van Prrrr, als je nog bezoekers nodig hebt, ik weet je te wonen ;)

TessaVB
Berichten: 6608
Geregistreerd: 23-10-06

Re: [Dienstmededeling] Bokt NieuwsBrief van augustus

Link naar dit bericht Geplaatst: 16-08-11 22:41

Superleuk!! :D

dominiquesr
Berichten: 2334
Geregistreerd: 21-07-10

Link naar dit bericht Geplaatst: 16-08-11 23:23

leuk !!

Banjer
Lid Nieuwsredactie

Berichten: 51468
Geregistreerd: 09-06-02
Woonplaats: Daar waar het land eindigt en het water begint

Re: [Dienstmededeling] Bokt NieuwsBrief van augustus

Link naar dit bericht Geplaatst: 16-08-11 23:35

Mooi... nu de BNB er is kan ik met een gerust hart gaan slapen... :D

Leuk om te lezen weer.. bedankt! Vooral het topic met de oma... wat onwijs mooi! Ben er even stil van...

MickeyenVici

Berichten: 4855
Geregistreerd: 13-04-11
Woonplaats: Reusel

Re: [Dienstmededeling] Bokt NieuwsBrief van augustus

Link naar dit bericht Geplaatst: 17-08-11 07:02

Wat een mooie stukjes weer!
Erg leuk! :j

EngeltjeS

Berichten: 16720
Geregistreerd: 06-06-03

Re: [Dienstmededeling] Bokt NieuwsBrief van augustus

Link naar dit bericht Geplaatst: 17-08-11 08:43

"Yeah Baby"- het BNB is weer uit :D
Even lezen.

Ladybird
Moderator Algemeen

Berichten: 19028
Geregistreerd: 15-06-09
Woonplaats: Wakkerdam

Re: [Dienstmededeling] Bokt NieuwsBrief van augustus

Link naar dit bericht Geplaatst: 17-08-11 10:40

haha hij si weer leuk :D

Madeira_
Berichten: 3287
Geregistreerd: 29-01-06

Re: [Dienstmededeling] Bokt NieuwsBrief van augustus

Link naar dit bericht Geplaatst: 17-08-11 10:49

Wouw ik voel me heel vereerd dat ik hier ook in sta :D!

lesilla
Berichten: 26847
Geregistreerd: 11-08-06
Woonplaats: Efteling

Re: [Dienstmededeling] Bokt NieuwsBrief van augustus

Link naar dit bericht Geplaatst: 17-08-11 10:52

Madeira verdient dat zonnetje echt heel hard :+:
Mooie nieuwsbrief

Anoniem

Re: [Dienstmededeling] Bokt NieuwsBrief van augustus

Link naar dit bericht Geplaatst: 17-08-11 11:27

Bedankt voor de lieve woorden. Jullie maken me bijna aan het huilen :')

Bellatrix
Lid Nieuwsredactie
The Scarlet Witch 

Berichten: 109404
Geregistreerd: 02-08-02
Woonplaats: Down The Witches Road

Link naar dit bericht Geplaatst: 17-08-11 11:27

Bedankt voor de updates!!! :D

En iedereen die genoemd is in het BNB heeft dat ook terecht verdiend. :j

elinebakker

Berichten: 5547
Geregistreerd: 09-04-06
Woonplaats: Deventer

Re: [Dienstmededeling] Bokt NieuwsBrief van augustus

Link naar dit bericht Geplaatst: 17-08-11 22:31

Ah foei, heb nooit eerder de BNB gelezen tot aan nu, nu ik er zelf in sta _O-
Overigens wel de BBB! :D :):)

valyzja
Berichten: 243
Geregistreerd: 19-03-07

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-09-11 21:08

Leuk :D.
En wat grappig dat mijn topic er ook in genoemd word :)