Beleid - Forumspecifiek
Sticky over downloaden op ENT en ENT-HK (en LN/TV)
Omdat er veel onduidelijkheid bestaat over wat er nu wel en niet mag met betrekking tot het downloaden van muziek en films is er op Entertainment (en in de ENT-HK, en op LN en TV) een sticky geplaatst met daarin de wetgeving én de regelgeving op Bokt: [ENT] Downloaden - Wat mag wel en wat mag niet? 19-01-2008
Nieuw forum: Aangepast Paardrijden
Aangepast paardrijden [AP] is een nieuw forum bedoeld voor iedereen met een beperking. Deze beperking kan zowel fysiek als mentaal zijn en heeft specifiek effect op de omgang met paarden of het paardrijden zelf. [AP] is bedoeld voor wie hier vragen over heeft, of ervaringen wil uitwisselen. Naast de vragen en ervaringen van de ruiters, zijn ook begeleiders, vrijwilligers en instructeurs welkom om hun vragen en ervaringen op [AP] achter te laten. Je vind het forum hier.
Technisch
Rating systeem op Bokt
Eind december is er begonnen met een rating systeem voor het beoordelen van de posts op Bokt, zoals hier meer over te lezen was. Inmiddels zijn we een maand verder en is de test-periode afgelopen. De knopjes zijn verwijderd en er is meer dan voldoende data binnengekomen. Deze wordt momenteel geanalyseerd om te kijken hoe alle verschillende schalen en labels zijn gebruikt. Ook wordt er nu gekeken naar het effect van de verschillen op de gegeven beoordelen. Wordt vervolgd dus...
Terugkeer posts-overzicht in de Huiskamer
We hebben het even moeten missen, maar inmiddels is het weer mogelijk om in de Huiskamerfora en de [HK] topics weer onderaan de laatste 25 geplaatste berichten terug te lezen en scrollen, in het onderwerp overzicht onderaan je antwoordvak.
Team
Afscheid Tieneke en Vera
Deze maand hebben we afscheid genomen van twee moderators: Al vroeg in de maand heeft Tieneke besloten om te stoppen met het modereren van diverse Kantine fora. Recenter was het afscheid van Vera van de Western fora. Wij willen hen beiden heel erg bedanken voor de tijd die ze als mod hebben besteed aan Bokt!
Modvakantie Sylleke
In verband met het overlijden van haar vader is Sylleke op dit moment heel weinig aanwezig op Bokt. Als je vragen hebt over VerzorgPaarden, PaardenPraat of RassenPraatAlgemeen kun je terecht bij Elles [VP] Neonlight [RPA] of Berdien [PP]. Eventuele pb's aan Sylleke zullen worden doorgestuurd.
Naamswijzigingen
Ook zijn er twee teamleden die hun naam hebben gewijzigd: Nieuwsredactielid _angela_ heeft haar underscores aan de wilgen gehangen en is nu bekend als: Angela. En (het paard van) moderator Leo_ke is uitgegroeid tot een Leo
Kleurtje Nieuwsredactie
De vier leden van de nieuwsredactie, zijn sinds deze maand herkenbaar Aan hun nieuwe kleurtje. Of dit paars, lila, lavendel of grijspaars is, hangt af van aan wie je het vraagt

Modverhuizingen
- Amable: wordt ook moderator op: Barokke en Klassieke Rassen
- Djilan: stopt met modden op: Draf en Rensport
- Leo: stopt met modden op: Tinkers - wordt ook moderator op: Paardenpraat
- Odetteke: stopt met modden op: JeugdHuisKamer - wordt ook moderator op: LevenZonderPaarden
- Elanor: wordt ook moderator op: CreaBea - Stopt met modden op: Evenementen
- Elles: stopt met modden op: Fjorden - wordt ook moderator op: In Memoriam
- Tanja: stopt met modden op: Longeren
- Scum:wordt ook moderator op: Longeren
- Ann: wordt ook moderator op: Tinkers
- Katja: wordt ook moderator op: InThePicture en JeugdInThePicture
- Alet: wordt ook moderator op: Aangepast Paardrijden
- Hilli: wordt ook moderator op: Aangepast Paardrijden
Nieuwe moderator
Naast deze verhuizingen willen we ook een nieuwe moderator aan jullie voorstellen:

We zijn blij dat ze het wil gaan proberen in het groen en wensen haar veel succes en plezier als mod! En alvast een vooraankondiging: binnenkort zullen waarschijnlijk nog 2 of 3 nieuwe moderators volgen om wat recent vrijgekomen plekken op te vullen.
Nieuwe Wikimoderator

Nieuwe Correspondenten
In ons streven om nieuws uit zoveel mogelijk hoeken van de paardenwereld te brengen, zijn er een drietal nieuwe correspondenten bereid gevonden om ons af en toe van nieuws en artikelen te voorzien:
Als je vind dat er op Bokt te weinig nieuws te vinden is over een bepaald ras, wedstrijdonderdeel of ander paardgerelateerd onderwerp en jij daar beroeps- of hobbymatig veel mee in aanraking komt, kan je daar wellicht verandering in brengen. Als je het leuk vind om als correspondent af en toe een artikel te schrijven voor de Bokt hoofdpagina over belangrijke keuringen, evenementen, wedstrijden of gebeurtenissen, stuur dan een pb aan Eline.
Overig
Nieuw record
En er is weer een nieuw record geregistreerd: op 6 januari 3 minuten over acht waren maar liefst 1511 mensen online!
Topic van de maand
Als topic van de maand willen we iedereen die nog mét paard carnaval gaan vieren een waarschuwing meegeven...
Testrecepten
Het testrecept van januari was Geroosterde Tomatensoep Dit is de link naar het VT-topic: [VT] Testrecept Januari: geroosterde tomatensoep
In principe viel het testrecept zeker in de smaak. Het leek de mensen een heel lekker een eenvoudig recept. Ook heeft de soep een duidelijke en echte tomatensmaak. Bokker Lageveld vond het jammer dat we met dit recept in januari kwamen, omdat zijn tomaten op dit moment nog niet rijp zijn. We zullen dus wachten op zijn resultaten als hij zelfgekweekte tomaten heeft

Gemiddeld komen we voor dit recept uit op een 7,3. Dit werd gecombineerd uit de hoge cijfers van Oscar met een 8, Mirre met een 7,8 en Ukje met een 7,5 omdat ze het te pittig vond. Bokker Kaka (6) vond het daarentegen op zich wel lekker, maar het had iets pittiger van haar gemogen.
Het nieuwe testrecept voor februari is de Tagliatelle Met Broccoli-Pesto saus Wil je meedoen met het Bokt-testpanel, geef je dan per PB op bij Kris of Elles
Persoonlijk
Mickey is bevallen van een ondeugend ventje.
Berdien is apentrots op haar titel "BoktPeetTante". Zij kreeg deze titel door het juist te voorspellen van de lanceerdatum van de beeb van Mickey.
Sashi (van Yuuki), de pup van Mireille groeit erg hard! Daarnaast is Miko op 26 januari bevallen van 3 pups!
Olympia is gestopt met haar studie (pabo) en begint vanaf september met een frisse start aan een nieuwe opleiding.
Djilan haar Blikkie heeft zijn schoft verbrijzeld. Nu hopen op goed herstel

Youngster heeft het nog steeds erg druk op het werk.

Leo is geen klein veulentje 'Leo-ke' meer, en Leo_ke is ook geen 14 meer, vandaar dat ik vanaf nu als Leo door het Bokt-leven ga!

Amanda is eindelijk naar de kaakchirurg geweest, verstandskies verwijderd, wond uiteraard ontstoken, veel pijn gehad, maar ze heeft wel een nieuwe auto en is er helemaal blij mee

Elles heeft een zeer drastische carrière switch gedaan en is vanuit 15 jaar kantoorwerk nu begonnen met haar chauffeursdiploma, met als einddoel buschauffeur OV te worden

Karl66 duikt de schoolboeken weer in en gaat naast zijn baan een studie Small Business en Retail Management doen.
Banjer was deze maand jarig. Nu Dr. Kawashima's Braintraining nog zover zien te krijgen dat ie het met haar echte leeftijd eens is!

Neonlight zag haar eerste fokproduct goedgekeurd worden, en hij werd tevens uitgeroepen tot beste nieuwe hengst van het jaargang 2008!

Annash debuteerde met Vajnic en is na 4 proeven 7 winstpunten rijker. Verder is ze heel hard bezig met informatie zoeken voor een buitenland studie, want Amerika blijft trekken...
Jacimatho wacht nog steeds op haar veulen en gaat eindelijk beginnen met het beleren van haar jonge ruin Stapper. Jongste zoon blijkt een echte Penny en hobbelt op de manege rond.
Sjoert heeft weer een nieuwe camera

Amable Heeft samen met Jauke "Paard 2008" in Hardenberg overleeft, de demo's en shows waren een succes dus het is tevreden terug kijken op een leuk evenement

Elanor's kerstvakantie is 11 februari (al) echt afgelopen, er moet weer gestudeerd worden.

Sylvia begint het nieuwe jaar goed: ze mag aan het laatste jaar van haar opleiding beginnen, heeft haar BE-rijbewijs gekregen op voorwaarde dat ze Ellie een helm op zet

Tien vragen aan...
Dit is je kans om meer te weten te komen over de mensen-met-een-kleurtje: volgende maand zal Amanda jullie kruisverhoor beantwoorden, rond de 20ste openen we daar weer een topic voor op forumzaken. Hieronder de antwoorden op jullie 10 vragen aan Apple
Citaat:1. Waarom de naam Apple? En niet Peer of Aardbei of Meloen?
Toen ik me aanmelde bij Bokt had ik nog geen eigen paard. Wel een leenpaard, maar dat was tijdelijk. En ja, op een paardensite kies je dan toch een paardennaam. Apple was een manegepaard waar ik heel veel buitenritten op heb gereden. Dat werd het dus.
En omdat ze Apple heette heet ik niet Peer, Aardbei of Meloen.
2. Hoe ben je op bokt terecht gekomen?
De aanleiding was niet zo vrolijk. Ik was lid van een nieuwsgroep en daar verscheen op gegeven moment een bericht dat er een meisje was overleden tijdens het proefrijden op een nieuw paard. Dit greep me erg aan, vond het zo erg dat je tijdens zoiets gewoon om het leven kon komen. Dat meisje was een bokker. Ik heb eerst een poosje meegelezen en heb me na verloop van tijd aangemeld.
3. wat is je grootste blunder, zowel op Bokt als privé?
Het verhaal van Oscar van vorige maand kan ik niet evenaren, maar ik heb toch wel iets. Als 18-jarig Appletje had ik autorijles en vlak voor mn examen had mn rij-instructeur een nieuwe auto. Met stuurbekrachtiging.
Wij stonden bij een kruispunt, ik moest naar rechts. De rij-instructeur aanwijzingen geven "kijk naar links, kijk naar links, sturen naar rechts, langzaam optrekken". Dus ik sturen en rechtsaf slaan. Maar ja, die stuurbekrachtiging he.
En daar botste Apple met een gangetje van nog geen 30 frontaal op een lantaarnpaal die daar rechts in de bocht stond. Teveel gestuurd. Met de auto was het gelijk gebeurd, die deed niks meer. Had dus ook gelijk al voordat ik mn rijbewijs had een auto zo ongeveer total loss gereden.
Het is ook nooit meer helemaal goed gekomen tussen mij en die rij instructeur en ben geslaagd voor mn rijbewijs bij een andere rijschool.
Later had ik iets vergelijkbaars toen ik op motorrijles zat. Mn examen eindigde (weer met een gangetje van ongeveer 0 ) tegen een geparkeerde auto en met een kras op mn kin. Heb daarmee nog wel de lokale kabelkrant gehaald. Mn motorrijbewijs heb ik nog steeds niet.
Ik denk dat ik dit jaar maar eens mn E ga halen.
4.wat was vroeger je droompaard?? Heb jij vroeger toen je nog klein was ook een Penny-fase gehad?
Deze doe ik even samen. Vroeger wou ik natuurlijk een arabier, later werd dat een quarter (niet om het wedstrijd rijden, maar het leek me gewoon stoer om iedereen eruit te trekken op de korte afstand). Ik heb ook nog een hele tijd bedacht dat ik een friese hengst als paard zou willen. Is hiermee de pennyvraag ook beantwoord?
5. Wat is je favoriete vakantiebestemming?
Ik heb niet echt een favoriete vakantiebestemming. Als langere vakantie doe ik graag iets avontuurlijks en dan het liefste zonder een groep. Korte vakanties vind ik het leuk om ergens op een eiland te zitten en een beetje in een huurauto rond te rijden (en dan in 1 week gewoon een eilandje even af maken
).
Italie vind ik een heel fijn vakantieland. Ruim 10 jaar geleden heb ik de transmongolie express gedaan en dat was echt geweldig
. Mongolie zou ik sowieso weer eens naar terug willen. Jordanie vond ik ook geweldig, echt een heel leuk en mooi land.
Tenslotte zijn vulkanen een favoriet onderwerp. Zoek wel vaak iets uit waar een vulkaan is. In 2002 ben ik ook bij een uitbarsting van de Etna op Sicilie geweest. Met een gids omhoog naar de krater (zie foto in profiel).
6.Welk huishoudelijk klusje vind je het ergst?
Ik vind het hele huishouden erg. Zodra ik ook de gelegenheid had heb ik een vaatwasser aangeschaft en een schoonmaakster geregeld
(en dan nog vind ik het erg als ik thuis ben en er wordt schoongemaakt, dat probeer ik dus ook altijd te voorkomen). Ik koop ook geen kleren die nog gestreken moeten worden oid
.
7.Hoeveel mobieltjes heb je al versleten?
Geloof het of niet, ik ben nog bezig aan mn tweede mobieltje ooit. Deze heb ik inmiddels al 5 jaar en toen ik hem kreeg was het al een tweedehandsje (hij had toen al een zwempartij in zee achter de rug). Er zit een barst in het scherm en hij heeft een irritante ringtone, maar hij doet het altijd.
Verder zitten er dus ook geen extra functies op, kan er alleen mee bellen.
Af en toe wordt ik vermanend toegesproken door mn collega's dat dit toch echt niet meer zo kan, maar dat helpt niet.
8.Wat is je meest favoriete eten (de keuken uit welk land heeft je voorkeur)
Maakt mij niet uit. Italiaans vind ik altijd heel ok. Oosters is ook prima. Turks, Grieks, Japans, Frans, Thai's, Vietnamees, Indisch, noem maar op
. Vooral als erbij ge-BBQ't wordt dan is het helemaal ok.
Als ik op vakantie ben probeer ik altijd zoveel mogelijk echt de lokale specialiteiten te kiezen(schotse haggis valt best mee in de praktijk bijvoorbeeld
)
Ik word alleen iets minder vrolijk van die echt enorme hollandse kaas, die gele plakken op broodbrrrrr.
9.Wat zou jij nooit van je leven doen?
Die sluit mooi aan bij de vorige vraag. Ik zal nooit van mn leven een boterham met hollandse kaas eten. Geen jonge kaas, oude kaas
. Nope.
10. wanneer ga je je officiele SGW debuut maken?
Als ik mn winstpunt B springen heb. En als het mee zit is dat voordat Kev met pensioen is (of voordat ik met pensioen ben). Eerlijk gezegd heb ik dat nog steeds in de planning zitten om voor eind april toch wel te hebben. En dan Vlietlanden of Lisse officieel starten
.