Je hebt nodig:
ong. 1.5 kilo tomaten
1 bosje verse basilicum
3 teentjes knoflook, fijn gesneden
olijfolie
1 grote aardappel (of 2 kleintjes), geschild en ik stukjes
2 eetlepels tomaten puree
balsamic azijn
verse zout en peper
Eerst ontvel je de tomaten, snijdt ze in tweeen en doe je ze in een overschaal (snijvlak boven). Op elke halve tomaat doe je wat zout en peper, een paar druppeltjes olijfolie, wat knoflook en een stukje van een blaadje basilicum (wrijf een beetje in met olie, anders verbrand het)
De schaal de oven in voor ong 45 mins tot een uur (190 graden, ik verwarm nooit voor). De tomaten zijn klaar als ze aan de buitenkant een beetje zwart worden.
Ong 20 minuten voor de tomaten klaar zijn kook je de aardappel(en) in 570ml water, wat zout en de tomatenpuree, totdat ze gaar zijn (ong 20 min).
Als de tomaten klaar zijn kunnen ze in een grote pan (schraap alles uit de schaal, yum yum). Voeg de aardappelen toe en zet de staafmixer er even op. Ik hou niet zo van een gladde soep, maar dat hangt natuurlijk van jou af. Eventueel nog even opnieuwe verwarmen. Eet smakelijk.
