Wij hebben gisteren het hooi van ons land binnen gehaald en ik wil dat dit jaar voor het eerst laten analyseren. Ik heb altijd begrepen dat je zo'n 6 weken moet wachten voordat je nieuw hooi voert, maar ik ga er dan ook vanuit dat ik 6 weken moeten wachten met de analyse. Weet iemand daar meer van?
Je kan onverpakt hooi gelijk laten testen. Voor voordroog (met folie) houd ik zelf altijd 2 maanden aan. Ik laat het testen als ik de eerste baal openmaak om te gaan voeren.
Ik laat alles in 1 x testen, in het najaar. Houd ook voor hooi 6 weken aan omdat er toch misschien lichte fermentatie optreedt waardoor het suikergehalte nog iets kan veranderen. En soms ook het droge stof gehalte. Maar de verschillen zijn natuurlijk veel minder groot dan bij verpakte balen.