Edit: ik was dus net bezig met mijn reactie

Ik vind het jammer om te zien dat, ondanks mijn verzoek om het niet te doen, het hier uiteindelijk toch over specifieke topics en berichten gaat. Dat zie ik helaas vaker gebeuren in de topics op FZ en dat is vanuit ons vaak een reden om het uiteindelijk te sluiten. We willen oprecht wel met jullie hierover het gesprek aangaan, maar dan zijn we ook met z'n allen verantwoordelijk voor een goed verloop van het topic bínnen de regels van Bokt.
Ik blijf er bij dat het lastig is om te modereren op (uitingen van) racisme, doordat het gewoon niet een heel concreet concept is. Dan kunnen we wel kijken naar wat er in de wet staat, maar ook daar zijn bepaalde begrippen op verschillende manieren uit te leggen en op verschillende manieren op te vatten. Persoonlijk zou ik mij er ook niet prettig bij voelen om te moeten bepalen wanneer iets onder racisme valt of niet; dan ben ik namelijk degene die bepaalt wat de maatstaf is en ik heb het gevoel dat ik daarvoor niet over voldoende kennis en kunde beschik om dat op een correcte manier te kunnen doen.
We zouden er natuurlijk voor kunnen kiezen om zulke topics in zijn volledigheid te verbieden, maar dan zouden we dat eigenlijk met alle topics moeten doen waar controversiële onderwerpen aanwezig zijn. Waar de een zich namelijk hard maakt om racisme de wereld uit te helpen, heeft de ander bijvoorbeeld weer veel moeite met mensen die het koningshuis steunen en nog een ander vindt dat katten niet meer buiten mogen lopen.
In mijn optiek ligt de oplossing niet in het verbieden van dergelijke topics, maar juist in respectvol discussiëren. Daar ligt voor ons moderators de taak om het allemaal in goede banen te leiden, maar daar ligt ook voor de gebruikers de taak om respectvol te blijven richting anderen. En ik weet hoe moeilijk dat soms is, omdat het je het soms tenenkrommend kan vinden wat een ander schrijft. Ik ben ook een mens met een mening, dus ik weet echt wel hoe vervelend en aanstootgevend het kan zijn als iemand daar heel erg ver vanaf staat. Maar ik blijf dan mijn best doen om rustig uit te leggen waarom ik het er niet mee eens ben en probeer ik mijn eigen mening op een respectvolle manier verder te onderbouwen. En als het me echt te hoog zit? Dan neem ik er afstand van of meld ik het (via de TEM).
Ik ben er van overtuigd dat we dit met alle gebruikers op Bokt voor elkaar kunnen krijgen. Je hoeft het absoluut niet met iedereen eens te zijn, maar laten we elkaar wel blijven respecteren, in alle gevallen. Wij doen ondertussen ons best om alles zo goed mogelijk in goede banen te leiden, maar helaas zijn sommige zaken en berichten niet altijd even makkelijk en eenduidig om op te modereren. Vanuit je eigen overtuiging kan het er soms heel simpel uitzien, maar wij zijn er natuurlijk wel voor alle partijen en dan moet je ook iedereen gelijkwaardig behandelen. Voor voorstanders is het waarschijnlijk heel duidelijk, voor tegenstanders ook, maar wij horen daar precies tussenin te zitten en dan is het soms behoorlijk troebel allemaal.