Kopers huis komen met verborgen gebreken

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
moonsparkle
Berichten: 23050
Geregistreerd: 21-03-05

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-11-25 09:42

Heb je een foto van die plek met recente datum? Of wellicht de makelaar dat zou nog beter zijn omdat die zeker net voor verkoop zijn gemaakt. Hebben ze een bouwkundige keuring laten doen?

haha1995
Berichten: 397
Geregistreerd: 02-04-25

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-11-25 09:49

tengeltje11 schreef:
Op welke grond staat jullie huis? Hier zware klei en dat werkt en leeft enorm. Elk huis heeft hier in kleine of grote mate last van scheuren door die grond. Dat hoort er hier bij en is niets gebrek aan…

Dus met de geringe info kan niemand iets

Dat komt dat er in belgie maar heel weinig huizen op heipalen staan.In nederland waar dit huis neem ik voor het gemak even aan staat ,word wel geheid dan heb je wat minder beweging...Maar het ligt er idd aan of de scheuren opgevuld en weggepoetst zijn of idd zichtbaar zijn en hoe erg de scheuren zijn,niet iedere scheur is een drama...
Mijn zus had ook problemen na de verkoop van haar huis...die heeft rechtsbijstand in geschakeld en die hebben het uitgezocht...

anjali
Berichten: 17549
Geregistreerd: 25-07-15

Re: Kopers huis komen met verborgen gebreken

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-11-25 10:09

Wat vervelend ts. Staat dat huis soms in Groningen? :+

DubbelFun

Berichten: 93267
Geregistreerd: 12-04-01
Woonplaats: 1 km van het midden van Nederland

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-11-25 10:32

haha1995 schreef:
..In nederland waar dit huis neem ik voor het gemak even aan staat ,word wel geheid dan heb je wat minder beweging....
Op stevige zandgrond hoeft vaak ook niet geheid te worden en zelfs het eeuwenoude boerderijtje van een kennis op kleigrond was niet geheid (die was gebouwd op koeienhuiden :D )
Veel is dus afhankelijk van de grondsoort én de leeftijd van het huis.
Zettingsscheuren hoeven geen probleem te zijn, maar als er ook klemmende ramen en deuren voorkomen wordt het uitkijken.

meggiemeg

Berichten: 12800
Geregistreerd: 08-04-04
Woonplaats: gelderland

Re: Kopers huis komen met verborgen gebreken

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-11-25 11:00

Wij hebben het jaren geleden ook gehad. Na een aantal maanden kwamen ze met allerlei gebreken. Dak van de aanbouw zou lek zijn, er lag een houten vloer in de woonkamer deze vertoonden geen vochtige plekken of krom, de muren waren ook keurig wit, geen vochtplekken te bekennen bij de overdracht van de woning. De cv zou de geest hebben gegeven. Het was een oudje maar netjes onderhouden. Door werkzaamheden die ze zelf hadden uitgevoerd waren ze boven door het dak heen gegaan en de cv afgekoppeld gehad en na werkzaamheden zo zelf weer aangesloten. Wij hebben alles afgedaan onder het mom van tijdens de laatste bezichtiging voor de afspraak bij de notaris was alles in orde, er is toen niets aangegeven als zijnde niet goed. Ook geen bouwtechnisch onderzoek laten doen, dat telde ook zwaar mee in hun nadeel. Ze hebben het nog via de makelaar geprobeerd, die kon ook niet anders dan ons gelijk geven op dat moment. Daarna nooit meer iets gehoord.

Niobe

Berichten: 8721
Geregistreerd: 13-08-10
Woonplaats: Brummen

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-11-25 11:12

Dorien66 schreef:
Ga naar het bureau voor rechtshulp, meld je bij je rechtsbijstandsverzekering als je die hebt, of schakel zelf een advocaat in. Alle andere (goedbedoelde) adviezen zullen je niet helpen.


Dit is echt de manier. Ik zeg dit uit een zelfde ervaring.

Laat je ook zeker niet bang maken door boze brieven van advocaten, incassobureaus en dergelijke als die er komen!! Negeer deze en stuur ze allemaal door naar de advocaat/rechtsbijstand.

Maeve
Berichten: 2019
Geregistreerd: 12-06-09

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-11-25 11:14

meggiemeg schreef:
Ze hebben het nog via de makelaar geprobeerd, die kon ook niet anders dan ons gelijk geven op dat moment. Daarna nooit meer iets gehoord.


Ik heb een familielid die makelaar is en hoor dit ook wel eens. Soms wordt de makelaar ook op hoge poten aansprakelijk gesteld als ze bot vangen bij de verkopende partij.
Meestal leidt het tot niets en is het het probleem van de koper.

Juridisch advies inwinnen en rustig afwachten :)

paars

Berichten: 6805
Geregistreerd: 16-04-04
Woonplaats: Noord-Holland

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-11-25 11:25

Je moet (moet?) als verkoper een vragenlijst invullen
Afbeelding en als die naar waarheid is ingevuld dan zou dit bekend moeten zijn bij de koper.
Afbeelding .
Hoe dan ook een hele vervelende situatie. Zou zeker eerst even de gegeven antwoorden op vragenlijst B checken contact zoeken met je verkopend makelaar.

Brainless

Berichten: 30413
Geregistreerd: 19-07-03
Woonplaats: Munnekeburen

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-11-25 13:25

_Mar3 schreef:
Is scheuren überhaupt een verborgen gebrek? Dat kan toch sowieso onstaan door de werking van verschillende materialen? Hoe goed je je best ook doet bij de bouw van een huis? Of zeg ik nu iets heel geks?

Ons huis is 100 jaar oud en heeft geen scheuren. :n
Staan gewoon op een zandrug met een kleine fundering en niet op heipalen.

pol013

Berichten: 10369
Geregistreerd: 18-05-04
Woonplaats: Omg breda

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-11-25 15:51

Brainless schreef:
_Mar3 schreef:
Is scheuren überhaupt een verborgen gebrek? Dat kan toch sowieso onstaan door de werking van verschillende materialen? Hoe goed je je best ook doet bij de bouw van een huis? Of zeg ik nu iets heel geks?

Ons huis is 100 jaar oud en heeft geen scheuren. :n
Staan gewoon op een zandrug met een kleine fundering en niet op heipalen.


Ons huis is 100plus jaar en stikt van de kleine scheurtjes. Maar het zal nog wel 100plus jaar gewoon veilig blijven staan.

Pikeur

Berichten: 6500
Geregistreerd: 01-02-06

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-11-25 06:23

Brainless schreef:
_Mar3 schreef:
Is scheuren überhaupt een verborgen gebrek? Dat kan toch sowieso onstaan door de werking van verschillende materialen? Hoe goed je je best ook doet bij de bouw van een huis? Of zeg ik nu iets heel geks?

Ons huis is 100 jaar oud en heeft geen scheuren. :n
Staan gewoon op een zandrug met een kleine fundering en niet op heipalen.


Ons huis is ook meer dan 100 jaar oud en inderdaad zonder scheuren, een de aanbouw die er later bij is gemaakt 'hangt' er maar een beetje treurig bij (veengrond). Die technieken van 100+ jaar geleden waren zo slecht nog niet denk.


Maar wel vervelende situatie. Wat je hier op bokt hebt getypt werkt dan niet echt in je voordeel.

paars

Berichten: 6805
Geregistreerd: 16-04-04
Woonplaats: Noord-Holland

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-11-25 13:52

Of het huis zo oud is maakt denk ik niet uit; althans niet voor de transparantie. Die NVM vragenlijst is voor de koper én verkoper. Oud huis, schimmelplekken, gestucte scheur; zet het er gewoon in. Dan valt dit niet rauw op ieders dak.
Kijk een makelaarsverfje enzo prima. Maar scheuren niet benoemen en dichtstucen…no go. In die vragenlijst komt echt álles aan bod. Vlgs mij is dit huis ook via een makelaar verkocht? Als alles naar waarheid is ingevuld dan heeft de koper zijn onderzoeksplicht wellicht verzaakt.

BigOne
Berichten: 42493
Geregistreerd: 03-08-09

Re: Kopers huis komen met verborgen gebreken

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-11-25 16:38

Mir, heb je nog antwoord op je eerdere opmerking dat je scheuren hebt gerepareerd en is dit waar nu de huidige kopers over bakkeleien?

Presumido
Berichten: 1578
Geregistreerd: 01-01-20

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 14-11-25 09:24

anjali schreef:
Wat vervelend ts. Staat dat huis soms in Groningen? :+

Haha nee, niet in Groningen. Juist andere uiterste van het land.

Sorry voor m'n late reactie. Er is in mijn persoonlijke omgeving momenteel ook veel aan de hand. Als ik straks in de gelegenheid ben wil ik dit verder juridisch onderzoeken. Aannemer geeft in ieder geval aan geen bijzonderheden destijds te hebben gezien.

Presumido
Berichten: 1578
Geregistreerd: 01-01-20

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 14-11-25 09:29

GDG schreef:
_Mir schreef:
Vooraf.. ik ga professionele hulp inschakelen, maar ben ook benieuwd naar jullie mening.

Ik heb mijn huis verkocht en nu betichten de kopers van het huis mij van verborgen gebreken. Enkele maanden na verkoop krijg ik plots foto's van flink gescheurde muren. Dit was bij mij niet.

Op de app heb ik netjes gereageerd, ze negeren mijn woorden en zijn nu echt aan het pushen en met ideeën aan het komen zodat ik ga betalen voor dit. Er is door koper geen bouw technisch onderzoek verricht.

Ik weet dat elk verhaal op zich staat, maar in hoeverre staan zij in hun recht?

Om wat voor scheuren gaat het? Enkel in het stucwerk of ligt de oorzaak dieper? En je hebt die scheuren cosmetisch gedicht voor de verkoop?



In eerste instantie hebben wij er op aanraden van de makelaar zelfs niets aan gedaan omdat deze geen probleem verwachten. Later hebben wij het cosmetisch laten bijwerken. Het stond vooraf dus ook gewoon zo op de foto zoals het was.

Iemand hier vroeg over de grond.. die staat er om bekend dat huizen dit in deze wijk kunnen vertonen. Buren hadden dit ook.

anjali
Berichten: 17549
Geregistreerd: 25-07-15

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-11-25 10:02

Presumido schreef:
anjali schreef:
Wat vervelend ts. Staat dat huis soms in Groningen? :+

Haha nee, niet in Groningen. Juist andere uiterste van het land.

Sorry voor m'n late reactie. Er is in mijn persoonlijke omgeving momenteel ook veel aan de hand. Als ik straks in de gelegenheid ben wil ik dit verder juridisch onderzoeken. Aannemer geeft in ieder geval aan geen bijzonderheden destijds te hebben gezien.

Andere uiterste van het land? Tussen Brabant en Limburg zit een soort natuurlijke barst in de bodem waardoor daar nogal eens aardbevingen plaatshebben. Die zijn soms zo zwaar dat er scheuren in gebouwen ontstaan. Daar kan niemand iets aan doen.

JudithGigi

Berichten: 5398
Geregistreerd: 09-05-10
Woonplaats: Limburg

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-11-25 11:07

Presumido schreef:
anjali schreef:
Wat vervelend ts. Staat dat huis soms in Groningen? :+

Haha nee, niet in Groningen. Juist andere uiterste van het land.



Mijnbouwschade?

Kieffertje

Berichten: 1756
Geregistreerd: 23-11-01
Woonplaats: leiden

Link naar dit bericht Geplaatst: 15-11-25 09:31

Ik denk dat er twee belangrijke vragen zijn:

- staan de herstelde scheuren in de vragenlijst?
- is het duidelijk dat het enkel om scheuren in de stuc gaat, of zijn het diepere/ernstiger scheuren?

Als je 'nee' hebt geantwoord in de vragenlijst en de kopers hebben bij de bezichtiging geen scheuren kunnen zien, dan vermoed ik dat de rechter zal meegaan in dat het een verborgen gebrek is (tenzij het alleen om stuc scheuren gaat). Op foto's is vaak toch niet goed te zien wat er aan de hand is, dus het is logisch dat kopers afgaan op wat ze zien en van verkoper horen. Het zou misschien zelfs als bewijs kunnen dienen dat je het hebt proberen te verbergen. Maar dit zeg ik met mijn lekenverstand, dus ik zou als eerste nog eens contact opnemen met je makelaar.

Dan is natuurlijk de volgende vraag hoeveel dit kost. Ik zou niet zomaar meegaan in wat zij beweren. De kopers moeten jou in staat stellen het gebrek te herstellen.

Je kunt ook afwachten of ze naar de rechter stappen of niet, maar als je iets verzwegen hebt is dat misschien niet zo netjes. En als je verliest zijn de proceskosten voor jou.