Toen op 5 september jl het bericht kwam dat er Blauwtongvirus besmettingen waren vastgesteld bij schapen op enkele schapenbedrijven in de buurt, vreesde ik al de gevolgen.
Het is een tropische ziekte: de laatste keer dat dit virus is vastgesteld was in 2006-2009 in Nederland.
Dit virus is niet overdraagbaar door direct contact tussen dieren en niet besmettelijk voor mensen.
De ziekte wordt overgedragen door besmette, kleine mugjes (knutten) Het treft alle herkauwers schapen, runderen, geiten, ...etc gedomesticeerd en wild.
De schapen in Nederland hebben geen anti stoffen tegen deze ziekte, er is geen vaccinatie beschikbaar en er is geen behandeling mogelijk. Er geldt geen ruimingsplicht, omdat de mugjes niet tegen te houden zijn.
Helaas is een van onze schapen getroffen door deze ziekte door een prik van een besmette mug. Ze is zo ziek hoge koorts, ontstekingen en wondjes in de slijmvliezen in haar mond, neus, slokdarm, darmen, en eten is te pijnlijk.
Ze krijgt nu koorts remmers, pijnstilling en antibiotica. Ik smeer een gel met lidocaïne in haar mond, dat verdooft tijdelijk de pijn en kan ze wat eten.
Duim duim duim dat ze het gaat halen,.......
Net nog een schaap met symptomen van blauwtong.
In 3 weken tijd zijn er nu al zeker op 65 bedrijven schapen en runderen besmet. (Blauwe puntjes op de kaart)
Verschrikkelijk, wat een ellende.
Update
Ze is net gestorven.


Slaap zacht, mooi meisje

https://www.levendehave.nl/dierenwikis/ ... ij-schapen
Link met meer uitleg