[DE] Paarden zwaar mishandeld in Hallenberg ***Update: beide dood ***

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
JPitty
Lid Nieuwsredactie

Berichten: 32756
Geregistreerd: 01-06-10
Woonplaats: Zwolle

[DE] Paarden zwaar mishandeld in Hallenberg ***Update: beide dood ***

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 11-10-25 18:39

Bokt Nieuwsredactie
Buitenland

Afbeelding ter illustratie. Foto: Marlies Trap Fotografie


In een wei aan de straat Alte-Feld in Hallenberg, Duitsland, zijn twee paarden ernstig mishandeld. Dit gebeurde tussen 9 oktober 2025 rond 9:00 uur en 10 oktober 2025 om 06:10 uur. Op het moment van de mishandeling liepen er vijf paarden in de betreffende wei. Volgens Benedikt Teutenberg, hoofdcommissaris en perswoordvoerder van de politie in de regio Hochsauerland waren de paarden vastgezet, waren hun hoofden omhoog gestrekt en daarna met een touw vastgebonden. Toen de paarden zich verzetten, sneden de touwen in hun nek. Beide paarden raakten ernstig gewond en zijn momenteel in kritieke toestand. Een van de paarden heeft zelfs een bloedtransfusie moeten ondergaan. Volgens Teutenberg bestaat nog steeds de mogelijkheid dat de dieren het alsnog niet gaan overleven.

De politie doet intussen onderzoek in de zaak, die draait om een strafbaar feit volgens de wet op de dierenbescherming. Op dit moment zijn er nog geen concrete aanwijzingen over de dader of daders en dus roept de politie getuigen op om zich te melden.


***Update***
Intussen is duidelijk geworden dat beide hengsten deze brute mishandeling helaas niet overleefd hebben. Het ene paard is vrijdagavond 10 oktober aan zijn verwondingen overleden, het andere paard stierf op zaterdagmorgen 11 oktober. De eigenaar laat nog een autopsie uitvoeren op de lichamen van de dieren. PETA Duitsland spreekt intussen zijn afschuw uit en heeft een beloning van 1000 euro uitgeloofd voor de gouden tip, die leidt tot het opsporen en de berechting van de dader(s).


Gebruikte bronnen:
Laatst bijgewerkt door JPitty op 18-10-25 19:17, in het totaal 2 keer bewerkt
Reden: Update toegevoegd

Horsie84
Berichten: 646
Geregistreerd: 11-11-16

Re: [DE] Paarden zwaar mishandeld in Hallenberg

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-10-25 20:24

Vreselijk

OleJon
Berichten: 2966
Geregistreerd: 04-07-14

Re: [DE] Paarden zwaar mishandeld in Hallenberg

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-10-25 20:26

Knettergek volk, hopelijk redden de paarden het

Dahlia85
Berichten: 414
Geregistreerd: 24-05-24

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-10-25 20:42

Geen woorden voor. Wat een afschuw

Dedikley
Berichten: 183
Geregistreerd: 07-10-25

Re: [DE] Paarden zwaar mishandeld in Hallenberg

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-10-25 20:52

Infraroodcamera's om de wei.

Monique1963

Berichten: 11118
Geregistreerd: 14-03-17
Woonplaats: Frankrijk, Gers

Re: [DE] Paarden zwaar mishandeld in Hallenberg

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-10-25 13:58

Hoofd omhoog gestrekt vastgebonden en bloedtransfusie nodig, wat verschrikkelijk akelig dat de touwen dan zo hard gesneden hebben dat het door een ader kennelijk is gegaan. Walgelijk. Moet toch je horror zijn als eigenaar je paard eerst de ene dag zo te vinden en dan de volgende dag weer.

Lusitana

Berichten: 22810
Geregistreerd: 26-10-04
Woonplaats: buiten Grandola, Alentejo, portugal

Re: [DE] Paarden zwaar mishandeld in Hallenberg

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-10-25 14:01

Één van de redenen waarom mijn paarden binnen staan is omdat ik weet wat voor een monsters mensen kunnen zijn.

Dedikley
Berichten: 183
Geregistreerd: 07-10-25

Re: [DE] Paarden zwaar mishandeld in Hallenberg

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-10-25 16:03

Hallenberg, dat is net over de grens, Sauerland, toch?

vierspan

Berichten: 388
Geregistreerd: 08-08-05

Re: [DE] Paarden zwaar mishandeld in Hallenberg

Link naar dit bericht Geplaatst: 17-10-25 18:57

Ze hebben het blijkbaar allebei niet gered.

JPitty
Lid Nieuwsredactie

Berichten: 32756
Geregistreerd: 01-06-10
Woonplaats: Zwolle

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 18-10-25 16:30

Dankjewel voor je alertheid vierspan. Ik heb intussen een paar bronnen hiervan gevonden en een update onderaan de OP geplaatst.