Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly
Zoolgangster schreef:Elisa2 schreef:Vervelend voor de wielrenner.. maar ze willen nog weleens erg snel, geruisloos en dichtbij inhalen en dat vinden niet alle paarden even grappig.
Ik weet ook van een ongeval doordat het paard bang was voor... het geluid van een fietsbel... Je doet het niet snel goed. Maak je geen geluid, schrikt het paard, maak je wel geluid kan dat dus ook. Ik maak meestal wel even een praatje, zodat paard en ruiter weten dat ik in de buurt ben.
Padoertje schreef:We kennen de context niet van het ongeluk, dus het blijft bij speculeren. Hopelijk is iedereen er goed vanaf gekomen en heeft het paard geen trauma opgelopen.
Hier zelf een wielrennende ruiter en partner van een erg fanatieke wielrenner. Ik heb de mannen vanaf het begin geleerd even 'aan te kondigen' als ze een paard passeren. Plus niet het geratel te laten horen van de huidige carbon wielen. Die kunnen ook best herrie maken. Zeker als ze in een groep rijden. Ook met gravelen in het bos weten ze dat ze ruiterpaden tegenkomen, dus ze proberen daar netjes rekening mee te houden. Maar helaas zijn niet alle wielrenners zo.
Toch valt het me de laatste jaren wel op dat ik veel paarden op de weg zie, die ook gewoonweg niet of onvoldoende verkeersmak zijn. Daarnaast is het ook flink drukker op de weg dan vroeger. Op een traject daar in de buurt kwam ik pas nog een meisje tegen met een pony die dwars over de weg liep. Wij hebben rustig gewacht tot ze weer een beetje controle had, maar even later kwam er een oud stel in een duo-fiets aan en die lagen bijna in de sloot. Zo'n meisje had dan beter of aan de hand kunnen gaan om ervaring op te doen, of neem iemand mee met een bevestigd paard om de rust erin te houden.
En daarnaast zie je ook steeds meer mensen met oortjes in op de weg. Ook niet bepaald veilig. Ik doe het soms ook op de fiets, maar dan alleen aan mijn buitenoor, zodat ik achteropkomend verkeer altijd hoor aankomen.
CharleyT schreef:Elisa2 schreef:Natuurlijk kun je het wel goed doen, het is echt geen rocket science. Voldoende afstand houden en niet heel stilletjes en snel achter een paard opduiken en dan ineens bellen. En niet inhalen als daar niet voldoende ruimte voor is maar afremmen. Voila, zo simpel kan het zijn.
Deels met je eens maar zie jij die grote groep fietsers maar eens duidelijk te maken hoe ze met paarden om moeten gaan op de weg.
Voor ons paardenmensen hier op bokt is het duidelijk genoeg, helaas zijn er veel meer mensen die niks met paarden hebben, ze vaak zelden of nooit tegen komen etc.
Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 31 bezoekers