Iemand ervaring met hako zadels?

Moderators: C_arola, balance, Essie73, Firelight, Neonlight, Sica, Coby, NadjaNadja, Dyonne

Antwoord op onderwerpPlaats een reactie
 
 

germie

Berichten: 30294
Geregistreerd: 02-04-02
Woonplaats: Gericht op het zuidoosten

Re: Iemand ervaring met hako zadels?

Link naar dit bericht Geplaatst: 05-02-26 13:25

Perryx, ik zie op jouw foto's geen verpeste vulling. Dat is lastig te zien op foto's, maar foto 1 heeft een mooi breed kussenkanaal. Oneffenheden zie je op deze foto niet.

Foto 2 is neem ik aan een lint wat de schoft van je paard volgt en daarachter het zadel. Je moet deze voor de boomtakken van je zadel leggen en dan tot aan de boomtakken meten. De rest van het zadel mag smaller ogen, maar is flexibel. Ik ben het met je eens dat het lijkt of het zadel dan inderdaad te smal is.

Foto 3 is een foto van de vulling? Dat kan er inderdaad inzitten, is namelijk wol. En ja, dat is niet altijd wit, je ziet hier ook bruine haartjes zitten. Zo'n plukje is ook geen klont. Dit is namelijk echt wat er in een wolgevuld zadel moet. Dit is echt wol, ook geen synthetische vulling.
Het wordt anders als dit bij de synthetische vulling gedaan is, dat hoort dan weer niet. Dan moet je alles vervangen. Maar dat kan ik niet zien op de foto.

En nee, je zadel hoeft voor een vulfout niet de container in, die kun je gewoon laten hervullen.

Dat je ontevreden bent kan ik begrijpen als foto 2 daadwerkelijk de breedte van je paard weergeeft en je zadel wat passend zou moeten zijn en er op de juiste plaats gemeten is. Maar dan gaat dat zadel ook nooit passen, tenzij er een verwisselbaar kopijzer in zit. En de rest van de boom bij de welving van de rug past. Maar zo veel kun je niet verbreden zonder het kopijzer zwak te maken.

Verder vind ik dat je inderdaad je mening mag geven en dat er niet over getemd hoeft te worden. En ik verwacht ook dat de foto's gewoon blijven staan omdat het een eigen ervaring is en die mag gedeeld worden.

En omdat er zo veel problemen zijn met zadelmakers heb ik mezelf verdiept in het passen en opvullen van zadels. Opvullen doe ik dan verder niet, maar ik kan het wel. Maar doordat ik mezelf er in heb verdiept kan ik meekijken en sneller zien of iemand het goed heeft of totaal onzin uitkraamt. Want ja, dat heb ik ook meegemaakt.

Gediplomeerd instructeur op alle niveaus en disciplines en ook bevoegd om instructeurs op te leiden.
Onkruid vergaat niet.


germie

Berichten: 30294
Geregistreerd: 02-04-02
Woonplaats: Gericht op het zuidoosten

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-02-26 08:12

Perryx schreef:
Zo, en toen was het stil.

Ergens vind ik dat je nu zelf ook nog even had kunnen antwoorden op de vragen die gesteld zijn. Kon je niet tot een oplossing komen met de zadelmaker? Want dat mis ik echt in jouw stukjes.
Je reageerde meerdere keren heel fel op jouw ervaring met Hako zadels. Prima, maar als je enerzijds zo fel reageert, dan kun je in mijn ogen ook nog even netjes reageren op de vragen die dan weer aan jou gesteld worden.

Ik ben bijvoorbeeld heel benieuwd wat jij dan bedoelt met 2 soorten vulling. Ik zie alleen een pluk wol op de foto wat dus in een zadel moet. Ook zie ik geen ongelijkheid in die vulling op die foto (wat natuurlijk wel kan als je gaat voelen). Maar ook jouw ervaring over het eventueel oplossen met de zadelmaker ontbreekt.

Gediplomeerd instructeur op alle niveaus en disciplines en ook bevoegd om instructeurs op te leiden.
Onkruid vergaat niet.

germie

Berichten: 30294
Geregistreerd: 02-04-02
Woonplaats: Gericht op het zuidoosten

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-02-26 18:50

Perryx schreef:
Dit is dom vragen, als hako zadels het zou willen oplossen zat ik hier niet.
Verder maak ik er geen woorden aan vuil er gaat een zaak beginnen tegen haar.

Dus wij stellen domme vragen aan de hand van jouw foto's die in onze ogen niet duidelijk zijn?
Ik zie geen 2 soorten wol op de foto, ik zie geen bobbels. Ik zie een te smal zadel voor de breedte van die boommeter, dat is dan ook het enige. Maar ik zie geen zadel wat de kliko in kan.
Dat je boos bent als de zadelmaker het niet op wil lossen kan ik in komen. Zeker als jouw paard niet ineens zo veel breder is geworden dat het zadel niet meer past. Maar als ik naar de foto's kijk zie ik ook beweringen die dus mogelijk niet kloppen en waarmee je een zadelmaker zwart maakt terwijl je zelf misschien ook niet de kennis hebt. Bij 2 soorten wol zul je toch met bewijzen moeten komen.

Ik heb daadwerkelijk zadels gevuld, en durf dus best te beweren dat ik echt wel wat kijk op zadels passen heb. Ik zie op de foto gewoon wol wat in een zadel kan gaan. Het kussenkanaal is zo op de foto in ieder geval niet scheef, dan gaat het hooguit om mm-werk wat je na moet meten, maar het kussenkanaal is wel mooi breed zoals het hoort. Het zadel is dus wel te smal voor de boommeter zoals ik het zie, maar de boommeter loopt langer door dan de takken van het zadel. Dus vanaf de takken van het zadel hoef je niet meer te kijken, daar is een zadel flexibel.

Ik vind je reactie dus fel, en dat kan terecht zijn, maar je gaat ook geen nette dialoog aan met anderen hier die dus vragen hebben. Dat vind ik wel jammer. Want nu wordt er wat neergesmeten, en dan ook nog 'en toen was het stil', alsof wij het met jou eens moeten zijn. Maar dat kunnen we niet omdat de informatie te gebrekkig is. Door het meer toe te lichten kan het zijn dat wij wel jou volledig gelijk geven.

Gediplomeerd instructeur op alle niveaus en disciplines en ook bevoegd om instructeurs op te leiden.
Onkruid vergaat niet.

germie

Berichten: 30294
Geregistreerd: 02-04-02
Woonplaats: Gericht op het zuidoosten

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-02-26 20:31

Sorry, ik zie beiden niet. Waar zie jij dat het scheef is? Streep trekken? De foto is namelijk niet geheel recht genomen. Dus ik zie het echt niet.

Net als bij die wol. Ik zie wittige wol en grijze wol, dat klopt. Ik zie echter geen klont en dit ziet er gewoon uit als wol. Ik had hetzelfde in de zak met wol, diverse kleuren. En daar is niets mis mee.
Als je bijvoorbeeld naar de wol op de foto's in deze link kijkt, dan zie je het ook:
https://webshop.zadelpascentrum.be/wink ... 13105b7e4e

Gediplomeerd instructeur op alle niveaus en disciplines en ook bevoegd om instructeurs op te leiden.
Onkruid vergaat niet.

germie

Berichten: 30294
Geregistreerd: 02-04-02
Woonplaats: Gericht op het zuidoosten

Link naar dit bericht Geplaatst: 10-02-26 05:55

Dan wil ik ook graag bijleren. Welk merk zadel is dit dan? Ik kan het niet zien op de foto van alleen een onderkant.
Ook ben ik nog steeds benieuwd hoe ik op die foto kan zien dat het scheef is.
Want als jij er zo veel kennis van hebt, dan kun je door het ons uit te leggen ook anderen behoeden voor prutswerk door een zadelmaker. Dan help jij ons met leren.

Dus ik hoop dat je onze vragen beantwoordt en dat het niet een stilte oei wordt.

Gediplomeerd instructeur op alle niveaus en disciplines en ook bevoegd om instructeurs op te leiden.
Onkruid vergaat niet.

germie

Berichten: 30294
Geregistreerd: 02-04-02
Woonplaats: Gericht op het zuidoosten

Re: Iemand ervaring met hako zadels?

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-02-26 08:35

Roodvos, die takken van het kopijzer zitten wel vast aan de gehele boom. Bij enkele merken zoals Wintec kun je dus een kopijzer (dat is dus het harde onderdeel) onder de boom leggen die min of meer flexibel is om zo toch een stabiele stevige voorkant te krijgen.
https://arenasaddles.com/blogs/news/do- ... aped-trees

Is dit wat jij bedoelt?

Op de eerste foto van jou, zie je ook de takken, uiteinden van de boom. Dat zijn die uitsteeksels die je onder de beugelriemhaak ziet. Deze schuif je in de pockets van de kussens zoals je op de 2e foto ziet. Als je de stiksels, of soms schroefjes loshaalt kun je de kussens loshalen en schuif je de boomtakken uit de pockets. Je hebt dan feitelijk alleen een boom met zitting en bovenste zweetblad in handen en kussens en onderste zweetblad liggen los.
Door verkeerde krachten en te zacht leer willen die pockets voor de boomtakken wel eens uitlubberen. Dat lijkt op deze foto echter niet het geval. Bij sommige merken schuiven ze verder in de pockets, bij andere merken zitten ze er maar een stukje in en heel soms tref je een zadelprutser die ze er niet goed insteekt en het zadel dan onjuist weer in elkaar zet.

De reden waarom er mensen zijn die denken dat je bij dit zadel de het voorboogje kunt verwisselen is omdat het lijkt of er 2 schroeven aan de kussens zitten. Dat hebben merken als Kent and Masters of Wintec. En omdat er steeds meer merken met een verwisselbaar kopijzer zijn (officieel is dat geen verwisselbare boom) zie je dat steeds meer. Dus ik begrijp wel dat mensen zich dat bij het zien van deze foto afvroegen.

Hier ook nog wat interessante info over gebroken bomen:
https://www.paardendokters.nl/controleren-zadelboom

Zo'n zadelspin zoals je op deze pagina in gebruik ziet vind ik persoonlijk heel fijn om checks te doen:
https://westernzadel.be/nl/zadelpasservice-algemeen/

Deze worden vreemd genoeg het vaakst gebruikt bij westernzadels omdat een westernboom stug is en het enige wat dan zacht gemaakt kan worden is gebruik maken van een goede pad. Maar als de boom niet bij de ronding van de rug past of te smal of te breed is, dan gaat dat hoe dan ook drukken. Bij Engelse zadels kun je met de vulling van de kussens de welving van de rug deels opvangen.
Als je zo'n zadelspin op de JUISTE plaats op het paard legt (zijn youtube filmpjes van), dan kun je zo de hele rug aftekenen en dan kun je deze spin 'in' je zadel leggen door deze zeg maar als rug te laten dienen van je zadel als je je zadel op de kop op de grond legt en kun je nagaan of de vulling goed is.
Echter, ook aan een zadelspin zitten beperkingen, leg je deze op de juiste plaats op de rug van je paard en je gaat deze juist vervormen naar de rug van een stilstaand paard, dan zul je zien als je gaat stappen dat de achterkant omhoog komt. Dit komt omdat de rug van het paard wat meer bolt. Het is dus dan zaak om te weten hoe je hier als zadelmaker mee om moet gaan. In stilstand perfect passend wil niet zeggen dat het bij elk paard geheel fijn ligt.
Ik heb hier dus een zadelspin liggen omdat ik op deze manier mijn westernzadel gevonden heb, en nu ligt deze in het model gebogen van de rug van mijn paard netjes op zolder. Zo kan ik zelf mijn zadel checken. Of beter gezegd: als de rug van mijn paard verandert, dan past de zadelspin niet meer.

Wat ik overigens wel grappig vind is dat sommige Engelse ruiters werkelijk elk half jaar tot een jaar vinden dat het zadel niet meer past. Bij western ruiters is er de filosofie dat als je zadel past op 7 jarige leeftijd, dan blijft het passen tot minstens 20jarige leeftijd omdat de rug van het paard in die periode niet meer verandert. Het enige wat wel kan veranderen is vet en spieren, maar dat vang je dan weer op met je pad dikker of dunner. Dat van dat de rug niet echt verandert tussen de 7 en 20 jaar geloof ik wel degelijk in. Ik rij al weer 3 jaar met mijn westernzadel wat nog steeds past (en mijn paard wordt in mei 23), en mijn Wintec heb ik echt al wel 8 jaar niets aan hoeven doen. Mijn wolgevulde springzadel van Riuz Diaz idem, die past ook nog steeds. Heb deze alleen 2 keer laten bijvullen (1 keer na 3-6 maanden wegens nieuw zadel, later nog een keer wegens inzakken van de wol na ong. een jaar en sindsdien is het stabiel en veerkrachtig, zadel wordt niet intensief gebruikt moet ik toegeven, want anders was de wol waarschijnlijk wel stugger geweest).

En verder vind ik ook dat zadelmakers/passers soms in dezelfde categorie vallen als gebitsverzorgers en tandartsen: altijd het werk van de voorganger afkraken. Voor mij was dit dus de reden om zelf dingen te leren op zadelgebied zodat ik het doorheb als er een verkooppraatje wordt gehouden of onzin verkondigd wordt.

Gediplomeerd instructeur op alle niveaus en disciplines en ook bevoegd om instructeurs op te leiden.
Onkruid vergaat niet.

germie

Berichten: 30294
Geregistreerd: 02-04-02
Woonplaats: Gericht op het zuidoosten

Re: Iemand ervaring met hako zadels?

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-02-26 10:47

Ik denk dat Perryx bedoelt dat er geen los kopijzer in het zadel zit. Anders ben ik inderdaad ook wel benieuwd.
Maar ik wacht ook nog op antwoorden over hoe je kunt zien op die foto dat het zadel scheef is en verkeerd gevuld e.d.

Ik zie vragen stellen niet als ontsporen overigens, want zo kan iedereen er van leren.

Gediplomeerd instructeur op alle niveaus en disciplines en ook bevoegd om instructeurs op te leiden.
Onkruid vergaat niet.

germie

Berichten: 30294
Geregistreerd: 02-04-02
Woonplaats: Gericht op het zuidoosten

Link naar dit bericht Geplaatst: 15-02-26 18:23

Volgens mij staan er nog steeds diverse vragen aan Perryx open. Ik neem aan dat je die nog netjes beantwoordt? Wij willen graag bijleren.

Gediplomeerd instructeur op alle niveaus en disciplines en ook bevoegd om instructeurs op te leiden.
Onkruid vergaat niet.

germie

Berichten: 30294
Geregistreerd: 02-04-02
Woonplaats: Gericht op het zuidoosten

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-02-26 09:19

Perryx schreef:
Zo, en toen was het stil.

En nu is het stil van jouw kant terwijl er nog vele vragen open staan. Ik hoop dat je die nog wel wilt beantwoorden op een normale manier. Want anders lijkt het er op dat je vooral je gal wilde spuwen, maar een ander niets mag zeggen. Je hebt zelf dit bericht gepost dat mensen zgn. stil zouden zijn, dus dan moet je nu zelf ook netjes de dialoog aan blijven gaan. Zeker ook omdat je het ook nog over 'oei oei' had waarmee je suggereert dat een andere bokker dom is.

Tot nu toe lijkt het er dus gewoon op dat Hako zadels goed werk levert en er dus geen negatieve reviews te vinden zijn die ook daadwerkelijk gebaseerd zijn op het maken van fouten.

Gediplomeerd instructeur op alle niveaus en disciplines en ook bevoegd om instructeurs op te leiden.
Onkruid vergaat niet.

germie

Berichten: 30294
Geregistreerd: 02-04-02
Woonplaats: Gericht op het zuidoosten

Re: Iemand ervaring met hako zadels?

Link naar dit bericht Geplaatst: 23-02-26 09:59

Erg jammer dat iemand die brult daarna ineens stil is en blijft. Dan komt het op mij over alsof het nooit gebeurd is en die zadelmaker er dus nooit bij geweest is.
Kennelijk levert Hako dus goed werk af. Ik heb niet het idee dat het geen goede partij is als ik Facebook bekijk. Een cursus ergens gedaan zegt mij helemaal niets over de kwaliteit. En je kunt heel veel jezelf heel goed aanleren door het gewoon te gaan doen. Die zadelmakerscursussen zijn vaak ook enorm overrated. Als je er zelf geen oog voor hebt, dan wordt het nooit wat. Net als bij fotografie. Er zijn heel veel top fotografen die nooit een cursus of opleiding gedaan hebben. En in de zadelmakerswereld is dat misschien nog wel meer zo.
Daarnaast is er 1 probleem met zadels maken of aanpassen en dat is het paard. Een paard kan in 6 weken tijd aankomen of afvallen. Bij een westernzadel is dat normaal gesproken geen probleem omdat men uitgaat van het skelet en dus met dikkere of dunnere pads kan werken. Bij Engelse zadels moet het passen van de vulling komen i.p.v. de pad. Tenzij je dus met losse onderleggers gaat werken, dan kun je hetzelfde bereiken als zo'n westernpad. Maar het vraagt natuurlijk wel allemaal oog van de zadelmaker of eigenaar van een paard.
En ja, je hebt zadelmakers en zadelprutsers, dan zal ik ook niet ontkennen. Maar je hebt dus ook te maken met paarden en zelfs als iets eigenlijk heel goed past, dan kan het nog steeds zo zijn dat een paard zegt nee, dit vind ik toch niet fijn.

Gediplomeerd instructeur op alle niveaus en disciplines en ook bevoegd om instructeurs op te leiden.
Onkruid vergaat niet.


Antwoord op onderwerpPlaats een reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Gee, Googlebot en 29 bezoekers