Ongeveer 1.5 week geleden reed een kennis van ons langs een ‘weilandje’ waar twee mini shetlanders pony’s in stonden, eentje lag en de ander stond erbij te waken, niet zo’n raar beeld. Een tijdje later reed ze er weer langs en lag de pony nog steeds op de zelfde plek. Ze is toen gaan kijken en de pony haar hoeven waren zo lang gegroeid dat ze weer richting haar neus omhoog gingen. Mijn kennis heeft toen gelijk 144 gebeld, en de dierenpolitie ging bij het huis langs.
Mijn kennis werd terug gebeld om te vertellen hoe het was afgelopen met de ponys en kreeg te horen dat de man een dierenarts moest laten komen en een boete had gehad wegens verwaarlozing van zijn pony’s. De volgende dag reed ik langs die wei en zag ik de pony met de slechte hoefjes langs de kant van de weg liggen, er was niks meer aan haar hoefjes te doen en de pony had meerdere problemen onder andere doordat ze een hele tijd niet heeft kunnen staan en helaas was voor haar de enige optie inslapen.
Voor de overleden pony waarschijnlijk de fijnste keuze maar pony nummer 2 stond toen wel alleen! Elke keer als er een auto langs reed (het weitje ligt aan een afgelegen weg) stond ze te hinneken maar ze kwam niet van de plek af waar ze ook al had staan waken. Omdat ze na 3 dagen nog steeds alleen stond en er zelfs van een afstandje niet echt gezond uitzag hebben mijn broer en ik eens aangebelt bij het huis naast de wei. Er woonde een hele oude man die het allemaal niet meer helemaal snapte, de pony was van zijn zoon, maar deze was er niet zo vaak. Hij snapte niet zo goed waarom die andere pony ‘ineens’ van die slechte hoeven had, maar hij zei dat de overgebleven pony wel zou wennen aan het alleen zijn. Wij hebben ons nummer achergelaten en de oude bewoner zou zijn zoon vragen of hij de pony af wilde staan.
Al een week had ik niks gehoord, maar de overgebleven pony zagen we hard achteruit gaan, toen mijn broer afgelopen zaterdag een telefoontje kreeg. We konden de pony binnen een half uur komen ophalen als we haar hooi erbij overkochten. Ze wisten niet hoe oud ze was, ze had geen naam en ze was nooit geent, gechipt of ontwormd.
Uiteraard hebben we haar en het hooi (beschimmeld stoffig vies hooi, we moesten er nog 4 euro per baaltje voor betalen ook, maar goed als die pony daar maar weg was) gelijk op gehaald.
Toen ik de ‘wei’ in liep zag ik al dat er meer problemen waren als eenzaamheid. Ze kwam gelijk op ons af en ik heb haar lekker staan kriebelen, ze kroelde zelfs terug, zo lief! Het halster was ze niet zo gewend, maar ze liep gelijk acher mij aan een hokje in waar we haar makkelijk het halster om konden doen.
Onderweg naar huis kwamen we er achter dat haar hoefjes toch wel heel slecht waren, de pony wilde perse niet op het harde lopen (denk dat dat pijn deed) en als dat toch een stukje moest om een weg over te steken wilde ze niet meer vooruit.
Thuis hebben we haar eerst maar even in de bak gezet, en ze begon gelijk te hinneken (ze was zo schor dat ze meer klonk als een geitje) en te neuzen met de andere paarden (ze mag tot ze helemaal gezond is er niet bij). We hebben haar lekker met rust gelaten en ’s avonds met de andere paardjes binnen gehaald om lekker in een dikke laag stro met een bakje slobber en een berg goed hooi bij te komen.
En dit is haar;

Ik wil dit topic graag bijhouden omdat ik het van mijn andere paard ([PP] Paard 'redden' van de slacht, welke prijs? [Update p.13]) nog heel erg leuk vind om terug te lezen maar ook omdat ze er zo slecht aan toe is dat ik bang ben dat ik adviezen van hier nog heel erg goed kan gebruiken. Een reactie is erg welkom.