Op 28 december is er een heel leuk andalusier hengsteveulen, Mistral, bij ons op stal gekomen. De eigenaar had hem daar speciaal voor mij heen gehaald en ik was er vanaf die dag helemaal verliefd op. Ik heb hem 3 weken verzorgd alsof hij al van mij was en het plan was ook om hem te kopen. Tot in ene de eigenaar begon te zeggen dat ik het veulen niet uit z'n stal mocht halen, niet meer mocht poetsen en nix meer met hem doen. Er ging heel kinderachtig en ook nog eens heel gevaarlijk, een slot op de deur.

Ik ben daar heel verdrietig over geweest, ook omdat mijn vriend ineens vrij bot liet merken dat we het veulen niet meer gingen kopen. Het is een langer en ingewikkelder verhaal dan hier staat maar om een lang verhaal kort te maken was ik helemaal verdrietig en heb me er dan ook lange tijd flink klote over gevoeld: hem nooit meer aanraken, knuffelen, poetsen, en dat terwijl hij me elke dag na stond te kijken en naar me hinnikte. Ik begreep niet waarom ik nix meer mocht doen met een paardje dat toch wel van mij zou worden. Ik mag ten slotte met al zijn paarden doen wat ik wil.
Vandaag kwam ik erachter dat hier in Spanje de opvatting is dat het niet goed is voor te jonge dieren om ermee te wandelen, ze te poetsen enz enz. Dat paardje staat dus nu een maand OP STAL en blijft daar nog een maand, wordt haast nooit uitgemest en hij is superfris, hij is 5 maanden en wil RENNEN! Over een maand gaat hij in een kraal met een ander, wat ouder welsh k hengstje van een meter, en dan blijft hij dag en nacht buiten wat op zich superlekker voor hem is natuurlijk.
Ook zei hij vandaag tegen mij dat hij hem nog steeds dolgraag aan mij wilde verkopen (het slot was er ook alweer een paar dagen af). Hoewel hij tijdens ons vorige gesprek over de prijs had gezegd dat ik hem maandelijks kon afbetalen, zei hij nu dat ik eerst het geld moest sparen (gaat ongeveer 5 maanden duren) nl € 3600 en dan pas mag ik met hem doen wat ik wil. In de maand dat hij hier nu nog op stal staat mag ik hem wel aanraken enz maar niet poetsen of wandelen en hij mag ook niet even los in de bak.
Ik heb altijd gezegd dat ik een veulen wilde hebben vanaf zo jong mogelijk, en hem aan mij laten wennen en hem die kleine dingetjes al leren. Hij zou lekker naar buiten gaan met iig een vriendje, of meer, en ik wilde elke dag even bij hem gaan kijken enz. En dan als hij 3,5 is zelf gaan trainen en inrijden. Maar zoals de situatie nu is vind ik het dus ook nix. Hoewel ik knettergek op het paardje ben weet ik me nu even geen raad meer. Ik vind hem die €3600 ook niet waard, alhoewel hij goede papieren heeft. Ook zeggen ze dat hij zo blijft maar hij heeft al witte haren in zijn liezen en bij z'n schoft en ben ik bang dat het een schimmel wordt (wat niet erg is maar dan zou zijn waarde enorm dalen hier).
Dit is echt erg, nachten heb ik van hem gedroomd, plannen gemaakt, nachten wakker gelegen van dat slot op de deur en enorm gehuild toen ik hem eerst niet zou kunnen kopen. Het lijkt net of door alle ellende er om heen ik nu een enorme domper op mn kop heb. Wat zouden jullie doen en vinden jullie het diertje dit geld waard? In euro's lijkt het misschien niet veel maar het is wel bijna 8000 gulden waar we over praten en dan weten we nog niet eens of het diertje voorspoedig opgroeit.
Ik wil niet verder zoeken naar een ander veulen want het plan was helemaal niet om een veulen erbij te kopen, maar ik zag hem gewoon en viel er voor. De mogelijkheid was er om hem te kopen en te onderhouden, maar ik heb al een andalusierhengst en ook nog een kleine shetlander.
Voor foto's zie mijn profiel of [ITP] Zouden jullie dit veulen kopen?