Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja, C_arola
TequilaRos schreef:Elan xx (Wiesenklee xx x Vandale xx x Hyperion xx)
Geb datum: 1 jan 1973
Kleur: bruin
stokm: 166
Afstammelingen 1980 (veulens)
Het gewaardeerde bloed van de te vroeg gestorven Volbloedhengst Wiesenklee xx bleef beschikbaar door middel van zijn Volbloedzoon Elan xx, die in het Drentse land zijn veulens toonde. Daarbij kon worden vastgesteld dat op een aantal markante punten de hengst sterk verbeterend weet op te treden.
In nagenoeg alle gevallen gaf hij zijn kinderen een goedliggende, schuine schouder mee, ook bij merries die op dat punt sterke verbetering behoefden. Ook de croupevorm was goed. Daarbij kon worden geconstateerd een vrijwel steeds goed gesteld achterbeen met een correct spronggewricht. Bij de geprikte veulens liepen steeds goedgelijnde, naar voren gebouwde rijtypische veulens met maat en ras. De stap was goed, de draf best en gemakkelijk. Bij de uitgezochte veulens was nog iets meer sprake van hardheid en ras. Een enkel voorbeen zou over beide groepen genomen iets resoluter van bouw kunnen zijn. De hoefvorm was vóór nog wel eens verschillend per individu. De draf was ook bij de uitgezochte veulens ruim en goed; bij enkele exemplaren zou het gebruik van het achterbeen nog iets overtuigender kunnen zijn. In enkele gevallen was de beweging achter niet geheel regelmatig.
Getoond: 13 veulens uit 50 dekkingen.
Afkeuring 1989
De oudste producten van deze hengst zijn 9 jaar. Hij heeft derhalve volop de gelegenheid gehad aan te tonen dat hij nakomelingen kan brengen, die het naar behoren doen in de sport. Met lage indexcijfers (springen 88, dressuur 107) heeft hij aangetoond geen verbeterende bijdrage te kunnen leveren aan de productie van sportpaarden.
Goedgekeurde KWPN kleinzonen
GABOR 88.1329 Stb
HAVEL 89.2581 Stb
Het type voldoet overtuigend aan de WPN-wensen. Hij heeft goede breedte en diepte, een sterke achterhand en goede bewegingen. Uit de informaties komt een goed karakter naar voren. De rencarrière is naar NDR-maatstaven bescheiden.
2000 (februari) teruggetrokken uit de fokkerij wegens onvoldoende bevruchting; laatste dekstation E. Weinmann, 74632 Neuenstein-Kesselfeld(BaWu), BRD
En kijk ook eens hier:
http://www.allbreedpedigree.com/index.p ... =ELAN2&x=0
http://www.allbreedpedigree.com/index.p ... d=&x=0&y=0