Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja, C_arola
snowdon schreef:Dit heb ik er tot nu toe van weten te maken:
De geschiedenis van de Kinsky
Het fokken van het de speciaal gekleurde paard of de isabelkleurige en valkkleurige paarden is meer samenlopend denk ikdicht verbonden met de geschiedenis van het Kinsky Graafschap van Bohemia. De fokgeschiedenis en de traditie is in nauw verband met de jachten, races en “steeplechasing”.
De eerste referenties aan de familie Kinsky dateert dateren uit van 1281. Het opzetten van hun weldadige volgens mij meer iets van enorme fo welvarende “Mansion”, genaamd Charles CrownW, was klaar in 1723/ In datzelfde jaar gaf de heersende keizer commissie toestemming aan? tot de familie Kinsky om de fokkerij uit te breiden en zo het leger en de boeren te voorzien van de nodige paarden deze paarden waren heel erg nodig, denk dat je dat meer moet benadrukken. Gedurende de “zeven jaar durende oorlog” met Prussia, vroeg de keizerin Maria-Theresia om een verder uitbreiding van de fokkerij, om haar cavalerie te voorzien van de beste paarden. De palomino en valkkleurige paarden in harnas, wanneer zij arriveerde bij het Congres van Wenen om de overwinning van Napoleon te vieren in 1813.
Graaf Oktavian Kinsky (1813-1896) is een vooraanstaand persoon in de uitbreiding van de volbloedfokkerij, jacht en races in Bohemia. Een ware liefhebber en expert van paarden, die de eerste goedgekeurde dekhengst (Obora) op papier kreeg en alle paarden registreerde. In 1832 vestigde hij zich en bouwde de hengstenhouderij Ostrov en in 1838 startte hij zijn register. Om een hoge kwaliteit te waarborgen en een temperamentvol jachtpaard, importeerde hij Engelse volbloedhengsten en merries uit Groot-Brittanië. Zdenko Kinsky, zijn opvolger, vervolgde de succesvolle fokkerij, maar hij was meer gericht op de races.
Kinsky-paarden wonnen vijf keer de “Great Pardubice Steeplechase”, de enige steeplechase die gelijkgesteld is aan de “Grand National Liverpool”. Een exclusieve uitzonderlijke winnaar was de merrie Norma met Comtesse Lata Brandisová in 1937.
Vanaf dit moment is het fokbeleid gericht op een paard met “exceptional gaits”, springtalent en “stayer”-kwaliteiten. DaarnaastNaast het behouden en verbeteren van het unieke karakter en temperament, wat de Kinsky een ideaal familiepaard maakt.
Het thuis van de fokkerij is de “Studfarm Equus Kinsky”, daarnaast zijn er diverse andere fokkers van Kinsky-paarden. Op dat moment zijn er 74 fokmerries en 4 goedgekeurde hengsten geregistreerd in het stamboek register. De stamboom van elk Kinsky-paard gaat terug naar het originele register van Oktavian Kinsky in 1832 en zijn verwant aan de beroemde “racing” hengsten en merries.
Kinsky-paarden zijn nu gedurende meer dan 160 jaar gefokt, wat ze maakt tot een uniek ras. Een overgebleven en nog steeds bestaande document over veranderingen en gebeurtenissen in het sociale leven gedurende vele generaties.