Moderators: Coby, balance, Dyonne, Sica, C_arola, Neonlight, Firelight
Rex_Rolfo schreef:Heel eenvoudig, de auto moet het werkelijke gewicht van de aanhanger met inhoud kunnen en mogen trekken. Beste manier om achter het gewicht te komen is door de trailer met de vijf mini's op een weegbrug te zetten.
arsiana_x schreef:Ik heb me ooit laten vertellen dat de auto het totale gewicht van wat de trailer MAG wegen moet kunnen trekken.
Dus mijn trailer is een Cheval Liberte. Leeg gewicht (volgends de gegevens dan toch) is 720kg, laadvermogen (wat ik erin zou mogen laden) is 1280. Dus dat totaal is 2000kg.
Mij is verteld dat mijn auto in staat moet zijn om dat totaalgewicht te kunnen trekken, ondanks het feit dat ik er max 5 mini's in zou zetten die amper 400kg zouden wegen samen.
Is dit dan fout?
ikke schreef:arsiana_x schreef:Ik heb me ooit laten vertellen dat de auto het totale gewicht van wat de trailer MAG wegen moet kunnen trekken.
Ja, dat is echt gezwam in de ruimte; die regel heeft namelijk helemaal nooit bestaan!
arsiana_x schreef:Oke, dan weet ik waar ik me aan moet houden als ik volgende week info ga opdoen bij het autosalonBedankt allemaal!
Maar hoe zit het dan met mijn vriend zijn auto? Die mag officieel 1200kg trekken. Dus trailer van 800kg en 2 mini's zou samen ruim geteld 1000kg zijn. Is dit dan te doen of eigenlijk toch niet echt? We hebben dit nog niet geprobeerd, aangezien ik nu toch een mercedes GLK heb en die perfect is als trekauto
Gloa schreef:arsiana_x schreef:Oke, dan weet ik waar ik me aan moet houden als ik volgende week info ga opdoen bij het autosalonBedankt allemaal!
Maar hoe zit het dan met mijn vriend zijn auto? Die mag officieel 1200kg trekken. Dus trailer van 800kg en 2 mini's zou samen ruim geteld 1000kg zijn. Is dit dan te doen of eigenlijk toch niet echt? We hebben dit nog niet geprobeerd, aangezien ik nu toch een mercedes GLK heb en die perfect is als trekauto
Een auto die 1200 mag trekken zal leeg gewicht waarschijnlijk de 1400kg niet halen of gebouwd zijn om te trekken. Die moet je niet voor een 2paards willen zetten ook al kloppen de gewichten. Beetje slecht weer/slecht wegdek/inhalende vrachtwagen/stuiterende paarden enz enz en die trailer gaat er met je auto vandoor. Het is nu eenmaal een flink gevaarte en daar moet je geen 'lichtgewicht' auto voor zetten.
Varekaj schreef:Maar zet je die vast of niet tijdens transport? Als je er 5 in hebt aan 100kg/stuk, ze staan los en je moet een noodrem maken... dan vliegt die 500 kg wel los naar voor.
Ik zou voor het gemak gewoon geen trailer nemen die een hogere tmm heeft dan wat de auto mag trekken. Krijg je controle kunnen ze daar alvast niet over zeiken
Rex_Rolfo schreef:En als ze alle vijf naar achteren gaan staan krijg je minder druk op de trekhaak. Dat is weer niet bevorderlijk voor de stabiliteit van de combinatie.
ikke schreef:Optiwolk schreef:
En daar ben ik mooi gesjost met mijn 3.2 die ook nog eens niet als lichte vracht/ grijs kenteken is ingeschreven![]()
![]()
Nog even en ik mag de grootsteden niet meer in wegens 'te vervuilend'![]()
En over 4wd gesproken: ik rijd standaard in 2WD, heb een 4WDLO, 4WDHI en 4WD Lock.
Aan de binnenkant van mijn deur hangt een plaatje waar netjes op staat wat waar voor dient:
- 2WD: gewoon verkeer
- 4WDLO: aanhangwagen trekken, licht glibberige wegen
- 4WDHI: heel erg glibberige wegen (sneeuw, modder), beperking tot 90km/h
- 4WD Lock: heel veel kracht aan lage snelheden, om bvb een boot in- of uit het water te halen of heel erg ruw terrein.
Ik ben heel blij met mijn Range Rovers. Gewoon rijden; als het heftig wordt, kleine pookje andere kant op. Meer keuzes heb ik niet........
Optiwolk schreef:Dus de regels voor een BE-combi lopen in NL en BE niet helemaal gelijk als ik 't goed begrijp?
Dus een combi die in NL mag, kan in BE illegaal zijn of omgekeerd?
arsiana_x schreef:Varekaj schreef:Maar zet je die vast of niet tijdens transport? Als je er 5 in hebt aan 100kg/stuk, ze staan los en je moet een noodrem maken... dan vliegt die 500 kg wel los naar voor.
Ik zou voor het gemak gewoon geen trailer nemen die een hogere tmm heeft dan wat de auto mag trekken. Krijg je controle kunnen ze daar alvast niet over zeiken
Ze staan tussen schotjes, zijdelings net zoals grote paarden op een vrachtwagen staan. De trailer heb ik en houd ik ook, ik ben enkel aan het overwegen om een nieuwe auto te kopen en vroeg me gewoon af hoeveel trekvermogen die auto officieel moet hebben voor een geremde trailer van 800kg en maximum 400kg paarden erin.
Varekaj schreef:Heel eenvoudig: Hoe meer hoe beter. Je kan beter eentje hebben die 2000 mag trekken en 800kg overschot dan eentje die 1300 mag trekken en 100kg overschot.
Je weet nooit dat je je trailer een keer voor wat anders wil gebruiken (zo ga ik er regelmatig hooi mee halen) en dat dan zwaarder is dan je mini's. Dan kan dat gewoon.
Varekaj schreef:Hey die is leuk ikke!
@arsiana_x: denk dat je dan best uitkijkt naar eentje rond 1500. Die zijn ook wel te vinden. Heb je tikje reserve maar waarschijnlijk is je auto dan wel al goedkoper en minder zwaar. Echt op de rand gaan zitten zou ik niet doen.
Mijn mini werd vorig jaar voor verdoving door TA op 150 geschat en die is iets van 80cm en gewoon slank.
connie64 schreef:heeft er iemand ervaring met de renault koleos, mag 2000 trekken, wegenbelasting is ook aantrekkelijk?
aanschafprijs is rond de 10000
wij zoeken een andere auto en kwamen hierop uit, graag mening en of iemand die hierin rijdt?