Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, NadjaNadja, Neonlight, Sica, C_arola
Fellor schreef:Ik ken een paard dat veel baat heeft gehad bij twee scheppen muesli per dag door het voer. Worden ze niet heter van en wel wat dikker.
(maar die heeft daar dan weer aanleg voor) ellepel schreef:tja en verder: mais bijvoerns chijnt te helpen, maar zit nogal wat energie in dus kunnen ze erg druk vanworden..
.wel van muesli met gerst erin.
)
)
) om de paarden wat dikker te krijgen. In 6 weken hadden we een behoorlijk resultaat geboekt met een aantal superskinny arabjes! Kleintje19 schreef:Hey...
ik weet niet hoe het in Nederland heet, maar in Amerika gebruiken we beetpulp (letterlijk pulp gemaakt van bieten) om de paarden wat dikker te krijgen. In 6 weken hadden we een behoorlijk resultaat geboekt met een aantal superskinny arabjes!
Zolang je het geeft met een behoorlijke hoeveelheid water (wat overigens weer goed is voor de vertering enzo) en met wat biks enzo werkt het prima. Ze worden er ook niet te heet van, omdat er spul in zit wat er voor zorgt dat ze wel aankomen zonder teveel energie te gaan verbruiken.
succes!
hij zei ga maar een tijdje meer biks geven en als dat niet werkt gaan we verder onderzoeken..maar voor mijn gevoel zat er toch iets niet goed. dus ik ben gaan rond snuffelen en toen las ik in het blaadje van de paardendrogist een stuk over schrale (dunne) paarden en dat deze kunnen afvallen door een slechte darmflora. dit houd in: een paard heeft goede en slechte bacterien in de darmen. door stress, seizoenovergang, naar de wei, etc.. kan een paard op zo'n moment een verminderde weerstant hebben waardoor de slechte bacterien zich gaan vermenigvuldigen. hierdoor krijgen de goede bacterien niet meer de kans het voedsel goed te verteren en op te nemen. en zo valt je paard dan af.
hij krijgt nu ook Besterly oplympic brok (hardere brok dan havens en zorgt voor betere gebitstoestand) en krijgt daarvan 4 kilo per dag.nu is hij helemaal weer oke en zelfs gespierder geworden!! dit spul geef je 14 dagen als kuur en de rest maak je verder gewoon op. je kunt dit spul ook gewoon langer voeren bij het eten. omdat mijn paard van zichzelf afvalt en door training heb ik nu een grotere pot besteld om het in lagere dosis bij te blijven voeren.
ik kan het je echt aanraden! 
[***] schreef:Mag ik vragen hoe oud ze is?
Ik vind 1,5 kilo ook weinig voor een paard. Zelfs als deze 24/7 op de wei staat. Wat meer voeren krijgt hij niet veel van, hij sterkt alleen maar aan (lees wordt wat voller) Probeer onbeperkt hooi (als je daar de mogelijkheid toe hebt) En ipv 1,5 kg brok 2 kg brok met halve schep zemelen en wat maismeel erdoorheen, wat lekkere dingetjes, (lees: maak er een heerlijke slobber van) Je zult zien dat hij snel weer wat voller zal staan in het gewicht.
. Nu geef ik wel weer biks naast kuil en wei, maar langzaam opbouwen vanaf een kleine hoeveelheid. Het luistert nogal nauw allemaal. Grrrr.
. Net als bij sommige mensen denk ik.