Moderators: Coby, balance, Dyonne, Sica, C_arola, Neonlight, Firelight
Citaat:o Goede beenbescherming
Om je paard veilig door de cross te brengen is goede beenbescherming een must. De meeste ruiters gebruiken hiervoor speciale crossbeenbescherming, die je kunt kopen bij gespecialiseerde ruitersportzaken (zie verderop). Deze beenbescherming is van extra stevig nylon en bevat harde platen ter bescherming van de pezen (voor) en de botten (achter). Op lager niveau kun je wel volstaan met dezelfde beenbescherming als je voor het springen gebruikt, maar als je hoger wilt gaan starten is het wel aan te raden om te investeren in goede beenbeschermers.
De beenbeschermers worden meestal nog omwikkeld met watervaste tape om te zorgen dat het klittenband niet loslaat in de cross. Ter afronding dragen de meeste paarden ook nog springschoenen.
Bandages worden niet veel meer gebruikt, ze zuigen veel water op en je loopt het risico dat ze losgaan, wat erg gevaarlijk is.