Moderators: Coby, balance, Dyonne, Sica, C_arola, Neonlight, Firelight
Dorienn schreef:ik heb ongeveer rond november een paard gekocht. hij bokt niet, stijgert niet, bijt niet, .. echt heel braaf dus.
Het leek toen een goed paard voor mij. Omdat hij zo braaf was, en dit mijn eerste paard was want ik had daarvoor altijd op pony's gereden, hebben we hem gekocht.
hij is supergevoelig als ik mij een beetje druk maak ziet hij achter elke steen een paardetend monster. hij is ook nogal wantrouwig en bang, maar dit is al verbeterd, omdat hij nu in een rustige omgeving staat en mij begint te vertrouwen.
Omdat ik problemen had met springen (ik heb hem eigenlijk gekocht voor te springen thuis en 1 keer per jaar hier eens een wedstrijdje mee te doen, en hij had wedstrijdervaring) ben ik naar de springles gegaan. dit werd echter een grote teleurstelling.
De dag erna kwam er iemand op rijden die er echt veel vanaf weet. zij zegt dus dat mijn paard nooit geoefend heeft op dressuur en dus eigenlijk 'niets' kent.
hier moet ik eerst mee verderdoen voor ik kan springen. het probleem is dus dat ik geen instructeur heb, en mijn ouders hebben zoiets van 'je moet het zelf oplossen'. dus zal ik een instructeur uit eigen zak moeten betalen met geld dat ik dus niet heb.
nu zijn er een paar opties
1) of ik probeer het in mijn eentje en zien wat ervan komt
2) of ik verkoop hem en zoek een paard waar ik een paar jaar minder werk mee heb
3) of ik regel een instructeur voor 1 X om de 2 maand
mijn ouders zijn ervoor hem te verkopen, hem terug te sturen naar de handelaar van wie we hem hebben. maar bij wie gaat hij dan terechtkomen? van hun moet ik beslissen tot eind juni of ik hem hou of niet. daarna als ik hem niet verkoop mag ik niet meer 'zeuren' over dat ie vandaag eens moeilijk deed of bang had van die brievenbus..
Mijn oma zegt dat ik moet oefenen, mijn zus zegt dat ik er te lief voor ben,
en ikzelf weet het niet.
Ik zie mn paardje graag, maar ik heb nog 2 andere pony's die aandacht nodig hebben, dus ik kan niet elke dag met hem werken. meestal ongeveer 2 a 3X per week.
wat zouden jullie doen? of zien jullie nog andere opties?
bedankt voor te lezen en ik hoop voor nuttige reacties ..
Dorienn schreef:naar de handelaar is geen optie.
ik wil het beste voor mijn paard en kies daarom leiver zelf wie de toekomstige eigenaren zullen zijn.
Citaat:Tsja, heb zelf geen eigen paard, maar als ik jou was zou ik hem terug doen naar de handelaar. dit is niet waar je hem voor gekocht hebt (Weet de handelaar dit? Heb je gezegd wat je doel was) en anders echt instructie nemen. Of 1 keer per 2 mnd genoeg is? denk het niet. Mijn gevoel zegt dat je in het begin het beste minstens wekelijks begeleiding nodig hebt om de basis aan te leren, want in 2 maanden kun je veel verpesten wat je er moeilijk uit krijgt. Beter meteen goed aanleren!
Als je dus nog niet echt die klik hebt en het aan kan: verkopen en een beter paard terug kopen waar je meteen mee kan doen wat je wilt: springen! en wedstrijd. Maar dat is mijn eerste gevoel/ indruk.
Edit: oja, erg vervelend dat je ouders niet achter je staan. En je niet willen helpen. ik heb het idee uit je verhaal dat je niet ondanks hun bezwaren toch dit beestje gekocht hebt. Jij dacht dat je dat ermee kon wat je wilde. En helaas is dat niet zo.
Tsja, als je hem wilt houden... lastig hoor. Weet niet hoeveel ervaring je hebt, Maar zelf proberen. Ik zou het niet doen.
Dorienn schreef:naar de handelaar is geen optie.
ik wil het beste voor mijn paard en kies daarom leiver zelf wie de toekomstige eigenaren zullen zijn.
@ jeanine84 ik ben 16
kattie schreef:Verkopen moet je zelf weten. als je echt van je paard houd, zou ik werk zoeken en hem niet weg doen.
KiWiKo schreef:en dus?????
moet ze maar aanrommelen tot dat het dier gevaarlijk wordt en bij een van mijn collega's terecht komt alwaar het eerst een pak op zn sodemieter krijgt, om dan weer in het gareel te maken.........
nee das leuk voor het beest
pasdedeux schreef:Je opmerking komt gewoon wat chanterend over... als je echt van je paard houdt dan.... of te wel als je je paard verkoopt dan hou je niet van je paard?!! Onzin, gaat Ts zich straks nog rot voelen als ze besluit het paard wel te verkopen.
Ik vind het juist verstandig dat Ts in ieder geval het besef heeft dat dit niet de goede kant op gaat en ze geen klik heeft. Je moet ze de kost geven die mensen die hun eigen kunnen overschatten en dan krijg je echt 'probleem' paarden.
Handelaar en particulier verkopen maakt niet veel uit. Behalve dat particulier verkopen veel langer zal duren. Ook heeft een handelaar veel ervaring met verschillende paarden en die corrigeert het gedrag zo weer. Ook kan je vaak inruilen. Ik weet dat Ts dit liever niet doet, maar ik mag haar zeker wel wijzen op de voordelenen het feit dat niet alle handelaren het slecht voor hebben met een paard.
kattie schreef:Ik denk niet dat het een van ons te bepalen is wanneer een paard gevaarlijk word.. En ja wij corrigeren op stal ook vaak een hoop van die verwende bokken. De TS heeft hopelijk zelf genoeg verstand om te zien of het helemaal de verkeerde kant op gaat. Anders is het niet slim om een paard aan te schaffen. Ik ben het wel met je eens dat als het te laat is, het paard weer de banketstaaf is. Maar aan de andere kant te zeggen van. Ik zoek geen hulp dus verkoop ik hem maar. Dan krijg je dit gezeik met elk paard wat je koopt. maar 2x rijden in de week en niet concequent zijn. Dat is erom vragen.
Als de ts niet wil dat hij naar een handelaar gaat. zet ze hem op bokt of mp te koop. ik denk dan wel alleen als je niet het geld hebt voor een instructrice dat je dan ook geen paard meer moet kopen, dan begin je weer van voor af aan.
kattie schreef:nou nou nou, beetje normaal reageren kan geen kwaad.
Sorry hoor, maar als ik problemen heb met mijn paard die ik zelf veroorzaak door geen les te nemen. Heb ik toch wel het hart om een baan te nemen om een degelijke instructeur te zoeken. Te weinig rijden doe je ook zelf. Het paard was braaf en lief en alles zegt ze toen ze hem kocht. Ze heeft hem dan toch zelf zo gemaakt. Neem les en los het op. Lekker makkelijk om meteen te zeggen ik verkoop hem. Ze zegt toch ook dat ze hem niet naar een handelaar wil doen.