Moderators: Neonlight, C_arola, Firelight, Sica, Dyonne, NadjaNadja, balance, Essie73
Anoukie schreef:Kijk wat ik geschreven heb bij juiste hulpen voor het aangaloperen.Ik moest hier aan denken door een discussie over de juiste galop hulp.
Bij het appuyeren en traverseren, leg je ook je buitenbeen naar achteren, binnenbeen op de singel en verplaats je je gewicht op je binnenzitbeenknobbel (even heel simpel gezegd).
In het Z zie ik nog steeds regelmatig paarden aangalopperen wanneer zij eigenlijk een appuyement of travers moeten lopen.
Waarom gaat dat eigenlijk verkeerd en hoe moet je als ruiter de juiste hulp geven zodat het onderscheid voor zowel jezelf als het paard duidelijk blijft? Laten we er even vanuit gegaan dat simpel rijden voorop staat en dat het Z nog steeds een "basis" klasse is.
Waar gaat het dus "mis"?
. Professor schreef:Dit is heel eenvoudig te verklaren, dit ligt aan de dosering van de hulpen.
Bovendien moet men er voor zorgen dat ik in draf in de takt van de draf drijf met m´n onderbeen (kuit) dit is geen kloppen of zo, maar een heel lichte druk met de kuit die varieerd.(pulserend)
Heel goed dat je door hebt dat in wezen vele oefeningen dezelfde hulpen hebben.
Anoukie schreef:Wanneer ik vanuit de draf een overgang maak naar de galop, heb ik tijdens de draf ook mijn kuit er, zoals jij zegt, licht pulserend aan (wakend been, deint (:?) mee in de takt van de draf). Wanneer ik dan de hulp voor de galop inzet, liggen mijn benen niet ineens stil, maar bewegen nog steeds mee. Idem voor de travers en app.
Anoukie schreef:Je moet je paard in de zijgangen ook de juiste kant in stellen, dus die hele of halve ophouding moet je zeker maken.
)
. Zolang je maar niet terugwerkt, maar je hand sluit. Dat kun je streng of minder streng doen, afhankelijk van de reactie (maar dat is weer een heel ander verhaal).
). Maar Qimm, hoezo, vertel eens? Die ruiters/amazones rijden met hun paard in het Z, dus die zouden juist GEEN communicatiestoornissen moeten hebben als het goed is
.
. Qimm schreef:De manier waarop de hulp word gegeven is heel anders, de teugeldruk en verdeling van het gewicht van de ruiter is gewoon anders, (met name) Z paarden, zijn heel gevoelig voor de kleine nuances van de hulpen
, er zijn meer dan genoeg paarden die in het Z lopen die alles behalve "fijn" aan de hulpen staan
.
? 
Professor schreef:Qimm schreef:De manier waarop de hulp word gegeven is heel anders, de teugeldruk en verdeling van het gewicht van de ruiter is gewoon anders, (met name) Z paarden, zijn heel gevoelig voor de kleine nuances van de hulpen
Als je goed gezen hebt heb ik dit als gezegd.(dit laatste)
Wat ik zo grappig vindt is dat iedereen een deel zegd van wat ze doen, maar niemand in in staat het precies te vertellen.
Alleen de hulpen die die zijn niet anders die zijn fijner.
. En de hulpen zijn infeite het zelfde maar de manier van geven verschilt.
Ik heb daar groot respect voor. Het wordt maar al te vaak vergeten en als vanzelfsprekend gezien dat ze dit maar doen. Tyrza schreef:knap eigenlijk he, dat die paarden zo fijngevoelig zijn voor die allerkleinste hulpen!Ik heb daar groot respect voor. Het wordt maar al te vaak vergeten en als vanzelfsprekend gezien dat ze dit maar doen.
Tomaatje schreef:In de Z laat je je paard toch juist alleen maar aangalopperen door een hulp van je heupen? (Binnenheup "erin" duwen) Terwijl je voor travers en je gewicht, en je heupen en je benen verplaatst?
?