Als eerste; het was daar niet koud! Het kon 's nachts wel vriezen, maar overdag werd het (nu nog) 13-17 graden. Dit voelde nog warmer. Ik ben een ongelovelijke koukleum en liep zonder jas met trui aan!
De herfstkleuren langs de weg:
We zijn rondgetrokken van Anchorage naar Denali waar we het National park hebben bezocht. Een bustocht door het park van 11 uur, wat zo voorbij was. Hier hebben we vele wilde dieren gezien! De natuur was enorm mooi door de herfstkleuren die al rijkelijk aanwezig waren.
We zijn de volgende dag doorgereden naar Fairbanks waar we de pipeline hebben bewonderd.
's Avonds hebben we een show mee nogen maken bij de Malemute saloon. Met behulp van zang dans cabaret en toneel werd de geschiedenis van Ester Goldcamp uiteengezet. Hoe goedkoop de drank daar was merkte ik de volgende dag..


In Tok hebben we ons verbaast over de verhouding voorzieningen en inwoners en zijn verder getrokken naar Dawson city. Deze plaats is bewaard gebleven uit de tijden van de goudkoorts en was een geweldige plaats om even te blijven.
Na een gokje in de gabling hall en het dansen van de meisjes on stage en wat drank kon de avond niet meer stuk.

Na Dawson city zijn we naar Whitehorse vertrokken over de grens Canada in. Daar waren veel paarden (zelfs los over de weg) en weer veel natuur op de weg er heen (top of de world highway is een aanrader!!) Tevens hebben we een beer gezien in de berm. Hij was ongeveer 2 meter weg toen hij de auto aan wilde vallen. Gelukkig kon door de automaat de auto niet afslaan.

We zijn verder getrokken naar Valdez waar we een mooie cruise hebben gemaakt bij de prince william sound. Hier was veel ijs, zeeotters, de Baldeagle, Puffins, zeehonden, een walvis en het was erg koud!!

Na deze onvergetelijke dag was het alweer tijd om naar huis te vertrekken.
Een echtte aanrader!!

Al was de terugreis van 28 uur en het 10 uur tijdverschil met daarbovenop nog behoorlijk wat graden temperatuursverschil geen succes..
