Wij zijn dan altijd in Oostenrijk op de camping en bakken dan ook zelf onze oliebollen (ook een groot succes bij de Duitse buren
). Maar zelf eet ik veel liever een appelbeignet! Punt is, dat mijn vader vele jaren heeft geprobeerd zelf appelbeignets te maken en dit altijd mislukte. Het zit erg hoog hier in huis, noem het woord 'appelbeignet' en iedereen zit op de kast. 
En toch wil ik het gaan proberen. Ik heb nu een recept uit de Allerhande dat er niet moeilijk uitziet, maar ben erg benieuwd wat jullie succesrecept is. Gisteren hadden we bijvoorbeeld appelbeignets van de bakker, die waren errug lekker, zat ook iets van spijs in? Ik zoek iig het perfecte recept wat niet kan mislukken.
Want, het moet nu wel lukken. Ik roep al weken dat mijn appelbeignets lekker worden, en ik vrees dat ik het nog jaren moet aanhoren als dit weer een mislukking wordt.



