Ik zal het verhaal proberen zo kort mogelijk te houden maar er valt nogal wat te vertellen.
In Juni dit jaar ben ik trotse eigenaar van Don Damaro een (in mijn ogen) prachtige PRE hengst!
Laten castreren en dat verliep allemaal voorspoedig. Tijdens zijn herstel stond hij tijdelijk op een andere stal & op de 2de week heeft hij daar een bultvorming gekregen in de buurt van zijn knie, maargoed jong paard hij zal zich vast ergens aan gestoten hebben.
Terug van vakantie (1 week later) bleek de bult aanzienlijk gegroeid te zijn dus de dierenarts maar ingeschakeld, foto's gemaakt en echo om te zien wat het was.
Volgend de DA is het een bloeduitstorting geweest maar er was al wel weefselvorming. Moest me er niet druk om maken want dit zou nog wel deels wegtrekken.
Dusja paard weer mee naar huis & lekker verder aan de slag.
Heerlijk genoten van buitenritjes, bosritjes, fotomeeting en uiteraard de tijd samen, de bult zag ik uiteraard elke dag dus verandering zag je ook niet snel maar hij bleek toch groter te worden dus foto hiervan gestuurd naar de kliniek & die adviseerde toch om dit weg te laten halen, dit zou een eenvoudige ingreep zijn die staand uitgevoerd zou kunnen worden dus aanzienlijk in de kosten zou schelen met een liggende operatie.
Foto van de bult (ingezoomd van een volledige foto)

Zo gezegd zo gedaan de afspraak stond voor de volgende dag & daar begon het..........
Op 4 September heb ik Don naar de kliniek gebracht om deze doorn in het oog te laten verwijderen, ik ben zelf bij de operatie geweest dus weet wat een geknip, gepor en gesnij het is geweest. Weefsel is eruit gehaald & met mijn vraag of dit opgestuurd moest worden om te kijken of het niets kwaadaardigs was kreeg ik het antwoord dat het op die plek op deze leeftijd zeer zeldzaam zou zijn.
Foto van het verwijderde weefsel (let op kan als schokkend worden ervaren)
http://www.mijnalbum.nl/Foto550-IWPKK77N.jpg
Goed Don zo een nachtje op de kliniek moeten blijven ivm de drain.
Volgende dag zag zijn wond er zo uit:


En zo stond hij er bij

Hij zou nog een nachtje moeten blijven omdat hij nog even op zware pijnstillers moest blijven staan, volgende dag zouden ze bellen of hij al naar huis zou mogen.
Uiteraard gaat het hele verhaal niet zoals gepland, Don kreeg een onwijs dik been van het vocht & moest in een drukverband.

Dat duurde uiteraard een aantal dagen dus op 10 september kon ik hem weer ophalen. Was zo blij dat hij weer thuis stond.

De wond zelf zag er ondanks de zwelling erg mooi en droog uit dus thuis vol goede moed aan het stappen gegaan.

Na enkele dagen brak de wond open & kwam er een hoop vuiligheid naar buiten, dit was vrij logisch want de rotzooi van binnen moet ergens naartoe.
Op 17 September is de DA op controle geweest en heb ik weer een hele medicijnkast gekregen om de irritatie in de wond onder controle te houden.
Zo zag het er na enkele dagen uit: (kan schokkend zijn)
http://www.mijnalbum.nl/Foto-76BBD43F.jpg
http://www.mijnalbum.nl/Foto-8AZ4RI3K.jpg
Op 24 September terug naar kliniek gegaan omdat het me niet lekker zat.
Hij is meteen daar gehouden omdat ook de DA het niet meer vertrouwde.
Er was inmiddels weer weefselvorming opgetreden en er is besloten om toch weefsel af te nemen voor het zekere, de uitslag zou +- 5 werkdagen duren.
5 oktobermocht hij naar huis om thuis de uitslag af te wachten. Dit was een helse week! Alle gedachten die op zo'n moment door je heen gaan.....
Zo zag het er weer uit toen hij thuis stond:

Op 8 oktober besloten voor een second opinion te gaan & heb ik Don naar De Bosdreef gebracht, deze zit in Moerbeke (be) en heb ik goede dingen over gehoord.
Daar hebben ze nog een echo gemaakt en daar was weer duidelijk weefsel op te zien.
Ze hebben een swabje genomen uit de wond om te kijken welke bacterie nou de infectie veroorzaakt.
Meteen daar laten staan in afwachting van de uitslag van het weefsel & de bacterie.
maandag 14 Oktober bleek dat de uitslag van het weefsel goed was & de bacterie bleek er 1 te zijn die resistent was voor de antibiotica die hij kreeg. Hij is die dag meteen opnieuw onder het mes gegaan & ik dacht dat hiermee alles weer zou zijn zoals het moest zijn.
Maandag 21 Oktober zouden ze me bellen over het verloop van zijn herstel.
Toen ik de DA aan de telefoon had heb ik eens doorgevraagd & nou bleek dat ze enkel nog maar de infectie uit de wond gehaald hebben dus de bult is nog steeds wat het was......
Daarbij kwamen ze ook met het volgende verhaal:
Don mocht niet gaan liggen ivm opnieuw kans op infectie, daarom stond hij dus vast in zijn stal (hier zal vast over nagedacht zijn) en afgelopen zaterdag heeft hij zich dus losgetrokken.
Met als resultaat een open wond van (volgens de DA) 10 tallen centimeters op de achterkant van zijn voorbeen........deze moest in het verband
Weer een reden om langer op de kliniek te moeten blijven.
We zijn nu a.s woensdag 7 weken verder, hoge DA kosten & een gestreste tijd eigenlijk terug bij af.......
Waarschijnlijk mag ik hem voor dit weekend nog op gaan halen, dan ga ik met de DA overleggen wat we beste kunnen doen. Als je bult geen belemmeringen is voor Don en hij er geen pijn van heeft laat ik het waarschijnlijk voor wat het is, dan maar een bult maar dit traject wil ik niet nog een keer overdoen.
Bedankt voor het lezen van mijn verhaal, respect
