Ontzettend bedankt voor jullie reactie's!!
Ik heb jullie verhalen allemaal doorgelezen, en wat mij opvalt is dat er dus heel veel oorzaken kunnen zijn voor hoge leverwaarden. Ik moet eerlijk bekennen dat de moed mij een beetje in de schoenen zakt, ik vraag me af of we er überhaupt achter kunnen komen wat de oorzaak van dit alles is.
Sommige van jullie hadden het ook over behandelingen bij een homeopaat en met accupunctuur. Heb hier niet eerder over nagedacht, maar ik ga me er toch eens wat meer in verdiepen! Volgende week loopt de prednisolon kuur ten einde, en komt de dierenarts weer bloed afnemen. Als de uitslag dan nóg niet goed is, is het misschien wel een idee om op andere voet verder te gaan met behandelen en niet meer dmv toedienen van zware medicijnen. Hartstikke bedankt voor deze tips, ik ga het zeker overwegen!
@jackie1995
Is er na het behandelen tegen leverbot ook nog een tussentijds bloedonderzoek gedaan om te zien of die medicijnen wat deden? Zo ja, was er verandering in zijn leverwaarden?
Daar ben ik wel benieuwd naar, want mijn dierenarts blijft zich toch nog op de lever zelf richten vanwege de uitslag van dat tussentijdse bloedonderzoek. Omdat in de eerste 2 weken van de behandeling toch de leverwaarden meer dan gehalveerd waren, denkt zij dat daar dus wel ergens het probleem moet liggen. Ben benieuwd of die uitslag ook zo zou kunnen zijn als het probleem op een heel andere plek zit. Nog veel succes met je pony, ik hoop dat hij snel weer de oude zal zijn!
@Alline
Ontzettend bedankt voor je reactie en alle goeie tips!
Ik ga me meteen verdiepen in het behandelen dmv homeopatie, en ik ga het zeker overwegen!
Indd is het voer ook erg belangrijk, ik heb hem nu expres op alleen hooi en wat peen staan om de lever zo min mogelijk te belasten. Als ik hem over enige tijd weer bij mag voeren ga ik indd goed letten op wat er in het voer zit.
Wat betreft de mok, ik smeerde hier nog geen zalf op, maar omdat de lever wss toen al niet goed functioneerde kreeg het de kans om naar binnen te slaan. Toen pas kreeg ik die antibiotica zalf van de DA (zalf word ook gebruikt voor uier infectie's bij koeien), wat eigenlijk niets hielp. Ik ben daarna zelf begonnen met het smeren van Primeval Legprotect, en dat heeft toch wel het ergste weg gekregen. Desondanks wilde het toch niet helemaal weg gaan, en pas nu hij aan de prednisolon zit is de mok (op een paar hele mini plekjes) zo goed als weg.
Ik wil ook jou heel veel succes wensen met je paard, en ik hoop voor je dat je alle narigheid nu achter de rug hebt!
@Pytje
Dat het in jouw geval over een kat gaat maakt denk ik niet zo veel uit. Denkt toch dat dat over het algemeen toch enigzins hetzelfde werkt inderdaad. Ik zal het iig zeker even voorleggen aan mijn DA. Bedankt!
@vwmissy
Jeetje wat verschrikkelijk!
Ik hoop toch dat het met mijn paard een andere oorzaak heeft, want zoiets als jij hebt meegemaakt wilt natuurlijk niemand.
a.s. donderdag komt de dierenarts dus weer bloed afnemen bij mijn paard, als ik de uitslag heb laat ik het hier even weten!