Moderators: C_arola, Coby, Nicole288, Dyonne
Citaat:1 SWE 372 T ERIKSSON Peter CARDENTO
HOLS/Stallion/1992/Capitol I 5 (31)
2 JPN 343 T OBATA Ryuichi OLIVER Q
KWPN/Stallion/1996/Quattro 14 (66)
3 SUI 368 T GUERDAT Steve OLYMPIC
HOLS/Mare/1996/Cassini 6 (42)
4 IRL 336 T O'CONNOR Cian WATERFORD CRYSTAL
HOLS/Gelding/1991/Landgraff 1 (11)
5 NZL 362 T MEECH Daniel DIAGONAL
WEST/Stallion/1994/Diamintino 13 (63)
6 NED 358 T SCHRODER Wim MONTREAL
HOLS/Gelding/1993/Athleth Z 0 (1)
7 ITA 339 T GARCIA Juan Carlos ALBIN III
SF/Gelding/1988/Hidalgo De Riou 0 (1)
8 GRE 330 T PETRIS Antonis GREDO LA DAVIERE
SF/Gelding/1994/Unknown 0 (1)
9 USA 377 T WYLDE Peter FEIN CERA
HOLS/Mare/1991/Landadel 0 (1)
10 ARG 301 T DOPAZO Martin FURKA DU VILLAGE
SF/Gelding/1993/Quidan Du Revel 8 (47)
11 FRA 320 T ANGOT Florian FIRST DE LAUNAY
SF/Stallion/1993/Laudanum 4 (19)
12 BEL 308 T PHILIPPAERTS Ludo PARCO
BWP/Stallion/1992/Darco 0 (1)
13 MEX 353 T HERNANDEZ LEYVA Gustavo MINOTAURO
UKN/Gelding/1994/Ardocromney Lad VII 19 (72)
14 KOR 348 T SOHN Bong-Gak CIM CHRISTO
HOLS/Gelding/1995/Carthago 5 (31)
15 BRA 310 T ALVES Bernardo CANTURO
HOLS/Stallion/1995/Unknown 1 (11)
16 GER 325 T AHLMANN Christian COSTER
HOLS/Gelding/1993/Calato 4 (19)
17 SWE 373 T FREDERICSON Peder MAGIC BENGTSSON
HOLS/Gelding/1994/Landos 0 (1)
18 JPN 342 T HAYASHI Tadayoshi SWANKY
ISH/Gelding/1989/Furisto 8 (47)
19 SUI 369 T LIEBHERR Christina NO MERCY
KWPN/Gelding/1995/Libero H 9 (54)
20 IRL 334 T HUGHES Marion FORTUNUS
HANN/Stallion/1993/Foxhunter 6 (42)
21 NZL 360 T CASHMORE Grant FRANKLINS FLYTE
KWPN/Gelding/1994/Concorde 0 (1)
22 NED 359 T van ASTEN Leopold FLECHE ROUGE
SF/Mare/1993/Papillon Rouge 4 (19)
23 ITA 337 T ARIOLDI Roberto DIME DE LA COUR
SF/Mare/1991/Saphir D'Elle 17 (71)
24 GRE 331 T MYTILINAIOU Hannah SANTANA 329
HANN/Gelding/1993/Unknown 13 (63)
25 USA 376 T WARD McLain SAPPHIRE
BWP/Mare/1995/Darko 1 (11)
26 JOR 341 BISHARAT Ibrahim QWINTO
BWP/Gelding/1993/Latano 13 (63)
27 ARG 304 T WERTHEIN Lucas WARREN
UKN/Gelding/1994/Unknown 9 (54)
28 FRA 319 T ANGOT Eugenie CIGALE DU TAILLIS
SF/Mare/1990/Jalisco B 6 (42)
29 BEL 306 T DEMEERSMAN Dirk CLINTON
BWP/Stallion/1993/Corrado 12 (60)
30 MEX 352 T FERNANDEZ Federico BOHEMIO
ISH/Gelding/1992/Mister Lord 9 (54)
31 GBR 323 SKELTON Nick ARKO III
OLDB/Stallion/1994/Argentinus 1 (11)
32 KOR 349 T WOO Jung-Ho SEVEN UP
HANN/Gelding/1993/Salieri 6 (42)
33 BRA 312 T MIRANDA NETO Alvaro COUNTDOWN 23
OLDB/Gelding/1996/Unknown 8 (47)
34 GER 328 T poedersuiker Marco MONTENDER
KWPN/Stallion/1994/Contender 8 (47)
35 SWE 370 T BARYARD Malin BUTTERFLY FLIP
SWB/Mare/1991/Robin Z 0 (1)
36 BUL 315 RAITCHEV Rossen MEDOC II
HOLS/Gelding/1994/Germus 5 (31)
37 JPN 345 T WATANABE Yuka NIKE
UKN/Gelding/1995/Indoctro 3 (18)
38 SUI 366 T CROTTA Fabio MME POMPADOUR M
SF/Mare/1995/Apache D Adriers 5 (31)
39 RUS 365 TUGANOV Vladimir LEROY BROWN
BAVA/Stallion/1995/Lesoto 15 (68)
40 IRL 335 T KUERTEN Jessica CASTLE FORBES MAIKE
KWPN/Mare/1994/Libero H 4 (19)
41 CAN 316 MILLAR Ian PROMISE ME
KWPN/Gelding/1994/Lauriston 11 (59)
42 NZL 363 T THOMAS Guy MADISON
TB/Mare/1994/Sirocco Commander 16 (69)
43 GBR 324 SMITH Robert MR SPRINGFIELD
ISH/Gelding/1993/Western Promise 4 (19)
44 KSA 350 AL DUHAMI Ramzy FALL KHAEER
BWP/Gelding/1995/Pavarotti Vd Helle 9 (54)
45 NED 356 T BRUGGINK Gert-Jan JOEL
KWPN/Gelding/1991/Ekstein 4 (19)
46 ITA 340 T CHIMIRRI Vincenzo DELFI PLATIERE
SF/Stallion/1991/Type D' Elle 8 (47)
47 GRE 329 T ATHANASSIADES Emmanouela RIMINI Z
ZANG/Gelding/1995/Ramiro Z 58 (76)
48 USA 374 T KAPPLER Chris ROYAL KALIBER
KWPN/Stallion/1992/Ramiro 4 (19)
49 ARG 303 T WERTHEIN Gregorio CALWARO
UKN/Gelding/1992/Haras El Capricho S.A. 58 (76)
50 FRA 321 T BROUCQSAULT Bruno DILEME DE CEPHE
AA/Gelding/1991/Starky D'Anchin 4 (19)
51 BEL 309 T van PAESSCHEN Stanny O DE POMME
BWP/Gelding/1991/Jus De Pomme 4 (19)
52 AUS 305 AMITRANO Tim MR INNOCENT
UKN/Gelding/1993/Snowball Sugarfoot 38 (75)
53 MEX 354 T LOBO Marcela JOSKIN
KWPN/Gelding/1991/Amethist 16 (69)
54 KOR 346 T HWANG Soon-Won C.CHAP
HOLS/Stallion/1993/Carolys I 6 (42)
55 BRA 311 T DINIZ-KNIPPLING Luciana MARIACHI
SBS/Stallion/1993/Jalisco B 5 (31)
56 GER 326 T BECKER Otto CENTO
HOLS/Stallion/1989/Capitol I 1 (11)
57 SWE 371 T BENGTSSON Rolf-Goran MAC KINLEY
KWPN/Gelding/1994/Goodwill 4 (19)
58 JPN 344 T SUGITANI Taizo LAMALUSHI
KWPN/Gelding/1993/Colando 12 (60)
59 SUI 367 T FUCHS Markus TINKA'S BOY
KWPN/Stallion/1989/Zuidpool 4 (19)
60 KSA 351 BAHAMDAN Kamal CASITA
HOLS/Mare/1990/Caoitol I 12 (60)
61 IRL 333 T BABINGTON Kevin CARLING KING
ISH/Gelding/1991/Clover Hill 2 (17)
62 NZL 361 T GOODIN Bruce BRAVEHEART
HOLS/Gelding/1995/Mapara Road 28 (74)
63 NED 357 T SCHRODER Gerco MONACO
HOLS/Gelding/1991/Locato 5 (31)
64 EGY 318 SAKAKINI Andre CASPER
WEST/Gelding/1992/Cor Dalme 10 (58)
65 ITA 338 T CHIMIRRI Bruno LANDKNECHT
KWPN/Gelding/1993/Landwind 5 (31)
66 GRE 332 T TSATSOU Danae ROBLE Z
ZANG/Stallion/1994/Unknown 5 (31)
67 USA 375 T MADDEN Beezie AUTHENTIC
KWPN/Gelding/1995/Guidan 0 (1)
68 DEN 317 VELIN Thomas CARNUTE
SF/Stallion/1990/Oberon du Moulin 0 (1)
69 POL 314 KUBIAK Grzegorz DJANE DES FONTENIS
SF/Mare/1991/Stew Boy 8 (47)
70 ARG 302 T SZTYRLE Federico WHO KNOWS LILLY
OLDB/Mare/1992/Unknown 5 (31)
71 FRA 322 T NAVET Eric DOLLAR DU MURIER
SF/Stallion/1991/Jalisco B 5 (31)
72 BEL 307 T LANSINK Jos CUMANO
HOLS/Stallion/1993/Cassini 4 (19)
73 MEX 355 T TAZZER Gerardo CHANEL
UKN/Mare/1993/Cash 8 (47)
74 KOR 347 T JOO Jung-Hyun EPSOM GESMERAY
SF/Stallion/1992/Jacisco B 14 (66)
75 BRA 313 T PESSOA Rodrigo BALOUBET DU ROUET
SF/Stallion/1989/Galoubeta 5 (31)
76 GER 327 T BEERBAUM Ludger GOLDFEVER
HANN/Stallion/1991/Grosso Z 1 (11)
77 PUR 364 WATRING Mark SAPPHIRE
HOLS/Gelding/1992/Liostro 25 (73)