horseyfries schreef:Orchid schreef:Het komt erop neer dat de goede altijd nog lijden onder de kwade.
Als er veel mensen zijn de bitloos als uitweg gebruiken omdat ze niet met bit kunnen rijden komt het volgens mij nooit in de wedstrijden. (vraag me btw af of het er uberhaupt komt, die petitie loopt ook niet echt storm ofzo..)
Wat ik wel wil zeggen is dat het bit wel voor een brok spanning kan zorgen, waardoor het paard soms niet netjes nageeft. Als hij dat bitloos wel doet vind ik niet dat dat zegt dat de ruiter niet met een bit kan rijden.
Nee? Waar komt die spanning dan vandaan volgens jou?
Het bit zelf.
Dit is mijn ervaring iig, het zal toch nog altijd bij elk paard anders zijn
Als je bitloos rijd let ze ook veel beter op mijn beenhulpen, ze let op de meest miniscule dingen van mij, als ik denk, ik maak een grote volte, doet zij hem al. En dat fijne gevoelige was voor mij meer dan genoeg reden om de bitten in de kast te gooien, waar ze ook niet meer uit zijn gekomen.
) Met bit was er gewoon altijd een soort spanning, ook al had je de teugels niet eens in handen.