[Dienstmededeling] Vernieuwing regels Bokt.nl

Moderators: Polly, Muiz, NadjaNadja, Telpeva, Essie73, ynskek, Ladybird

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Eline

Berichten: 72937
Geregistreerd: 07-10-03
Woonplaats: Delft

[Dienstmededeling] Vernieuwing regels Bokt.nl

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 12-05-11 17:41

Vanaf 16 mei worden de regels op Bokt aangepast. Om niet te veel in herhaling te vallen, vind je in deze dienstmededeling de achtergronden van de wijzigingen. Een vernieuwing van de huidige regels, is daar een onderdeel van.

Ik zeg expres vernieuwing en geen ‘nieuwe regels’, het is niet zo dat er vanaf 16 mei ineens compleet andere dingen wel of niet mogen. Wel zijn een aantal regels die vaak overtreden werden uitgebreid en verduidelijkt en zijn een aantal zaken toegevoegd die tot nu toe nog misten. Ook de opzet is aangepast: niet direct een lange tekst, maar een samenvatting waarin het belangrijkste besproken wordt, daarna een lijst met de regels puntsgewijs en daarna kun je doorklikken naar meer uitleg - op dit moment moet je nog even omlaag scrollen.

De belangrijkste inhoudelijke wijzigingen zijn:
  • “Respectvol discussiëren en reageren” is één van de belangrijkste punten die uitgebreid en verduidelijkt is. Uit de recente enquête bleek dat er over deze regels veel onduidelijkheid was, we hopen dit zoveel mogelijk te hebben weggenomen.
  • Het punt over 'ongefundeerde kritiek' is breder getrokken. Dit stond al in de regels maar had vooral betrekking op kritiek op het beheer. Dit is doorgetrokken naar kritiek op bedrijven. Ook hier geen nieuwe zaken, blijf bij de feiten, blijf constructief, plaats alleen ervaringen uit eerste hand.
  • Het ban- en waarschuwingensysteem is gewijzigd, hierover is een eigen dienstmededeling geplaatst: [FZ] [Dienstmededeling] Nieuw waarschuwingensysteem
  • Een nieuw artikel in de regels is het vijfde: Hinderen van andere gebruikers. Op het moment dat een gebruiker veel overlast voor anderen veroorzaakt zonder direct andere regels te overtreden, kunnen de moderators op basis van dit artikel toch ingrijpen.
  • De mogelijkheden op Bokt met betrekking tot het verwijderen van je eigen berichten zijn duidelijker gemaakt.
  • En als laatste: op verzoek zijn de afspraken die de mods gemaakt hebben over ‘sex en geweld’ op Bokt duidelijk in de regels opgenomen.

Na de streepjes vind je de nieuwe regels zoals we die gaan gebruiken - alleen de links zijn nog niet aangepast, dit gebeurt pas als alles echt online komt te staan. Als er nog vragen, onduidelijkheden of spelfouten zijn, horen we dat graag zodat we eventueel nog aanpassingen kunnen maken. Op 16 mei zullen deze regels ingaan, dan zal er nog uitgebreider aandacht aan besteed worden.




-----------------

Het team doet er alles aan om te zorgen dat je het hier naar je zin hebt. In ruil daarvoor vragen we jou als gast om je zo nodig aan te passen aan de regels die hier gelden en ons en andere gasten met respect te behandelen. Wees je daarbij bewust van de beperkingen van online communicatie: blijf ook in heftige discussies opbouwend en open reageren.

Een uitgebreid overzicht van wat op Bokt wel en niet is toegestaan vind je hieronder. Als je meer uitleg wilt over een punt, kun je op ‘lees meer’ klikken, of ‘klik hier' om alles in één keer uit te vouwen. Voor een specifiek forum kunnen nog andere richtlijnen gelden, lees hiervoor het ‘regels en richtlijnen’ topic bovenaan dat forum.
Op dit moment is het nog niet mogelijk om door te klikken, scroll voor nu omlaag

Hoe gedraag je je op Bokt:
1- We vragen je hier altijd respectvol te reageren en discussiëren.
2- Op Bokt mogen geen ruzies worden uitgevochten, ook tegen pesterijen treden de mods op.
3- Kritiek mag, maar blijf altijd gefundeerd reageren.
4- Bij overtreding van de regels zullen de moderators ingrijpen en kan je geband worden.
5- Ook het hinderen van andere bezoekers van de site is niet toegestaan.

Hoe werkt het op Bokt:
6- Je account op Bokt is strikt persoonlijk, meerdere accounts zijn niet toegestaan.
7- Je berichten zijn voor iedereen leesbaar en kun je niet zelf verwijderen.
8- De voertaal op Bokt is Nederlands: zorg voor verzorgde, leesbare posts.
9- We vragen je niet voor alles een topic te openen om te voorkomen dat het forum overstroomt.
10- Er zijn een aantal "gezond verstand-regels" om het forum opgeruimd te houden en ervoor te zorgen dat iedereen kan vinden wat hij zoekt.

Wat mag er absoluut niet op Bokt
11- Het is op Bokt niet toegestaan om posts te plaatsen die in strijd zijn met de wet.
12- Omdat er gebruikers van alle leeftijden op Bokt zitten, stellen we grenzen aan sex en geweld.
13- Het is niet toegestaan gebruikers te spammen.
14- Wees heel voorzichtig met het plaatsen van privégegevens van anderen.




-----------------

Hoe gedraag je je op Bokt

1 Respectvol discussiëren en reageren
Als je gebruik maakt van Bokt.nl, vragen we jou als gast om je aan te passen aan de gewoontes en gedragsregels die hier gelden. De belangrijkste regel die we op Bokt aanhouden, is dat jij je discussiepartners en ons als team met respect tegemoet treedt. Je mag hier bijna alles zeggen, maar wel op een fatsoenlijke manier.

Dat betekent niet dat je mensen hoeft dood te knuffelen, jij je mening niet mag geven of elke post in watjes moet verpakken: het betekent dat je rekening moet houden met de beperkingen van het communiceren via alleen maar een forumpost. Ten opzichte van een persoonlijk gesprek mis je immers intonatie, lichaamstaal en je kunt ook niet zien hoe wat je zegt bij een ander overkomt.

Om die beperkingen op te vangen zul je voorzichtiger moeten zijn dan als je gewoon met iemand praat. Vaak zijn mensen online grover dan ze in persoon zouden zijn: houd daar rekening mee. Ga er bij het lezen van berichten van andere gebruikers vanuit dat ze het goed bedoelen: de meeste ruzies online ontstaan niet doordat mensen een hekel aan elkaar hebben maar doordat ze elkaar verkeerd begrijpen. Zorg ervoor dat je eigen berichten duidelijk zijn en positief of in ieder geval neutraal overkomen. Sneren onder water, al dan niet goed verpakt sarcasme, grove of denigrerende opmerkingen, beledigingen en persoonlijke aanvallen zijn slopend voor een discussie en daarom niet toegestaan.

De belangrijkste regel voor een goede discussie blijft: reageer op de argumenten van de tegenpartij (op de bal) en richt je niet op de tegenpartij zelf (op de man). Hoe sterk je het ook met iemand oneens bent: maak van een discussie geen persoonlijke aanval maar weerleg het standpunt van je discussiepartner met argumenten. Commentaar geven mag en is soms zelfs hard nodig, maar blijf ook dan constructief: iemands gedrag of mening veranderen gaat een stuk eenvoudiger als je die persoon niet eerst tegen je in het harnas hebt gejaagd.


2 Ruzies, vetes en pesten
Het is niet toegestaan om Bokt op welke manier dan ook te gebruiken om een ruzie uit te vechten. Net als in het echte leven kom je op Bokt mensen tegen die je niet mag, waar je al problemen mee had of waar je gewoon de zenuwen van krijgt. Gelukkig is Bokt groot genoeg om iemand te ontlopen of te negeren. Eventueel kan de foei-functie je hierbij helpen.*link*

Als de moderators merken dat er op Bokt een geschil, ruzie of persoonlijke vete wordt uitgevochten dan wordt er ingegrepen. Ook tegen (cyber)pesterijen wordt hard opgetreden. Ruzie op Bokt is voor veel gebruikers ergernis nummer één: het is slecht voor de sfeer en zorgt ervoor dat topics ontsporen in negativiteit. Scheldpartijen, pesterijen, bedreigende of haatdragende berichten tegenover een andere partij, ook als die persoon niet op Bokt aanwezig is, zijn gewoon not done.

3 Ongefundeerde kritiek -
Over het kritiek geven op andere gebruikers gaan eigenlijk de vorige twee paragrafen over respectvol discussieren *link* en ruzie op Bokt *link* , maar ook voor kritische reacties over bedrijven en over Bokt zelf gelden regels.

kritiek op bedrijven
Op Bokt is het toegestaan om ervaringen met bedrijven en organisaties te delen: positief èn negatief, daarbij mogen ook namen genoemd worden. We willen je wel aanraden om bij een klacht altijd eerst contact op te nemen met het bedrijf. Waar gewerkt wordt, worden fouten gemaakt en de meeste daarvan kunnen na onderling overleg opgelost worden: daar worden jij én het bedrijf beter van. Als je toch kritiek wilt leveren op een bedrijf, zijn daar een aantal voorwaarden aan verbonden:
* Je ervaring moet uit de eerste hand zijn, ervaringen van anderen en/of roddels en geruchten mogen niet worden geplaatst.
* Eventuele kritiek moet gefundeerd zijn: beschrijf bijvoorbeeld wat er mis gegaan is en waarom je een bepaalde mening hebt.
* Je ervaring moet neutraal beschreven worden: een reactie met krachttermen, beledigingen et cetera is niet toegestaan.
Een uitgebreid artikel over negatieve ervaringen in het algemeen en hoe we hier op Bokt mee omgaan, vind je ook op de Wiki *link*

kritiek op Bokt en het team
Voor kritiek op en over Bokt gelden ook de regels die hierboven beschreven zijn, wel vragen we je in sommige gevallen contact op te nemen per pb. Als er klachten over Bokt zijn, proberen we daar de oorzaak altijd van weg te nemen, vaak gaat dat beter op een persoonlije manier.

* Bij een klacht over een actie (of gebrek aan actie) van een moderator, vragen we je contact op te nemen met de moderator in kwestie. Kom je er niet uit, kun je contact opnemen met de bezwaarcommissie *link*.
* Ditzelfde geldt voor een klacht over een OW of een ban.
* op Forumzaken kun je suggesties over Bokt plaatsen, voorstellen voor nieuwe functies, en je kunt het melden als je het ergens in het algemeen niet mee eens bent.
* Op vragen over sancties of bans voor andere gebruikers zullen we geen antwoord geven: wij * vinden dit een zaak tussen de gebruiker en het modteam.
* Bij heftige, ongefundeerde kritiek op de vrijwilligers van Bokt.nl, kan het beheer ingrijpen.

4 Aanwijzingen van moderators en waarschuwingen

Over dit artikel is een eigen topic op FZ geopend: [FZ] [Dienstmededeling] Nieuw waarschuwingensysteem


5 Hinderen van andere gebruikers

Uit ervaring blijkt dat een hele kleine groep gebruikers veel overlast voor anderen kan veroorzaken, zonder daarbij bovenstaande gedragsregels te overtreden. Maar ook zonder te schelden, grof of beledigend te reageren kan er voor gezorgd worden dat - kort gezegd - de sfeer op Bokt flink verziekt raakt. En dat is gewoon niet de bedoeling: het forum moet een plaats zijn waar mensen met verschillende meningen over zeer uiteenlopende zaken met plezier met elkaar discussiëren en ervaringen en informatie delen.

Het is op Bokt dan ook niet toegestaan om je zodanig te gedragen dat je het plezier van andere mensen verpest. Het hinderen van discussies, storend aanwezig zijn op het forum of andere bezoekers lastig vallen met overtuigingen of stokpaardjes kan uiteindelijk tot uitsluiting leiden. Wees niet die ruiter die de rijbaanregels negeert en zo de les voor alle anderen in de bak verstoort.

Voorbeelden van dit soort gedrag zijn:
- Het blijven hameren op jouw mening, jouw overtuiging, jouw stokpaardje, zeker waar dit niet relevant is;
- Discussiepartners uitlokken en uitdagen;
- Onaangepast gedrag: continu zuigend, hautain, betweterig, arrogant, et cetera aanwezig zijn
De moderators kunnen gebruikers hierop aanspreken en bij herhaalde overtredingen kan een ban van Bokt volgen.


Hoe werkt het op Bokt

6 Je account op Bokt
Je account op Bokt is strikt persoonlijk, het is nooit toegestaan een account te delen, uit te lenen of van het account van iemand anders gebruik te maken. Verder is het gebruik van meerdere accounts niet toegestaan, iedere gebruiker heeft dus maximaal één account op Bokt. Je kunt de gebruikersnaam van je account veranderen via *deze link*, als je je gebruikersnaam nogmaals wilt veranderen kun je contact opnemen met een moderator.

Als je een ernstig probleem anoniem wilt aankaarten, kun je een verzoek voor een tijdelijk tweede account met een duidelijk en goed onderbouwde motivatie op voorhand indienen bij de moderators. Meer daarover kan je hier *link* nalezen.

Het is niet mogelijk om je account op Bokt te verwijderen, wel kun je direct hieronder lezen dat er mogelijkheden zijn om specifieke berichten van Bokt te laten verwijderen.

7 Berichten van Bokt verwijderen
Bokt.nl is een openbare site, dit betekent dat de berichten die je op het forum plaatst door iedereen gelezen kunnen worden. Vraag je dus voordat je iets op het forum plaatst af of dat iets is wat je met de hele wereld wilt delen: houd er rekening mee dat je zelf geen berichten van Bokt kunt verwijderen.

Op het moment dat je toch spijt hebt gekregen van iets dat je op Bokt hebt geplaatst of als je problemen hebt naar aanleiding van informatie die op Bokt staat, kun je contact opnemen met de moderators. In de Help *link* lees je daar meer over. Als je, doordat kwaadwillenden je berichten volgen en/of misbruiken, niet meer op een normale manier gebruik kunt maken van de Bokt forums, kan je contact opnemen met de beheerders. In overleg kunnen we dan kijken of we een passende oplossing kunnen vinden.

8 Taalgebruik
De voertaal op Bokt is Standaardnederlands. Varianten als dialect, MSNtaal of ‘br33zer’ zijn lastig leesbaar en mogen niet worden gebruikt. Spelfouten en het ontbreken van hoofdletters en leestekens maken je tekst onleesbaar: verdeel lange lappen tekst onder in alinea's en gebruik witregels om je tekst duidelijker te maken. Gebruik de 'voorbeeld' functie en kijk je tekst nog even na op spelfouten voordat je het op het forum zet. Als je van jezelf weet dat je moeite hebt met spelling kan je altijd de spellingscontrole van een tekstbewerkingsprogramma gebruiken. Ook overdreven opmaak vermindert de leesbaarheid en is daarom niet toegestaan. Teksten in vet, cursief of kleurtjes en titels met ALLEEN HOOFDLETTERS of versieringen worden aangepast.

9 Open niet overal een topic voor
Denk altijd even na of een topic dat je opent ook waarde heeft voor anderen op Bokt. Met vragen kan je altijd op Bokt terecht, daar helpen we je graag mee. Om te voorkomen dat Bokt qua topics uit z’n voegen groeit gelden er wel een paar regels.

Google en huiswerktopics
Vragen die met een simpele zoekopdracht met Google te beantwoorden zijn (denk bijvoorbeeld aan openingstijden postkantoor) zijn niet toegestaan. Dit geldt ook voor huiswerktopics: het is immers jouw huiswerk. Als je ergens echt niet uitkomt en in je topic laat zien dat je zelf al aan de slag bent geweest maar nog vragen hebt of vastloopt, kun je wel om hulp vragen.

Veelgestelde vragen en centrale topics
In de Helpfunctie kun je de antwoorden vinden over veelgestelde vragen over het forum. Het is niet nodig voor deze vragen een topic te openen. Voor een aantal veelbesproken onderwerpen zijn centrale topics geopend. Als je een topic opent met een vraag die thuishoort in een centraal topic word je naar dit topic verwezen.

Inhoudsloze topics
Kletspraat is toegestaan op Bokt, maar topics die echt nergens over gaan sluiten we om er voor te zorgen dat de topics met inhoud niet verdrongen worden. Voorbeelden daarvan zijn:
* Je nieuwe onderschrift, avatar, hoeveelheid geplaatste berichten et cetera
* Je verjaardag, die van je moeder/vriend/paard
* Hoe erg je je verveelt
* Hoeveel mensen er fan zijn van je pony/paard/vriendje

Referral topics en wedstrijden
Topics die alleen voor de topicstarter van belang zijn en voor de rest van Bokt geen waarde hebben gaan ook op slot. Dit geldt met name voor ‘referral links’, links waarvoor een gebruiker als er op geklikt wordt wat krijgt, bijvoorbeeld credits. Ook als je meedoet aan een wedstrijd en stemmen nodig hebt om te winnen mag je geen topic openen daarvoor, weer om dezelfde reden: het topic heeft alleen voor jou zin, de rest van Bokt heeft er niets aan.

10 Een aantal regels voor het plaatsen van topics en berichten

Ook zijn er nog een aantal kleine regels opgesteld om ervoor te zorgen dat iedereen kan vinden wat hij zoekt op Bokt. Zo zorgen we er voor dat topics op de juiste plek staan en informatieve topics niet verstoord worden door een gesprekje tussen twee gebruikers.

Crossposten/dubbelposten/schoppen
Plaats je topic altijd in het forum waar het thuishoort. Het is niet de bedoeling hetzelfde topic in meerdere fora te plaatsen (crossposten). Ook over eenzelfde onderwerp meerdere topics plaatsen (dubbelposten) is niet toegestaan. Als je geen antwoord op je topic krijgt, kan je er over het algemeen vanuit gaan dat mensen het antwoord niet weten. Het heeft dan ook geen zin je topic, door er zelf in te reageren, omhoog te schoppen in de lijst.

Off topic en oneliners
Zorg dat je antwoord in een topic relevant is voor het onderwerp van het topic. Off-topic reacties zijn vervelend voor de persoon die het topic gestart is. Off-topic reacties kun je beter per pb sturen. Ook 'oneliners' ("Cool!" "Veel sterkte!" "Ja, ik ook") worden niet op prijs gesteld. Als je geen uitgebreidere reactie weet te typen kan je net zo goed niet reageren. Reacties met alleen smiley's ( :D ) zijn vaak voor meerledige uitleg vatbaar en daarom niet toegestaan. Reacties om het topic opgenomen te krijgen in je lijst met eigen berichten (stipjesreacties) zijn niet nodig: gebruik hiervoor de stipjesfunctie *LINK*.

Foto's plaatsen
Hoe je foto's moet plaatsen staat uitgelegd in de Help *link*. Er zijn verschillende fotoforums waar je naar hartenlust foto's kan posten, houd wel rekening met het maximum aantal foto's van vijftien in een post. Zet geen foto's online zonder toestemming van de mensen die op de foto's te zien zijn. Als je in andere forums foto's wilt plaatsen, houd het dan bij twee foto's ter illustratie. Wil je meer foto's plaatsen, zet ze dan als link in je post erbij.


Wat mag er absoluut niet op Bokt

11 In strijd met de wet
Posts op Bokt mogen niet in strijd met de wet zijn en dan in het bijzonder met Artikel 137c van het strafrecht. Dit artikel luidt: Het is niet toegestaan materiaal te publiceren dat opzettelijk foutief en/of onnauwkeurig en/of krenkend en/of vulgair en/of tot haat aanzet en/of obsceen en/of beledigend is over een groep mensen wegens hun ras, godsdienst of levensovertuiging of hun hetero/homoseksuele geaardheid en/of bedreigend en/of anderszins in strijd met de wet is dan wel iemand anders eer en/of goede naam aantast. Over het algemeen zijn de regels op Bokt strenger dan de wet voorschrijft, waardoor we dit artikel zelden gebruiken.

Eén van de punten waar we strenger in zijn dan de Nederlandse wet, is dat we niet toestaan dat er op Bokt gesproken wordt over het ‘illegaal’ downloaden van muziek en films. Deze regel is ingesteld omdat het op dit moment zeer onduidelijk is wat wél en wat níet is toegestaan in Nederland en wij niet het risico willen lopen op claims en rechtszaken. Meer info

12 Sex en geweld
Bokt is een forum waar mensen van alle leeftijden welkom zijn. Dat betekent onder andere dat we een grens hebben getrokken voor berichten en foto's met een sexuele lading. Als je een serieuze vraag hebt met betrekking tot sex (denk aan pijn bij het vrijen) mag dat besproken worden op het MensenWelzijn forum. Maar eigenlijk alles wat te maken heeft met hoe leuk, lekker, spannend sex is of kan zijn (van je ervaringen in detail, tot favoriete speelgoed tot meest bijzondere plaats) willen we je vragen buiten Bokt te bespreken.
(Soft)porno of foto's met een duidelijke erotische lading zijn niet toegestaan op Bokt. Het plaatsen van foto’ s waarin (gedeeltelijk) naakt of kunstzinnig naakt voorkomt is toegestaan, maar dan enkel in link met een waarschuwing: “NSFW / naakt / 18+”. Houd er rekening mee dat er ook mensen op hun werk Bokken en niet iedereen op dergelijke afbeeldingen zit te wachten.
Ook op het gebied van geweld staan we niet alles toe: ook hiervoor geldt dat we kinderen, maar ook volwassenen die hier op hun werk of uit overtuiging niet naar willen kijken, hiermee niet op Bokt willen confronteren. Berichten en foto's en filmpjes die te gewelddadig zijn worden verwijderd. Een voorbeeld hiervan zijn filmpjes waarin dieren of mensen mishandeld worden.

13 Spam
Spam is op geen enkele manier toegestaan op Bokt. Accounts die worden aangemaakt met als enig doel om (commerciële) links te spammen worden direct geband. Het herhaaldelijk noemen van links in discussies of het aanprijzen van je eigen producten/website buiten Eenmaal Andermaal is niet de bedoeling en kan ook tot een ban leiden. Dit geldt ook voor het ongevraagd versturen van PB's met reclame.

14 Privé gegevens
Het is niet de bedoeling om privégegevens of communicatie van anderen op Bokt te zetten. Een aantal voorbeelden hiervan:
* Het plaatsen van een privébericht van een andere gebruiker
* Het plaatsen van telefoonnummers / rekeningnummers / volledige namen van anderen.
* Het plaatsen van een e-mail of msngesprek die je ontvangen hebt

Onthoud dat informatie op Bokt.nl door de hele wereld gevonden kan worden, en dat anderen dit niet altijd op prijs zullen stellen. Vraag jezelf, voordat je herkenbare verhalen over anderen plaatst, eerst af of zij dat wel op prijs stellen. Let ook op met het plaatsen van foto's van andere mensen of van paarden die niet van jou zijn.

Anoniem

Re: [Dienstmededeling] Vernieuwing regels Bokt.nl

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-05-11 17:45

"Het punt over 'ongefundeerde kritiek' is breder getrokken. Dit stond al in de regels maar had vooral betrekking op kritiek op het beheer. Dit is doorgetrokken naar kritiek op bedrijven. Ook hier geen nieuwe zaken, blijf bij de feiten, blijf constructief, plaats alleen ervaringen uit eerste hand.

Mag ongefundeerde kritiek op personen dan wel?

kleinvosje

Berichten: 19458
Geregistreerd: 16-03-07
Woonplaats: Cochrane, Alberta, CANADA

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-05-11 17:46

Fijn, deze verduidelijking van de rgels, dankje!

Even een puntje van aandacht: er wordt regelmatig een link aangeduid, maar die zit er dan niet achter:
Citaat:
gebruik hiervoor de stipjesfunctie *LINK*

Daar zit dus geen link achter. Zo zitten er nog een paar in de tekst, misschien even aanpassen?

Eline

Berichten: 72937
Geregistreerd: 07-10-03
Woonplaats: Delft

Re: [Dienstmededeling] Vernieuwing regels Bokt.nl

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 12-05-11 17:48

Nouks, zeker niet :) Dat staat ook vermeld in de tekst van de regels:
Citaat:
3 Ongefundeerde kritiek -
Over het kritiek geven op andere gebruikers gaan eigenlijk de vorige twee paragrafen over respectvol discussieren *link* en ruzie op Bokt *link* , maar ook voor kritische reacties over bedrijven en over Bokt zelf gelden regels.

De paragraaf over ongefundeerde kritiek vult voor bedrijven eigenlijk aan wat voor gebruikers al in de eerste twee beschreven is.

Kleinvosje:
Citaat:
Na de streepjes vind je de nieuwe regels zoals we die gaan gebruiken - alleen de links zijn nog niet aangepast, dit gebeurt pas als alles echt online komt te staan.

Dat is eigenlijk vooral praktisch, de links komen er in andere code bij te staan die in een forumpost niet leesbaar is.

Anoniem

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-05-11 17:48

Nog een puntje: "seks" schrijven we in het Nederlands met "ks" en niet met een x ;)

Bovendien is het voorbeeldje van kleinvosje niet de enige plek waar de link nog ontbreekt.

kleinvosje

Berichten: 19458
Geregistreerd: 16-03-07
Woonplaats: Cochrane, Alberta, CANADA

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-05-11 17:49

Kun je nagaan, hoe snel sommige mensen ergens overheen lezen :o

upendo

Berichten: 22570
Geregistreerd: 19-02-08

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-05-11 17:49

oliebol man, ik mag niet meer over seks praten. -O-

Anoniem

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-05-11 18:41

Eline schreef:
Dat betekent niet dat je mensen hoeft dood te knuffelen, jij je mening niet mag geven of elke post in watjes moet verpakken: het betekent dat je rekening moet houden met de beperkingen van het communiceren via alleen maar een forumpost. Ten opzichte van een persoonlijk gesprek mis je immers intonatie, lichaamstaal en je kunt ook niet zien hoe wat je zegt bij een ander overkomt.



Ik merk vaak dat mensen een gezonde, goed beargumenteerde discussie tóch aanzien voor "ruzie".
Waarschijnlijk vanwege een generatie kloof of vanwege minder goede discussie vaardigheden....

Ik hoop niet dat deze nieuwe regels daarmee ontzettend gaan botsen, want daar ben ik persoonlijk wel een beetje bang voor.
Ook in het mod team heb ik meermaals de ervaring dat men niet goed ziet dat er geen ruzie is maar slechts een gezonde discussie, en dat een goed beargumenteerde discussie nuttig kan zijn.

In mijn ervaring is het zo dat zelfs als je iets keurig beargumenteerd op een neutrale toon uitlegt, omdat er vraag is naar uitleg, er mods zijn die daar over vallen en dit bestempelen als "hameren"....



Eline schreef:
5 Hinderen van andere gebruikers

Voorbeelden van dit soort gedrag zijn:
- Het blijven hameren op jouw mening, jouw overtuiging, jouw stokpaardje, zeker waar dit niet relevant is;
- Discussiepartners uitlokken en uitdagen;
- Onaangepast gedrag: continu zuigend, hautain, betweterig, arrogant, et cetera aanwezig zijn
De moderators kunnen gebruikers hierop aanspreken en bij herhaalde overtredingen kan een ban van Bokt volgen.


En ook dit gaat denk ik een zeer subjectieve kwestie worden...
Want wanneer "blijft iemand hameren" en wanneer is iemand nou exact "arrogant"....
En wanneer is een "betweter" een "betweter". Sommige mensen weten nou eenmaal heel veel óver heel veel.
Zijn dat dan ook gelijk "betweters" of alleen een betweter wanneer zo iemand zeurderig overkomt?
Want de definitie van het woord "betweter" wordt vaak wel heel erg negatief bestempeld, maar het kan óok een positieve eigenschap zijn om veel te weten over veel dingen. Het is dus niet per definitie iets negatiefs, ook niet perse op een forum.

Dat kan in veel gevallen een heel fijn lijntje zijn waar de meningen over verdeeld zijn.

Zeker als een bepaalde groep gebruikers er nogal op vissen om je berichten te volgen en overal op te TEMmen waar ze je maar tegen komen. Dáár wordt met deze regels niets aan gedaan, maar de gepeste persoon is dan wél snel de dupe. Omdat het voor pesters makkelijk wordt om iemand als "hinderende gebruiker" te bestempelen.

Bij gebrek aan tolerantie onder bokkers onderling, is dat dus een regel die niet op een eerlijke manier kan werken.
En laat dit bovenstaande nou juist een zéér groot probleem zijn op bokt, de laatste tijd.


Voor een "discussie forum" laten deze aanpassingen bar weinig ruimte over voor discussies.... 8-)


Zeker in combinatie met de nieuwe OW/ban regels voorzie ik een flink probleem voor een flinke groep gebruikers.

Karl66

Berichten: 29942
Geregistreerd: 06-08-05
Woonplaats: Emmen

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-05-11 19:49

Als mensen continue op je temmen, wil dat niet zeggen dat je dan automatisch een sanctie krijgt. Temmen en sancties staan helemaal los van elkaar. Als Pietje een hekel aan Jantje heeft en daardoor overal op temt, dan is de kans groter dat Pietje een reactie op zijn tems krijgt dat het team hier niks mee doet, omdat het niet tegen de regels is (tenzij er natuurlijk terecht getemd wordt) Mijn ervaring is dat het in de praktijk heel erg tegenvalt om op zo'n manier een mod voor je karretje te spannen.

Wat uitlokken, betweterig zijn, etc betreft, is het vooral een kwestie van je gezonde verstand gebruiken. Als je gewoon zelf zorgt dat je aan de goede kans van de grens blijft, dan kan je er nooit op aangesproken worden dat je op die dunne scheidslijn zit. Daar ben je gewoon zelf bij.

Miracle_

Berichten: 11833
Geregistreerd: 11-06-08
Woonplaats: Brabant

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-05-11 20:25

upendo schreef:
oliebol man, ik mag niet meer over seks praten. -O-

potver, das wel een domper..

SaZ

Berichten: 1421
Geregistreerd: 19-09-07
Woonplaats: Voorschoten

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-05-11 20:34

upendo schreef:
oliebol man, ik mag niet meer over seks praten. -O-

Dan kunnen we onze HK wel opdoeken :')

Tieneke

Berichten: 22615
Geregistreerd: 26-09-05
Woonplaats: Hasselt, België

Re: [Dienstmededeling] Vernieuwing regels Bokt.nl

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-05-11 20:38

Eline, 'seks' schrijf je overigens dus met 'ks' en niet met een 'x'. Kwestie van een beetje correct Nederlands te gebruiken.

Miracle_

Berichten: 11833
Geregistreerd: 11-06-08
Woonplaats: Brabant

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-05-11 20:39

Tieneke schreef:
Eline, 'seks' schrijf je overigens dus met 'ks' en niet met een 'x'. Kwestie van een beetje correct Nederlands te gebruiken.

Nou nou, dat kan wel wat vriendelijker. :Y)

Tieneke

Berichten: 22615
Geregistreerd: 26-09-05
Woonplaats: Hasselt, België

Re: [Dienstmededeling] Vernieuwing regels Bokt.nl

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-05-11 20:45

Euh, heel vriendelijk bedoeld hoor.

x_Anne_x

Berichten: 6608
Geregistreerd: 19-03-07
Woonplaats: Zeewolde

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-05-11 21:04

sazzie000 schreef:
upendo schreef:
oliebol man, ik mag niet meer over seks praten. -O-

Dan kunnen we onze HK wel opdoeken :')

En de <<) wel weer inleveren -O-

manic

Berichten: 7238
Geregistreerd: 09-01-03

Re: [Dienstmededeling] Vernieuwing regels Bokt.nl

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-05-11 22:18

Ik ben het met Femke eens... Het is heel leuk dat de regels herschreven zijn, maar in weze veranderd er eigenlijk niks. Het blijft volkomen subjectief.

Anoniem

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-05-11 07:43

Heb het idee dat het nog meer richting Libelle gaat.

Dus nu moet men zich gaan verenigen met de Ja knikkers in een topic anders word je aangezien voor drammer. Dus 1 keer de knuppel in het hoenderhok dat je er niet mee eens bent, heel het topic valt over je heen of reageert niet en je bent klaar met je mening, doe je het nog eens dunnetjes over, word er getemt, want je dramt je mening door en betn negatief aanwezig.

Bedrijven die slecht in de paardenhandel zitten, mogen al niet besproken worden, die floreren verder omdat die topics gewist of gesloten worden. Mensen behoeden voor het grootste leed dat foutepaardenkopen heet mag niet op bokt. Nu dus nog strenger...

Het seksgebeuren is eindelijk van bokt verbannen, daar zijn genoeg forums voor. Zou eigenlijk meer richting echt paardenforum willen gaan zien en het te brede gebied rondom Bokt zien versmallen. Scheelt ook weer een hoop gezeik.

Kopje 5 lijkt mij een goede, nu gaan afwachten of die ook voor diegenen wie het bedoelt is gebruikt gaat worden...wacht met smart.... :P

Anoniem

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-05-11 07:47

Karl66 schreef:
Als mensen continue op je temmen, wil dat niet zeggen dat je dan automatisch een sanctie krijgt. Temmen en sancties staan helemaal los van elkaar. Als Pietje een hekel aan Jantje heeft en daardoor overal op temt, dan is de kans groter dat Pietje een reactie op zijn tems krijgt dat het team hier niks mee doet, omdat het niet tegen de regels is (tenzij er natuurlijk terecht getemd wordt) Mijn ervaring is dat het in de praktijk heel erg tegenvalt om op zo'n manier een mod voor je karretje te spannen.

Wat uitlokken, betweterig zijn, etc betreft, is het vooral een kwestie van je gezonde verstand gebruiken. Als je gewoon zelf zorgt dat je aan de goede kans van de grens blijft, dan kan je er nooit op aangesproken worden dat je op die dunne scheidslijn zit. Daar ben je gewoon zelf bij.


Sorry hoor Karl, maar in het verleden hebben we toch wel gezien dat dat juist wel is gebeurd. Lijkt mij wijs om dit niet meer aan te halen, want ik heb een ander referentiekader of hoe bokt in het verleden hier mee om is gegaan.....dan gaat het voor mij dus een gevoel geven dat jouw post nu juist valt onder het kopje wat Eline bedoelt. Prima dat je zwart bent en dat je met een modbril reageert, maar eerlijk is eerlijk, achter de schermen heeft het flink gerommeld en zijn er zeker modjes voor karretjes gespannen. Dat jij daar niet gevoelig voor bent, moet je volgaarne bij je zelf houden...

Iedere keer het modteam schoonvegen is als olie op een smeulend vuurtje.......

Laat ze eens laten zien dat het anders kan, dan pas kan het straatje schoongeveegd worden. Daden en geen woorden...

luxx

Berichten: 3556
Geregistreerd: 29-12-03
Woonplaats: frankrijk

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-05-11 09:15

Femke schreef:
Voor een "discussie forum" laten deze aanpassingen bar weinig ruimte over voor discussies.... 8-)

Helemaal mee eens.

Sowieso een hele heldere post van Femke, vinger op de zere plek.

Paardenmeis1

Berichten: 10659
Geregistreerd: 15-11-04

Re: [Dienstmededeling] Vernieuwing regels Bokt.nl

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-05-11 12:56

Hmm.. hier iemand die het minder zwart ziet. Ik vind het enorm goed dat er op deze manier om wordt gegaan met de reacties die oa uit de enquete zijn gekomen. Ook kan ik me zeker vinden in de regels/richtlijnen in de OP en ben ik benieuwd hoe het na 16 mei uit gaat pakken. Mocht iets niet werken, neem ik aan dat dat altijd nog aangepast kan worden?

sporter
Berichten: 2440
Geregistreerd: 15-10-07

Re: [Dienstmededeling] Vernieuwing regels Bokt.nl

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-05-11 12:57

Van Discussieforum naar knuffelforum.

Paardenmeis1

Berichten: 10659
Geregistreerd: 15-11-04

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-05-11 12:58

sporter schreef:
Van Discussieforum naar knuffelforum.

Is dat net zoiets als koeien knuffelen? }:0 <3

Miracle_

Berichten: 11833
Geregistreerd: 11-06-08
Woonplaats: Brabant

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-05-11 13:01

luxx schreef:
Femke schreef:
Voor een "discussie forum" laten deze aanpassingen bar weinig ruimte over voor discussies.... 8-)

Helemaal mee eens.

Sowieso een hele heldere post van Femke, vinger op de zere plek.

_/-\o_
Ik vind het ook wel een beetje ver gaan zo. Elke keer meer en meer regeltjes, tot we echt een of ander penny-foum zijn. :Y)

Enne, Anne, die WBW smiley lever ik niet in hoor! <<)

Eline

Berichten: 72937
Geregistreerd: 07-10-03
Woonplaats: Delft

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 13-05-11 13:05

Ik begrijp de reacties van mensen die aangeven bang te zijn dat er te weinig ruimte voor discussie zou zijn, maar ik wil toch benadrukken dat Bokt een discussieforum is en blijft. We hebben in deze nieuwe regels alleen een duidelijkere keuze gemaakt voor de manier waarop wij die discussie willen zien: op een respectvolle manier. Dat betekent expliciet niet dat er vanaf nu alleen maar geknuffeld mag worden, dat staat zelfs letterlijk vermeld, maar we vragen iedereen wel na te denken over hóe een discussie gevoerd wordt.

Ik quote even een stukje uit een eerdere dienstmededeling van Bart over de uitslagen van de enquete:
Citaat:
Door een aantal vragen te combineren, kwam er ook een onderliggend probleem bovendrijven: waar mensen zich op Bokt het meest aan ergeren is ruzie, respectloos gedrag, beledigingen et cetera. Hier worden ook de meeste OW’s voor uitgedeeld. Op dat punt zijn eigenlijk twee verschillende zienswijzen op Bokt: 50% vindt dat alles moet kunnen, 50% vindt de manier waarop (omgangsvormen) belangrijker. Dat blijkt bijvoorbeeld uit totaal tegenovergestelde antwoorden op vragen als 'Op Bokt.nl moet strenger gemodereerd worden' of 'Op Bokt.nl moet alles gezegd kunnen worden'. Wij, als beheer van Bokt, hebben daar eigenlijk een vrij duidelijke mening over: op Bokt gaan normale omgangsvormen boven ‘altijd alles kunnen zeggen’, maar dat is iets wat we in de regels en in het modereren onvoldoende hebben uitgedragen waardoor dit voor gebruikers onduidelijkheid in de hand werkt.


Je mag nog steeds het met een heel topic oneens zijn, recht tegen 'de kudde' ingaan, je punt nog eens op een andere manier uitleggen als mensen het niet begrijpen of zich er niet in kunnen vinden en kritiek geven op het moment dat je vindt dat iemand oerstom bezig is. Het enige wat we nu, duidelijker dan in de huidige regelset, vragen is dat je de normale omgangsvormen in het oog houdt. Volgens ons heeft dat niets met 'Penny' te maken en is juist het tegenovergestelde kinderachtig: als je in het normale leven iemand aanspreekt op een fout, of een discussie voert met collega's is het de normaalste zaak van de wereld om iemand niet uit te schelden of te beledigen. Datzelfde vragen we je ook op Bokt te doen.

Ik vergeet een punt wat genoemd wordt, en dat is subjectiviteit. En daarin geef ik iedereen gelijk: het klopt dat ook de nieuwe regels subjectief zijn. Maar dat geldt voor veel regels die gedrag reguleren. Het is niet mogelijk om een forumpost in een formule te vatten, of pas een OW uit te delen op het moment dat deze minstens 80% denigrerend en 60% beledigend is: dat soort zaken zijn niet 'hard' meetbaar. We hebben voor deze nieuwe regels uitgebreid rondgekeken hoe het op andere forums gaat, en ook daar is er niemand die echt een 'zwart/wit' oplossing gevonde heeft om altijd objectief te kunnen modereren op zaken die in de eerste paar artikelen besproken worden.

Anoniem

Re: [Dienstmededeling] Vernieuwing regels Bokt.nl

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-05-11 13:29

@Eline/Femke:

Even een IRL/persoonlijk voorbeeld :D Ik zit in de adviesraad van een stichting en heb daarbij soms discussies die (puur op meningen) hard tegen hard gaan. Vooral met een specifiek persoon heb ik zeer regelmatig fikse meningsverschillen waarover we flink in discussie kunnen gaan. Na afloop van de vergadering echter drinken we er samen ééntje (of meer) en praten we heel gezellig over koetjes en kalfjes (...of zetten we de discussie samen nog even voort omdat we dat nu eenmaal erg leuk vinden).

Niks aan de hand dus. Zij haar mening, ik de mijne, die accepteren we ook van elkaar, maar in discussies kan dat soms erg hard gaan.

Op Bokt heb ik ook wel eens dergelijke discussies gevoerd waar 't er redelijk hard aan toe ging. Met de andere persoon had ik geen persoonlijke problemen en vice versa, maar die discussie heeft ons destijds wel beiden een OW opgeleverd. Terwijl we niet persoonlijk waren en geen probleem hadden met elkaar.

Eigenlijk vind ik het nu en vond ik het destijds van de zotten dat zoiets kan op een "discussieforum" (het was nog NM ook). Ik mag toch hopen dat het niet het uitgangspunt van het beheer is om een dergelijk beleid te voeren in discussies?