Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja, C_arola


liesje23 schreef:Ik had dolgraag mijn merrie laten dekken met Contango, helaas vindt ik de eisen van de Dalhoeve ( zoals met een hengstveulen zijn zij half eigenaar) niet echt prettig en hebben we daarom voor een zoon van hem gekozen.
liesje23 schreef:@ Nistria, jou merrie is toch niet ouderwets, en er zit volbloed in toch. Iig genoeg volbloed om te veredelen met Contango lijkt me.
(daar ben ik niet zo in thuis) Mireille1970 schreef:Ik had een contango. Naar Amerika verkocht. Loopt nu Grand Prix en heet New Tango. Uit een Saluut x Master merrie. Zie profiel...
Nistria schreef:liesje23 schreef:@ Nistria, jou merrie is toch niet ouderwets, en er zit volbloed in toch. Iig genoeg volbloed om te veredelen met Contango lijkt me.
geen idee of er volbloed achter zit(daar ben ik niet zo in thuis)
sarabande schreef:Ik vraag me altijd af hoeveel veulens zijn er de laatste jaren geboren van Contango. Volgens de KWPN lijst geen een en daar staat hij ook niet meer op.
Hoeveel merries zijn er nu nog, die daadwerkelijk door Contango geinsimineerd zijn en drachtig worden of zijn er alleen maar die aan het einde van het dekseizoen een andere hengst mogen uitkiezen???

Nistria schreef:liesje23 schreef:Ik had dolgraag mijn merrie laten dekken met Contango, helaas vindt ik de eisen van de Dalhoeve ( zoals met een hengstveulen zijn zij half eigenaar) niet echt prettig en hebben we daarom voor een zoon van hem gekozen.
klopt, dit was bij ons ook een reden ja.

liesje23 schreef:De hengst heeft iets bij zich ( net als Florencio EVA ofzoiets) waardoor het sperma niet NL in mag. Er is dus nog beperkt ( of misschien al niet meer) dv sperma beschikbaar bij de Dalhoeve, maar daar zijn bepaalde eisen aan verbonden. Merries uit goede stammen of met bepaalde predikaten hebben de voorkeur. Een hengstveulen blijft half in eigendom van de Dalhoeve voor de hengstenkeuring ed. De meeste mensen willen voor de sport een ruin, je fokt met Contango, en dan moet je je ' sportpaard' afstaan.
Merrie's in de USA worden wel geinsemineerd door Contango en daar worden ook wel veulens geboren, kijk maar op de site van Iron Spring Farm, echter in NL worden ze niet geregistreerd, omdat de USA een eigen afdeling heeft.
Nistria schreef:naar mijn weten is er nog wel sperma want wij hebben het er nog over gehad om met Contango te dekken begin vh seizoen.
sarabande schreef:Je weet alleen of er nog sperma is als je merrie een veulen van Contango brengt.
sarabande schreef:Nistria schreef:naar mijn weten is er nog wel sperma want wij hebben het er nog over gehad om met Contango te dekken begin vh seizoen.
Je weet alleen of er nog sperma is als je merrie een veulen van Contango brengt.
cp112 schreef:Mireille1970 schreef:Ik had een contango. Naar Amerika verkocht. Loopt nu Grand Prix en heet New Tango. Uit een Saluut x Master merrie. Zie profiel...
er staat een foto van dat paard op de site van iron spring farm (www.ironspringfarm.com) daar staat ook dacht ik informatie van de eigenaren enzo.
liesje23 schreef:Er is nog maar beperkt dv sperma beschikbaar in NL. En dan alleen voor aparte merries ( met veel predikaten/hoge sportklasseringen ed). Dus waarschijnlijk kon jij wel dekken met Contango Nistria.