Moderators: Polly, Muiz, NadjaNadja, Telpeva, Essie73, ynskek, Ladybird
Polly schreef:@Miep, zo kijk ik er ook tegenaan, mijn deel gaat wel met de overheid mee. Daarmee zeg ik niet dat ik die mensen daar niks gun maar ik heb het met de tsunami toen ook gevolgd en toen wisten ze ook niet waar ze met al dat geld heen moeten en ik was hier dus al een beetje bang voor...
Mij benieuwen wat het verhaal gaat zijn van de regering, dit is me al meerdere malen opgevallen en ik vind het echt super dat ze die mensen helpen maar misschien moeten ze ook eens naar hun eigen land kijken en hun eigen ' broekriem aantrekken'
KiWiKo schreef:De overheid geeft niks........... volgens mij betalen de heren uit de BV Nederland het niet uit hun eigen portomonaie namelijk, volgens mij is dat geld opgebracht door ons belasting betalers![]()
dus misleidende titel....... de titel had moeten zijn "de belastingbetalers geven 41 mlj aan Haiti, heeft de BV nederland bepaald"
miep1979 schreef:Ik gun die mensen heel veel absoluutechter ik zou me liever daar inzetten dan geld storten
Bij de Tsunami had ik hetzelfde gevoel.
Ik heb mijn ex toendertijd ook aangespoord (helaas niet zover gekregen) om te gaan helpen in het getroffen gebied aangezien zijn oma daar vandaan kwam.
Geld geven is imo zo makkelijk, of je bakken hebt of op de kleintjes moet letten, een bedrag doneren is a piece of cake maar je echt inzetten vind ik echt een waardevolle bijdrage.
jarrah schreef:En dan...? Boekt iedereen een duur ticket die kant op (of moet ook de overheid die financieren?), staan daar duizenden (ondeskundige) mensen en is er geen geld om op te bouwen
Er zijn al heeel veel hulptroepen naar toe, niet alleen uit Nederland, maar uit de hele wereld, er is daarnaast alleen verdomd veel geld nodig voor wederopbouw...
Ik begrijp je punt, dat je graag met eigen ogen wilt zien wat er van jouw aandeel terechtkomt, tuurlijk heb ik dat ook wel een beetje... maar ik denk dat we het grotere geheel in ogenschouw moeten houden!
Ookal komt 3/4 van dit bedrag daar op zijn plek, zijn daar heeeel veel mensen mee geholpen...
En wat voelen wij er nou uiteindelijk van? Wij gaan vanmiddag gewoon weer lekker naar Jumping Amsterdam of lekker met ons paardje aan de slag... En als iedereen zich echt zo druk zou maken om andere mensen ga dan een beroep zoeken waarin je mensen kan helpen, ik ben maatschappelijk werkster en help dagelijks nederlanders, die hebben het soms slecht, maar ik kan altijd een voedselbank voor ze regelen, of een noodwoning/slaapplek... niemand hoeft hier meer buiten op een bankje zonder voedsel te verblijven hoor
En dat is nu juist op Haiti wel het geval, dus waarom de komende tijd niet een truitje minder kopen en het geld gunnen aan de mensen die het moeilijk hebben op Haiti, die hebben het harder nodig dan wij op dit moment!!!
Coby schreef:Natuurlijk is het logisch dat het 'rijke' westen (wat zich overal helemaal suf leent) geld doneert. Maar inderdaad waarom zó veel? Terwijl inderdaad nog lang niet bekend is waar dat geld aan besteedt gaat worden.
Persoonlijk vind ik dat het volk wat deze gift uiteindelijk toch gaat betalen betrokken had moeten worden. Misschien met een referendum, dat weet ik niet.
De geloofwaardigheid van deze regering is al erg laag, maar is nu tot het dieptepunt gezakt.
miep1979 schreef:Je eigen aansluiten bij een helpgevende organisatie misschien :?
Het is gisteren al in de media bekend gemaakt dat ook in dit geval men niet kan zeggen dat het geld uiteindelijk ook daarwerkelijk allemaal in Haiti besteed zal worden aan wederopbouw en voor de bevolking. Een lid van de bevolking zei zelf, het geld zal grotendeels bij de regering terecht komen en niet besteed worden aan wederopbouw.
En nee ik ga niet naar JA en koop geen nieuw truitje
Ik moet zeer zuinig leven om mijn hoofd boven water te houden