Antwoord op onderwerp  [ 3 berichten ] 
Auteur Bericht
Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 04-11-09 11:46 


Geregistreerd op: 10-05-09
Berichten: 401
Woonplaats: Oostende
Ik ben nu al een hele tijd bezig met mijn paard longeren met een slof. Ik heb hier de eerste paar keer hulp gehad van mijn trainer. Nu vraag ik me af of mijn paard niet steunt op de slofs. Ik heb hier omtrend hulp gevraagd aan mijn trainer en die zegt dat ik het kan controleren door te kijken of mijn paard weg over de rug en ontspannen loopt...

Ik weet nu niet helemaal zeker of dit wel zo is en ik vroeg me af hoe ik dit kan controleren. Zijn er tips?

_________________
Mijn FERENZO is geen Totilas...Mijn DONZIDANE is geen Quaterback...Maar ze zijn MIJN Kampioenen en ik ben er héééél gek op ♥ ♥ ♥

My horses, my everything ♥ ♥ ♥ Black Jack, Ferenzo, Don Zidane!!
Omhoog
 Profiel  
 
Link naar dit bericht Geplaatst: 04-11-09 14:09 


Geregistreerd op: 02-01-07
Berichten: 15633
Woonplaats: Teuge
Als je de slof niet te strak gebruikt kan je paard er eigenlijk niet echt lekker in gaan hangen, omdat de slot door het bit heen rolt.
Mocht je paard wel te veel gaan hangen is het belangrijk hem nog meer voorwaarts te laten lopen, zodat hij niet meer kan hangen.

Of je paard goed over de rug loopt kan je zien door te kijken of hij zijn rug goed bolt en voornamelijk: of hij goed van achter uit loopt, dus de passen van zijn achterbenen even groot zijn, dan die van voor en zijn passen dus ook echt in/voor de afdruk van het voorbeen terecht komt.

_________________
Hoe kan je een paard vragen jou te vertrouwen als jij hem niet vertrouwt?
Een bosrit onder begeleiding of zelf mennen met een Fjord? Dat en nog veel meer kan bij De Kronkel!
Dressuurcompetitie voor Gelderse én Groningerpaarden!
Omhoog
 Profiel  
 
Link naar dit bericht Geplaatst: 04-11-09 14:16 


Geregistreerd op: 08-11-05
Berichten: 3274
Woonplaats: Berlaar, Gestel
Tja schakelen in de gangen, overgangen laten uitvoeren en dus bezig houden. Dan heeft je paard geen tijd om te hangen en moet ze dus werken.

Als je een paard longeert zie je wanneer ze ontspannen, Tempo en ritme zijn gelijk, dat stukje van de rug (stukje achter de nieren zal ik ff zeggen) zie je dan beweeglijk zijn en het paard is attend en luisterend naar jouw.

Ik longeer wel het liefst in een longeercirkel, en let altijd op de beenparen, hoe bewegen ze, waar worden de benen geplaatst enzo.

_________________
L'embarras du choix
Omhoog
 Profiel  
 
Antwoord op onderwerp



Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 1 bezoeker


Zoek naar:
Ga naar:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Cleanbits   One of the largest message boards on the web !

[ Sleipnir | Time : 0.09s (DB: 0.05s) | 10 Queries | GZIP : On ]