Ik zou het gewoon even vragen bij staatsbosbeheer (of daar waar je gaat lopen). MIsschien mag je wel op de wandelpaden.
DaphneL schreef:Biancavos heeft gelijk hoor, iedereen mag op het ruiterpad lopen. Er zijn genoeg uitgezette wandelroutes in het bos (met van die paaltjes) die ook over ruiterpaden lopen. Dus jij mag ook met je paard aan de hand op het ruiterpad. En iemand die gewoon een boswandeling maakt met zijn kleine kinderen ook.
Nee, dat mag niet, misschien dat het per regio verschillend is, maar hier mag het absoluut niet. De wandelroutes die het ruiterpad kruisen zijn niet van toepassing, ze mogen dan nog steeds het ruiterpad niet op. Je hebt wel gecombineerde paden, maar daar gaat de vraag niet over.
Citaat:
Het is volgens mij gewoon nooit verstandig om zo hard te gaan op een (ruiter)pad dat je niet meer op tijd kunt stoppen voor iemand/iets (of dat nu een paard, hond of wandelaar is maakt niet uit). Dus als er niet veel overzicht is op een niet zo breed pad, ga je niet in volle galop, maar op een gecontroleerd tempo zodat je je paard vlot terug kan nemen. En als je wel overzicht hebt, dan zie je dus ook die wandelaar wel lopen!
Ook bij een handgalopje heb je nu eenmaal een remweg. Bovendien ben je er als ruiter in principe niet op bedacht dat er ineens een wandelaar opduikt. Soms heb je prima overzicht en kun je prima flink galopperen, maar aan het einde heb je dan wel eens een scherpe bocht, en als daar ineens iemand opduikt, dan heb je nog steeds een paard wat zich helemaal rot schrikt. Bovendien heb je altijd wel eens situaties dat je paard niet lekker in te houden is. In het bos heb je niet altijd een ideaal overzicht, dan kun je wel andere ruiters zien, maar geen wandelaars.
Overigens maakt dat helemaal niets uit, want mensen mogen daar niet lopen
Ruiterpaden zijn enkel voor ruiters op de paden....
Laatst bijgewerkt door Daihyo op 09-09-09 08:51, in het totaal 1 keer bewerkt
Reden: Berichten samengevoegd