Moderators: Neonlight, C_arola, Firelight, Sica, Dyonne, NadjaNadja, balance, Essie73
JustMe89 schreef:Heb geen ervaring met kleintjes, maar zou zoals bij grote paarden moeder en veulen direct echt scheiden, of langzaam opbouwen maar dan is een nacht echt al veel te lang, persoonlijk liever korte pijn... Zou ze beiden de eerste dagen in een box onderbrengen... Ze kunnen echt gevaarlijk doen als je ze direct op wei laat. Na een paar dagen afzonderlijk op wei, pas over hele lange tijd weer samen.
Zou veulen ook enkele dagen alleen zetten, zonder vriendjes kwestie van zelfstandig te worden, daarna weer bij alle vriendjes in de wei!
Succes en veel sterkte!
Evelien14 schreef:JustMe89 schreef:Heb geen ervaring met kleintjes, maar zou zoals bij grote paarden moeder en veulen direct echt scheiden, of langzaam opbouwen maar dan is een nacht echt al veel te lang, persoonlijk liever korte pijn... Zou ze beiden de eerste dagen in een box onderbrengen... Ze kunnen echt gevaarlijk doen als je ze direct op wei laat. Na een paar dagen afzonderlijk op wei, pas over hele lange tijd weer samen.
Zou veulen ook enkele dagen alleen zetten, zonder vriendjes kwestie van zelfstandig te worden, daarna weer bij alle vriendjes in de wei!
Succes en veel sterkte!
wat vind je een hele lange tijd?
Vlinder32 schreef:Ze moeten juist zeker steun kunnen vinden bij andere pony's. Op verkeerde manier afspenen kan traumatisch zijn heb ik pas op cursus geleerd, waardoor ze op latere leeftijd gedragsproblemen kunnen ontwikkelen.
Zelfstandig worden kan later wel, dat doe je (in mijn ogen) niet al op 5 maanden. Ik zou er overigens voor kiezen om later af te spenen als dat kan. Waarom nu al?
En dan gewoon rustig afbouwen. Even veulen erbij weg halen, beetje poetsen en wandelen en er weer bij, of de moeder er bij weg en veuelen bij de anderen laten. Op gegeven moment in weide afzonderlijk met lint er tussen. Op dat moment heb je dus 2 groepjes met pony's. Het is wetenschappelijk bewezen dat dit nog steeds de minste stress oplevert.

Roos13 schreef:Hier halen we ze er ook in 1x bij weg. Meestal als de veulens weg gaan naar hun nieuwe eigenaar.
Anders zetten we ze bij een leeftijdgenootje een eind verderop.
Voor de merrie is dit beter. Anders staat ze heel vaak met een strak uier als je elke keer het veulen er bij weg haalt en alleen s'nachts of overdag er bij doet. Niet echt fijn voor haar. Als ze in 1x er bij weg gaan, hebben ze 1x stress en maar een eventjes een strak uier. Dan droogt hij ook mooier op.
En idd, het is makkelijker als voor het afspenen, dus voor die 5 maand al geoefend is met alleen zijn. Dus af en toe de alleen met de merrie op pad te gaan. Dan zijn ze er meestal ook minder van onder de indruk.
Maar iedereen doet het op zijn manier.