Chippen verplicht?

Moderators: Neonlight, C_arola, Firelight, Sica, Dyonne, NadjaNadja, balance, Essie73

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
toverpaardje

Berichten: 1480
Geregistreerd: 10-02-05

Re: Chippen verplicht?

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-08-07 18:43

Wat goed zeg van die boer die het aangevochten heeft van het oormerken van zijn koeien, ik vind die oormerken ook zo belachelijk. Wij mensen verzinnen wat..
Maar Coliena, het fysieke lichaam zal altijd proberen een niet lichaamseigen voorwerp te verwijderen en als dat in lukt in te kapselen. Ik vind dat een chip niet thuis hoort in een lichaam. En inderdaad gaat de regering ervan uit dat een gechipt paard voor het vlees is. Een die Dna geregistreerd is is dat dus niet meer en valt in een andere categorie (huisdieren)

ozzy1

Berichten: 126
Geregistreerd: 04-05-05

Re: Chippen verplicht?

Link naar dit bericht Geplaatst: 17-08-07 22:34

Ik heb 2 jaar geleden 2 paarden laten chippen.
Hij is er links ingezet en na een paar maanden zag je hem rechts naar boven komen,kon hem zo tussen mijn vingertoppen houden.En zat nooit lang op 1 plek.
Paard kreeg ook allerlei klachten.
Overwogen is om hem eruit te laten halen.
De veearts had het nog nooit gezien.
Nu heb ik na 7 jaar mijn öude "paard teruggekregen, hij is inmiddels 17 jaar nu en geen paspoort en chip.
Ik heb ontheffing aangevraagd en vandaag gekregen.
Sprak mijn VA vandaag en ik was de 1e in zijn praktijk die dat gedaan heeft(vond het ook onzin).
Bij mij wordt dus ook nooit meer gechipt.
Nu alleen de papierhandel nog doorworstelen.
Mijn dossiernr is ergens in de 2000, dus volgens mij is er nog niet heel veel ontheffing aangevraagd.