2 jaar geleden in de lente wouden we graag een jonge fries erbij kopen. Dus wij overal kijken enzo kwam we na een jaar Hylkje tegen. We wisten meteen dat zij de fries was die het moest worden en werd daarom ook de volgende dag nog ingeladen. Ze was 2,5 en super papier erbij (v. Sibald voor de meeste een onbekende hengst neem ik aan omdat er bijna geen nakomelingen van hem zijn in Nederland).
We hebben haar niet laten keuren omdat dat (uit ervaring) weinig zin heeft als ze zo jong zijn.
Dus wij toen ze 3 was haar zadelmak gemaakt en beleerd voor de koets.
Toen verder doorgereden en alles. Maar ze was steeds onregelmatig enzo maarja ze was nog jong he en we trainde best veel met dr dus na paar dagen op rust kwam dat elke keer wel weer goed. Maar op een gegeven moment werd het zo ontzettend erg dat zelfs de dagen rust niks meer hielpen!
Het was net na dat we bij de hoefsmid waren geweest dus wij de hoefsmid laten komen en vragen of die er nog eens naar wou kijken en dat wou die wel.
Hij zei dat er een hoefzweer in zat en dat die daarom kreupel was.
Maar om het eind even wat in te korte toen gingen we naar de dierenarts en bleek het een verboting van de hoefbeen vertakkingen te zijn

Kortom ze is maar 4 jaar geworden..