Ja ik heb ook een secretaire die ik wil gaan verven en patineren. Salontafel hebben we ook geverfd, maar die heeft 'gewoon' een ander kleurtje gekregen, verder niets bijzonders.
Het lijkt mij erg leuk om hier meer over te leren! Wat Rinske doet vind ik er gaaf Zelf heb ik tot nu toe alleen wat dingen een ander kleurtje gegeven, echt opknappen is dat niet echt
Der is een boek: 'decoratieve verftechnieken antiekeffecten te koop via internet. Deze heb ik besteld.
Zij verkoopt ook speciale verf ed.
Wat Rinske doet is heel gaaf. Woont dicht bij mij misschien is een workshopje vragen
Rinske
Berichten: 25110
Geregistreerd: 16-04-02
Woonplaats: Loon op Zand
Geplaatst: 25-09-10 11:45
Ghehehe, hallo . Wat een lieve reacties op mijn spulletjes weer, haha, leuk . Ik heb echt te veel om op te noemen opgeknapt, heb van de week weer een aantal mooie kastjes gekocht waarvan ik sommige op ga knappen. Tja foto's, hoeveel wil je er .
Ik wil best tips of een workshopje geven hoor, verwacht alleen geen hoogstandjes van mij, want ik ben zelf natuurlijk ook nog lerende . Ik volgde mijn cursussen bij http://www.padouk.nl in Oisterwijk, errug leuk!!!
Ik ben nog niet echt bezig met opknappen. Maar heb nu wel een aantal stoeltjes staan om mee aan de slag te gaan. Ik heb alleen geen geld om een cursus te gaan volgen en moet het dus zelf uit zien te zoeken. Ik zal dus niet alles doen zoals het zal moeten. Maar zodra ik iets heb gedaan zal ik het hier laten weten. Ik ben erg benieuwd naar de tips die gaan komen.
Heb mijn eerste opknapproject net achter de rug. Ben niet zo creatief als Rinske, maar heb wel gemerkt dat iets erg mooi kan worden door een likje verf! Leuk om dus ideeën op te doen hier!
Hier de kast die ik, met behulp van mijn ouders heb opgeknapt: Nouja ik, ik heb alleen maar de kast geschuurd samen met mijn moeder, mijn vader heeft de kast vervolgens gespoten, eerst in de grondlak en toen in de echte verf.
Dit was ie:
En zo is ie nu:
Ben zelf echt superblij met het resultaat!! De achterwand in de kast is dezelfde kleur grijs als 1 muur in de woonkamer
Ik ben persoonlijk niet zo'n fan van spuiten, maar dat is gewoon persoonlijke smaak . Ik vind het altijd juist zo mooi als je kunt zien dat het geschilderd is met een kwast, dat geeft een meubel net wat meer ouderwetse uitstraling.
Dat is ook weer zo. Heb via marktplaats een side table gekocht, die heeft een white wash gehad, dat ziet er ook mooi uit. Geeft toch een speciaal effect.
Ik heb ook ooit een whitewash sidetable gemaakt, van een keukentafeltje van de Ikea . Mijn vriend heeft hem ingekort. Ik had bij een vriendin barokke patronen uit laten plotten, deze op de tafel geplakt en de tafel toen gewhitewashed. Hierdoor kreeg ik dus een barok patroon op de tafel, heel bijzonder . Misschien een leuke tip voor mensen die van barok of patronen houdt .
Leuke kast, vooral als de poten er onderuit zijn denk ik inderdaad. Komt uit de 60-er jaren . Ik zal eens kijken of ik een foto kan vinden van de sidetable.
Ik heb er een dekenkist bij kunnen kopen die er zeer goed bijpast. Daar wil ik dan een groot kussen voor maken. Dan hebben de kinderen een bankje waarop ze kunnen zitten met schoenen aantrekken.
Verder wil ik nog een gaderobe kast erbij van paneeldeuren. Deze deuren ga ik erbij zoeken.
Ons huis is gebouwd even voor de oorlog, platgebrand door de Americanen en vervolgens begin jaren 50 weer opgebouwd.
We hebben op een hooizolder onder de zooi paneeldeuren gevonden in dezelfde stijl. Deze zijn alleen niet meer bruikbaar.
Ons huis is gebouwd even voor de oorlog, platgebrand door de Americanen en vervolgens begin jaren 50 weer opgebouwd.
We hebben op een hooizolder onder de zooi paneeldeuren gevonden in dezelfde stijl. Deze zijn alleen niet meer bruikbaar.