Moderators: Polly, Muiz, NadjaNadja, Telpeva, Essie73, ynskek, Ladybird
Bitwise schreef:begin ermee de Zyxcel router te resetten naar fabrieksinstellingen. Sluit je PC rechtstreeks aan via een netwerkkabel. (Gebruik nu geen USB). Volg de handleiding hoe je alles moet instellen. Je krijgt nu 2 IP adressen. Het adres wat Tiscali jouw geeft, en je eigen range binnen jouw eigen huis. Deze beginnen meestal met 192.168.*.* Hiervoor is een reden. Deze reeks van IP nummers is een beveiligde reeks. Het is dan lastiger voor hackers om tot jouw netwerk door te dringen. Het laatste cijfer van je IP nummer moet liggen tussen 1 en 254.
Citaat:Stel de router in dat hij dient als DHCP server en laat alle PC automatisch een IP nummer ophalen. Als je nu alles aan het werk hebt ga je pas de wireless router erbij halen. Ga hierbij ook weer volgende de handleiding te werk en geef de wifi router ook een vast IP adres en schakel de DHCP uit op dit apparaat. Er is maar een DHCP server nodig per netwerk. Stel nog geen beveiliging in. Een draadloos netwerk aan de praat krijgen is al lastig genoeg.
Citaat:De hardware die je noemt moet werken met alle genoemde windows versies. Als je windows 98 heb, adviseer ik Windows 98 SE.
Citaat:Tot slot: je router maakt contact met Tiscale en jouw PC maakt contact met de router. Op je PC moet je dus niet de instellingen van Tiscali instellen. De wireless router is allen een overdracht medium en daarvoor hoef je op de PC een TCP/IP netwerk instelling aan te passen.
manic schreef:Welke ISP? Dat wil nog wel eens helpen...
Citaat:Volgens mij heb ik zelf ook een Zyxel, maar die heb ik er uit gesloopt. Is overigens alleen een modem volgens mij.
Citaat:Om even een stapje terug te nemen... Wanneer is alles gestopt met werken en wat is er toen gebeurd?
Citaat:Als ik het zo even snel lees heb je 1 Zyxel modem/router (combi) en 1 wireless router). Volgens mij moet je dan de Zyxel zo configureren dat hij alleen maar bridget naar de wireless rotuer toe. Dat ding doet dan niets anders meer dan modemen. Connectie aanpakken en doorloopen.
Citaat:Over het algemeen kun je naar die Zyxel telnetten en daar wat configuraties bekijken...
Citaat:Modem rechtstreeks op isra punt (zonder splitter). Als je dan wel ADSL link krijgt licht het in ieder geval niet aan je lijn.
Citaat:Modem op isra punt achter splitter. Als je dan wel ADSL link krijgt, licht het niet aan je splitter. Zo niet, dan kan of de splitter stuk zijn (onwaarschijnlijk), of de configuratie van de Zyxel niet goed zijn.
Citaat:Als je dit werkend heb gekregen (dus ADSL link), dan PC aansluiten rechtstreeks op modem. Zou ik wel mijn firewall aanlaten staan trouwens. Gebruik een dynamisch IP adres of een fixed IP in de juiste range (als je die weet) en kijk dan of je de modem kan pingen. Zo ja, dan is je verbinding tot aan je PC in ieder geval goed, en zit je probleem in je wireless router.
Citaat:Wireless router heeft waarschijnlijk een uplink (WAN) interface en een locaal netwerk (LAN) interface. Plug je computer rechtstreeks op je wireless router en kijk of je alle installingen kan bekijken. IP range van LAN en WAN mogen niet in hetzelfde netwerkje liggen...
Lielle schreef:PC rechtstreeks op modem met USB gaat goed, dan kan ik het modem pingen.
PC rechtstreeks op modem met netwerkkabel (verschillende) werkt niet, krijg geen IP address assigned, ook met vast IP (in de juiste range met correct subnet mask) gaat het niet.
BartVB schreef:Is ook mijn gokKlinkt als een _heel_ erg gaar modem en niet als een instellingen probleem. Die splitter doet vrijwel niets, de modem ziet (amper) of er een splitter tussen zit of niet. Als die splitter OK is (en er kan weinig aan stuk) dan zou het gewoon moeten werken als je wel verbinding krijgt bij direct aansluiten op IS/RA punt. Let wel _heel_ goed op bij het aansluiten van de splitter, verkeerde stekker in verkeerde gaatje = niet werken
Citaat:Zelfde verhaal bij de netwerk aansluitingen, wifi sowieso buiten beschouwing laten tot je zeker weet dat je uberhaupt een verbinding kan krijgen.
Citaat:Het zou nog kunnen (maar die kans is niet super groot bij een modem/router combo) dat je een cross cable tussen je modem en je PC moet stoppen?
Citaat:De kans dat dit deel niet werkt door software instellingen is iig _erg_ klein. Nieuw modem lijkt me dus een heel goed plan. Ben erg benieuwd waarom het nou ineens niet meer werktBlikseminslag gehad ofzo?