Moderators: Polly, Muiz, NadjaNadja, Telpeva, Essie73, ynskek, Ladybird
Milieucentraal schreef:Als u halverwege een verfklus moet stoppen, is het handig om de kwast of roller in een plastic zakje te verpakken en op een koele plaats te bewaren. Als u het schilderen voor langere tijd wilt onderbreken, kunt u de kwasten zoveel mogelijk afstrijken en in een laagje water zetten. Kwasten en rollers zijn op deze manier vaak tot vele dagen later meteen gebruiksklaar. Als u de kwast langere tijd niet gebruikt, kunt u de kwast in een afgesloten potje in een laagje ongekookte lijnolie bewaren. Kwasten met waterverdunbare verf kunt u ook in water bewaren. Zorg wel dat de haren helemaal onder staan, en sluit het potje luchtdicht af, bijvoorbeeld met aluminiumfolie. Strijk de kwast goed af op een krant als u de kwast weer gaat gebruiken. Speciale reinigers om de kwast of ander gereedschap schoon te maken bestaan meestal uit terpentine, een VOS.
Het schoonmaken van de kwasten en rollers geeft erg veel afval. Als u klaar bent met de verfklus is het daarom vanuit milieuoogpunt het beste de kwasten en rollers te laten drogen en weg te gooien bij het gewone afval. Droge verfresten zijn geen chemisch afval. Alleen vloeibaar verfafval moet bij het KCA of klein chemisch afval.
Kwasten en rollers mogen niet onder de kraan worden uitgespoeld, ook niet als u waterverdunbare verf heeft gebruikt. Ook waterverdunbare verf (of acrylaatverf of acrylverf) en beits bevat stoffen die schadelijk zijn voor het milieu. Maak ze schoon in een potje met water en laat het water verdampen. Het opgedroogde bezinksel, de verf, kan bij het gewone afval.
Klusidee.nl schreef:Ik laat ze altijd een nachtje rechtop ondergedompelt in een bak met kwastenreiniger. (als je ze een week later nodig hebt kunnen ze er probleemloos in blijven staan)
De dag daarop goed uitspoelen en met een beetje zachte zeep uitwassen.
Vervolgens goed drogen en opbergen.
Citaat:Kwast eenvoudig schoonhouden
Eenvoudig kwast schoonmaken na schildersklus De schilderskwast is makkelijk schoon te maken wanneer u schildersafplakband om de haren van de kwast plakt. Het plakband moet tot ongeveer 12 mm op de haren doorlopen. Voordat u de kwast na de schilderklus schoonmaakt, verwijdert u het plakband
Citaat:Kwasten bewaren
U kunt goede kwasten een langere tijd bewaren. Spoel ze daartoe na gebruik goed na met zeep, smeer ze in met groene zeep, verpak ze luchtdicht in aluminiumfolie en berg ze op in de vriezer.
Zidore schreef:Terpetinetaart lijkt me inderdaad niet zo smakelijk. Zou dan ook eerder vriezer proberen, in onze schuur is het best koel maar toch droogden ze uit. Ik ga trouwens dit weekend weer schilderen (als het niet regent) en dan laat ik wel weten wat het wordt! Als je nog meer tips vind dan graag hoor!!!
Moelie schreef:Tijd geleden heb ik ook heel veel geschildert. Ik deed de kwasten na het schilderen altijd in een bakje met water gemengt met terpetine.
Dan blijven ze gewoon zacht...